Porady Życie zawodowe Zarządzaj swoim dniem jak ludzie sukcesu
20.11.2017  | 5 min czytania

Zarządzaj swoim dniem jak ludzie sukcesu

20.11.2017  | 5 min czytania
Autor wpisu Maja Gojtowska

Na zegarze już 10, a Twoim największym osiągnięciem było wypicie kawy oraz poranne ploteczki w biurowej kuchni? Z takim podejście, w biznesie nie zajdziesz daleko. Dla tych, którzy cały czas poszukują rozwiązań na podniesienie produktywności przedstawiamy 10 rozwiązań.

Celebruj poranne rutyny (z dala od nowych technologii)

Aby jak najlepiej wykonać swoją pracę, zacznij od porannego detoksu technologicznego. Zamiast nerwowego sprawdzania maili, poświęć czas przed pracą na zupełnie inne zajęcia. I tak Oprah Winfrey codziennie rano medytuje, Richard Branson, założyciel marki Virgin poświęca czas na przygotowanie pełnowartościowego śniadania (musli, świeże owoce, bakalie, orzechy podane z mlekiem), a Barack Obama w czasach kiedy był prezydentem USA codziennie rano znajdował czas na krótki trening cardio.

Planuj wokół najważniejszy wydarzeń dnia

W drodze do pracy lub zaraz po przyjściu do biura określaj najważniejsze wydarzenia dnia – spotkania, telekonferencje czy inne stałe elementy dnia. Dzięki temu będziesz wiedział luki w Twoim harmonogramie i łatwiej będzie Ci zaplanować dodatkowe zadania na dany dzień.

Określaj zadania priorytetowe i eliminuj bariery

Bez priorytetyzacji działań, nie pójdziesz do przodu z żadnych zadaniem. Naucz się z góry określać punkty krytyczne i eliminować je zawczasu. Tak naprawdę czasem realizacja jednego, z pozoru małego zadania (np. telefon do menedżera z innego działu z prośbą o zaangażowanie się w projekt, zamiast oficjalnego maila) sprawia, że cały projekt rusza z kopyta.

Najpierw najważniejsze projekty

Największe, najbardziej kluczowe projekty warto realizować najpierw. W ten sposób, po ich zakończeniu zyskasz dodatkowego kopa motywacyjnego (przecież udało Ci się sfinalizować bardzo ważną rzecz).

Nie wiesz, czy zarabiasz odpowiednio?
Wypełnij ankietę, a w ciągu 5 minut otrzymasz od nas darmowy personalny raport o Twoich zarobkach.

Opanuj swoją skrzynę e-mail

Nie ma nic bardziej frustrującego niż maile wysypujące się ze skrzynki mailowej. Ludzie sukcesu potrafią nad nią panować. Michał Śliwiński, polski przedsiębiorca, twórca narzędzia Nozbe przekonuje, że warto systematycznie opróżniać skrzynkę e-mail - niepotrzebne wiadomości usuwać, a te, do których jeszcze wrócisz archiwizować.

Wyłącz automatyczne powiadomienia

Automatyczne powiadomienia o nowym mailu czy wiadomości na komunikatorze coraz częściej stają się źródłem stresu. Dlatego warto usunąć je zarówno ze swojego komputera, jak i smartfona i laptopa. Dzięki temu będziesz mógł skupić się na konkretnych zadaniach, a nie cały czas sprawdzać, co jeszcze masz do zrobienia.

A Wy macie jakieś ulubione sposoby na sprawne zarządzanie dniem pracy?

Oceń artykuł