Twoje własne SPA dla psów?

Kategoria
Życie zawodowe

Autor wpisu
Agnieszka Dobosz
Kategoria: Życie zawodowe

dsc_2559

Własny biznes nie musi oznaczać zaczynania wszystkiego od zera. Coraz popularniejsze oferty franczyzy umożliwiają wykorzystanie rozpoznawalnej marki, know-how i sprawdzonych rozwiązań biznesowych we własnej firmie. Być może więc dziecięce marzenie o własnym McDonaldzie i frytkach bez ograniczeń jest dzisiaj w Twoim zasięgu?

W ofertach franczyzowych można dziś przebierać. Jeśli tylko jesteś w stanie zainwestować odpowiednią kwotę, poprowadzisz swoją szkołę językową, drogerię, kawiarnię, sklep spożywczy, a nawet bank – wszystko pod znanymi markami.

Własna kawiarnia to nuda? Poszukaliśmy propozycji dla osób, które kochają wyłącznie oryginalne pomysły biznesowe. Co prawda nie ma ich na razie w Polsce, ale kto wie… Może za kilka lat to właśnie Wy poprowadzicie pierwszą profesjonalną firmę zwalczającą … insekty w pościeli? Oto 3 przedziwne propozycje franczyzowe rodem zza oceanu.

1. Franczyza pod psem

Pomysłowość franczyzodawców czasem naprawdę zaskakuje. Firma K-9 oferuje biznes, który my nazwalibyśmy franczyzą pod psem. Jest to sieć luksusowych hoteli dla czworonogów. Psi lokatorzy korzystają m.in. z telewizji w apartamentach, specjalnie dobranych diet i zabiegów pielęgnacyjnych. Jak Wam się podoba taki model biznesowy?

2. Pogromcy robali

Franczyzę oferują także niepopularni jeszcze u nas profesjonalni tępiciele insektów. Mosquito Squad albo Bed Bug Chasers to amerykańskie firmy specjalizujące się w zwalczaniu owadów. Co ciekawe, ta druga to marka franczyzowa, która deklaruje walkę z insektami w … naszych łóżkach. Jak myślicie, w Polsce by chwyciło :)?

3. Podróż na tamten świat

Eternal Ascent ma w swojej ofercie nietypową usługę pogrzebową – wysłanie prochów balonem. Pomysł do powielenia, jako że firma oferuje jego wykorzystanie w ramach franczyzy. Jakie jest zainteresowanie taką metodą pożegnania ze światem, nie wiemy, ale ofercie na pewno nie można zarzucić przyziemności ;).

A Wy jaki biznes najchętniej byście poprowadzili?

Zobacz, jakie oferty w kategorii „franczyza” znajdziesz dzisiaj na Pracuj.pl: http://www.pracuj.pl/praca/franczyza

Oceń artykuł


Narzędzia