Porady Życie zawodowe Trenera pokemonów zatrudnię od zaraz
21.07.2016  | 2 min czytania

Trenera pokemonów zatrudnię od zaraz

21.07.2016  | 2 min czytania
Autor wpisu Maja Gojtowska
Ocena treści
(1)

Pokemon Go to już nie tylko zwykła gra, ale ogólnoświatowy fenomen. Grają wszyscy, przed, po a nawet w czasie pracy. Pokemony to dla niektórych również pomysł na karierę zawodową. Na świecie są już pierwsi profesjonalni trenerzy pokemonów, którzy ich łapaniem zajmują się … na pełen etat.

By zostać trenerem pokemonów wystarczy ściągnąć na swój telefon aplikację Pokemon Go i … ruszyć na łowy. Im więcej stworków złapiemy, tym więcej będziemy mieć roboty. Pokemony trzeba bowiem szkolić i wystawiać do walk. Wszystko w czasie rzeczywistym. By poznać świat pokemonów trzeba poruszać się po swoim mieście, które jest odwzorowane na mapie w aplikacji w skali 1:1. Brzmi jak idealna rozrywka na codzienne dojazdy do pracy?

Gra wciąga tak mocno, że coraz więcej osób łapie pokemony również w godzinach pracy. Pokusa jest duża, pokemona znaleźć można wszędzie, nawet na służbowym biurku.

I choć zdarzają się przypadki formalnych zakazów gry w Pokemon Go w godzinach pracy, niektórzy szefowie zachęcają swoich pracowników do trenowania stworków. Chociażby Boris Veldhuijzen van Zanten, twórca i CEO serwisu thenextweb.com, sugeruje, aby pracownicy – by spędzać czas na świeżym powietrzu i dbać o tężyznę fizyczną – powinni grać przynamniej 30 min dziennie w Pokemon Go.

Ci, którzy nie mają takiej możliwości lub zwyczajnie chcą swoje obowiązki zawodowe wykonywać sumiennie, pokemony mogą oddać do ośrodków opieki nad pokemonami. Pierwsze firmy opiekujące się stworkami już powstały!

Gra w Pokemon Go może okazać się również … pracą.

Pierwszym pełnoetatowym trenerem pokemonów został Tom Currie, 24-letni Australijczyk. Porzucił on swoją pracę jako barman, by podróżować po kraju i złapać wszystkie pokemony. Ma już 90 ze 151 stworków. Podczas tej dwumiesięcznej przygody chce przede wszystkich odreagować trudy ostatnich kilku lat pracy bez urlopu.

Innym profesjonalnym trenerem pokemonów jest Syed Muktasid, który swoją nową pracę relacjonuje na kanale YouTube.

Pierwsza oferta pracy dla trenera pokemonów pojawiła się również na … Pracuj.pl.  Od kandydatów wymagana jest znajomość aplikacji Pokemon Go i gotowość do … pracy w terenie.

Szaleństwo? A może ciekawy, nowy sposób na pracę czy biznes? Jak uważacie?

Oceń artykuł