Top Employers Polska 2015: pożądani pracodawcy

Kategoria
Życie zawodowe

Autor wpisu
admin
Kategoria: Życie zawodowe

businesswoman with documentsJuż po raz szósty w ramach programu Top Employers Polska wyłoniono grono firm oferujących wyjątkowo dobre warunki pracy. Tymi pracodawcami warto się nimi zainteresować, bo… to właśnie oni świetnie dbają o swoich pracowników.

 

Nie każdy zostanie Top Employerem

Certyfikacja Top Employers Polska jest przeznaczona wyłącznie dla firm, które zdecydują się poddać swoją politykę personalną szczegółowej ocenie i spełnią normy badania. Odpowiedzi na blisko sto pytań, obejmujących wszystkie aspekty zarządzania zasobami ludzkimi w firmie, muszą zostać poparte dowodami, a metodologia badania podlega audytowi zewnętrznemu. Wiele organizacji rezygnuje z ubiegania się o certyfikację na etapie rozmów wstępnych. Jak ujawnia Top Employers Institute, w tegorocznej edycji programu przystąpiło do nich aż 100 firm. Zaledwie 40% z nich wzięło udział w badaniu, a ostatecznie tytuł Top Employers przypadł w udziale 37 organizacjom.

 

Firmy o mocnej pozycji

Przeciętny Top Employer Polska to duża korporacja, obecna na licznych rynkach: tylko 5% z 37 wyróżnionych przedsiębiorstw działa wyłącznie w Polsce. Jednak nawet krajowe firmy biorące udział w tym programie mają znaczący udział w rynku pracy. Polscy Top Employers zatrudniają średnio blisko 5300 pracowników.

 

Kim są Top Employers Polska?

Pełną listę Top Employers Polska i Top Employers Europe 2015, jak również szczegółowe informacje o wszystkich certyfikowanych firmach, można znaleźć na www.top-employers.com.

 

Źródło: Top Employers Institute

Oceń artykuł


Narzędzia