Świąteczne prezenty – kiedy pracodawca zmienia się w św. Mikołaja

Kategoria
Życie zawodowe

Autor wpisu
Maja Gojtowska Ocena treści 5/5 (1)
Kategoria: Życie zawodowe
Ocena treści 5/5 (1)

Święta to czas obdarowywania. Coraz częściej za św. Mikołaja przebierają się również pracodawcy i prezentują swoim zespołom mniej lub bardziej wyszukane upominki. Sprawdzamy, jakie nietypowe prezenty można znaleźć pod firmową choinką. Niektóre, mogą Was naprawdę zaskoczyć!

Jak wynika z danych portalu zarobki.pracuj.pl, wielu pracodawców oferuje swoim pracownikom różnego typu bonusy mające charakter stały. Co drugi specjalista badany przez portal zarobki.pracuj.pl zadeklarował otrzymywanie przynajmniej jednego takiego benefitu. Wśród wskazywanych przez pracowników bonusów prym wiedzie prywatna opieka medyczna. Popularnością cieszą się również ubezpieczenie na życie (20%), świadczenia socjalne (16%) czy dofinansowanie zajęć sportowych (13%).

Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego przez Glassdoor dla 57% kandydatów benefity są kluczowym element decydującym o przyjęciu nowej oferty pracy. Wśród tych najbardziej cenionych przez pracowników znajdują się:

  • Opieka zdrowotna (w tym dentystyczna) – 40%
  • Dodatkowe płatne dni wolne -37%
  • Bonus za osiągnę wyniki – 35%
  • Ubezpieczenie na życie, dodatkowy, płatny plan emerytalny – 31%

Są jednak firmy, które do pracowniczych bonusów podchodzą wyjątkowo kreatywnie.

  • Dzień wolny na świąteczne zakupy

Mogą z niego skorzystać pracownicy firmy ubezpieczeniowej Swinton Insurance. Kierownictwo firmy rozumie, że przy tak dużym zaangażowaniu i tempie pracy, członkom zespołu może być zwyczajnie ciężko znaleźć czas na okołoświąteczne zakupy. Stąd pomysł, by pod choinkę podarować im… dodatkowy dzień wolny podczas którego mogą się z nimi uporać.

  • 4 tygodnie świątecznego odpoczynku za 4 lata pracy

Pracownicy ARM Holdings, firmy z obszaru nowych technologii, którzy mogą pochwalić się ponad 4 letnim stażem pracy mogą skorzystać z… 4 tygodniowego świątecznego pełnopłatnego urlopu. Któż nie chciałby znaleźć pod choinką właśnie takiego prezentu, prawda?

  • Bal świąteczny dla dzieci pracowników

Kancelaria prawnicza Peninsula Business Services co roku wyprawia wielki, świąteczny bal, na który zaproszone są dzieci wszystkich 1200 pracowników. Ta impreza w całości stworzona jest z myślą o najmłodszych – są więc aniołki, renifery, elfy, a kulminacyjnym punktem balu jest spotkanie ze św. Mikołajem, który wręcza uczestnikom zabawy prezenty.

  • Bonus nie z tej ziemi

Wyjątkowy świąteczny bonus otrzymali w 2015 roku wszyscy 1381 pracownicy Hilcorp – amerykańskiej firmy z branży energetycznej. Z okazji świąt na konto każdego z nich wpłynęła okrągła suma… 100 000$ – donosi serwis FoxNews.com. To dopiero motywator do działania!

A Wy, który upominek chcielibyście znaleźć pod swoją, firmową choinką?

Oceń artykuł


Narzędzia