Porady Życie zawodowe Survival dnia pierwszego
28.08.2012

Survival dnia pierwszego

28.08.2012
Autor wpisu Agnieszka Dobosz

 

funny-pictures-polite-kitten-has-to-go-to-the-bathroom

Serce bije ciut za szybko, ręce się pocą, w głowie pustka? Nie, to nie matura – przed Tobą pierwszy dzień w nowej pracy. Bez względu na to, czy zaczynasz po raz drugi czy dziesiąty, zawsze będziesz tym nowym, który jeszcze nie wie, którego kubka nie należy brać (bo prezesa) albo gdzie kafelek na schodach jest obluzowany.

Przedstawiamy 4 najpopularniejsze profile osobowościowe „świeżaków”. Która metoda na przetrwanie pierwszego dnia jest Waszym zdaniem najlepsza? A może macie swoje własne złote zasady, żeby przeżyć?

1. Lizus

Pierwszego dnia przynosi równiutko polukrowane ciasto; upiera się, że piekł je sam. Rzuca komplementy koleżankom z recepcji, rozpływa się nad dotychczasowymi osiągnięciami szefa i zaprasza cały dział na lunch do drogiej knajpy. Już po pierwszym dniu jedni go kochają, inni szczerze nie cierpią.

2. Przodownik pracy

Na pierwszym spotkaniu zapoznawczym krytykuje dotychczasową strategię działu i proponuje nowe rozwiązania. Zapewnia, że jego innowacyjne pomysły znacznie podniosą wydajność pracy. Odmawia wyjścia na obiad, wymawiając się nadmiarem rzeczy do zrobienia i już pierwszego dnia zostaje po godzinach.

3. Szara mysz

Stara się ze wszystkich sił, aby nikt nie zwrócił na niego uwagi. Mówi cicho, niechętnie odpowiada o sobie i najchętniej cały dzień kryje się za monitorem. Z wybiciem 17 rzuca się do ucieczki. Czy ktoś dosłyszał, jak ma na imię?

4. Luzak

Nowa praca zupełnie go nie peszy. Od wejścia sypie żartami, w połowie dnia wychodzi na dwie godziny (ponoć do dentysty), zagaduje szefa o relacje z żoną. Gubi hasło do komputera, myli imiona osób w pokoju i opowiada pikantne historyjki o swoich poprzednich współpracownikach. Przyznaje, że słyszał coś o stresie, ale nie wie, o co tyle szumu.

Znacie takie osobowości z własnego doświadczenia? Czekamy na Wasze wskazówki (albo wątpliwości) odnośnie pierwszego dnia w pracy!

Jeśli myślisz o zmianie pracy, zobacz, jakie oferty znajdziesz dzisiaj dla siebie na Pracuj.pl: http://www.pracuj.pl/praca

 

Fot. źródło: z.pracuj.pl/SvCsko
Oceń artykuł