Porady Życie zawodowe Studencie, startuj u najlepszych!
01.04.2016

Studencie, startuj u najlepszych!

01.04.2016
Autor wpisu admin

600x600 r3_miniaturaWakacje to dla wielu studentów długo wyczekiwany okres beztroskiej wolności. Warto jednak zastanowić się, czy te trzy miesiące nie mogą się sprawdzić równie doskonale jako bezcenny czas na zdobywanie zawodowego doświadczenia, które zaprocentuje już po studiach. Najlepszym sposobem na jego zdobycie są praktyki i staże u najlepszych pracodawców. Chcesz dowiedzieć się o nich więcej, a przy okazji skonsultować swoje CV? Zapraszamy w kwietniu do stref Pracuj.pl na wybranych uczelniach w całej Polsce!

 

Pracodawcy z rozmaitych branż z roku na rok dostrzegają coraz większą potrzebę pozyskiwania młodych talentów do swoich organizacji. Poszukują ich coraz często poprzez organizowanie programów praktyk/staży letnich, podczas których zapoznają studentów z kulturą organizacyjną swoich firm, zapewniają wartościowe szkolenia oraz dzielą się doświadczeniem. Podczas kilku miesięcy studenci są w stanie zapoznać się z daną firmą „od wewnątrz”, uczestnicząc jako pełnoprawny członek zespołu w toczących się projektach.

 

Pracodawcy zgodnie potwierdzają, że tego typu doświadczenia zdobywane już na studiach stanowią bezcenny kapitał i niezwykle zwiększają jakość CV świeżo upieczonych absolwentów.

Jak zatem trafić na takie praktyki? Poszukiwania ułatwi dedykowana studentom wyszukiwarka dostępna na student.pracuj.pl, która zawiera jedynie oferty dedykowane młodym osobom. Wystarczy wybrać kierunek, w którym chcielibyśmy się rozwijać i gotowe!

 

O ile samo zdobywanie doświadczeń i prestiżowych pracodawców wydaje się być rzeczą bardzo poważną, o tyle poszukiwanie pracy nie musi odbywać się bez uśmiechu na ustach.

Wszystkich pragnących dowiedzieć się nieco o poszukiwaniu praktyk i staży w nieco mniej oficjalnej atmosferze, zapraszamy do stref Pracuj.pl na uczelniach w największych polskich miastach, gdzie w ramach kwietnia praktyk i staży na Pracuj.pl będziemy przeprowadzać studentów przez wyzwania aplikowania i poszukiwania idealnych praktyk, a przy okazji doskonale się bawić!

 

W naszych strefach znajdziecie specjalnie przygotowane challenge-roomy, czyli stworzone dla kilkoosobowych zespołów pokoje z zadaniami, rozwiązanie których gwarantować będzie odnalezienie klucza do wyjścia z pomieszczenia oraz upominków, które czekać będą tuż za jego drzwiami.

 

Nie zabraknie również konsultacji CV, w których będzie możliwość omówienia dokumentów aplikacyjnych z konsultantami Pracuj.pl.

 

c b1 a

Znajdziecie nas w:

Warszawie:

  • Politechnika Warszawska - Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych - 5 kwietnia
  • Uniwersytet Warszawski - Biblioteka Uniwersytecka - 7 kwietnia

Wrocławiu:

  • Uniwersytet Wrocławski - Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii - 12 kwietnia

Gdańsku

  • Politechnika Gdańska - Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki - 14 kwietnia

Krakowie

  • Politechnika Krakowska - Wydział Fizyki, Matematyki i Informatyki - 19 kwietnia

Poznaniu

  • SWPS w Poznaniu - 21 kwietnia

Łodzi

  • Uniwersytet Łódzki - Wydział Zarządzania - 26 kwietnia

 

Zapraszamy!

link_post_1200_628_2

Oceń artykuł