Porady Życie zawodowe Savoir-vivre na imprezie firmowej
27.06.2019  | 4 min czytania

Savoir-vivre na imprezie firmowej

27.06.2019  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(4)

Impreza służbowa to znakomita okazja, żeby lepiej poznać kolegów i koleżanki z pracy. Jeśli nie istnieją ku temu ważne powody, nie powinno odmawiać się wzięcia w niej udziału. Uczestnicząc w spotkaniu, warto pamiętać o obowiązujących zasadach, dress codzie i odpowiednim zachowaniu. 

  • Czy iść na imprezę firmową?

Może zdarzyć się tak, że na imprezie pojawią się również ważni klienci. Możemy porozmawiać z nimi na tematy mniej służbowe i zapoznać się z ludźmi, których znamy tylko z widzenia. Znajomości, zarówno biznesowe, jak i prywatne, muszą być pielęgnowane, aby mogły się rozwijać. Nie warto odmawiać wzięcia udziału w imprezie, jeśli nie istnieją ku temu ważne powody. 

Czy integracja w pracy może być fajna?

  • Iść solo czy z partnerem/partnerką?

Jeśli impreza jest zamknięta tylko dla personelu -  nie przychodź z osobą towarzyszącą. Może to zostać uznane za ignorancję z Twojej strony.

8 nietypowych pomysłów na świąteczną integrację

  • Jak ubrać się na imprezę firmową?

Na zaproszeniu powinna znaleźć się informacja dotycząca charakteru spotkania i ewentualnych wymogów. Przykładowo, wybierając się na bal czy bankiet, należy wybrać elegancki strój - w przypadku mężczyzn będzie to garnitur, w przypadku kobiet np. tzw. „mała czarna”. Czasami firmy organizują również tzw. imprezy tematyczne, podczas których obowiązuje specjalny ubiór. 

  • Zachowuj się! 

Zachowaj umiar – nadużywanie alkoholu nie jest wskazane. Atmosfera na imprezie służbowej zwykle jest o wiele swobodniejsza niż w pracy, dlatego sprzyja to plotkowaniu. Nie zdradzaj zwłaszcza informacji poufnych i nie obgaduj innych. 

  • Baw się!

Korzystaj z imprezy – to przecież okazja, aby się zrelaksować i zintegrować z pozostałymi uczestnikami. Jeśli przewidziano ciekawe zabawy – warto brać w nich udział. Nie musisz być mistrzem w danej dziedzinie, aby dobrze się bawić. Chodzi przecież o integrację z zespołem. 

 

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV
 

Oceń artykuł