Poznaj zawody, dzięki którym będziesz podróżować cały rok

Kategoria
Życie zawodowe

Autor wpisu
admin Ocena treści 2.64/5 (11)
Kategoria: Życie zawodowe
Ocena treści 2.64/5 (11)

 

businesswoman waiting for flightJeśli jesteś znudzony swoją dotychczasową pracą, męczy Cię siedzenie w biurze w godzinach 9-17, a równocześnie lubisz podróże i ciągle zmieniające się okoliczności przyrody to poniższe zestawienie jest dla Ciebie.

 

Sprawdź w jakich zawodach możesz pracować, a równocześnie podróżować cały rok. Jakie jeszcze dopisalibyście do listy?

 

Koordynator eventów

To praca dla osób, które lubią nieustająco wysoką adrenalinę, i nieustająco zmieniające się okoliczności. Niezależnie, czy organizujesz spotkanie biznesowe dla 30 osób, czy koncert dla 30 000 ludzi emocje związane z eventami są zawsze podobne. I zazwyczaj wiążą się z podróżami.

W ramach jednego z realizowanych przeze mnie projektów, w ciągu dwóch miesięcy wakacji odwiedziłam 10 polskich miast. Zdarzyło się, że w ciągu kwartału zawodowo leciałam do kilku stolic europejskich – mówi Zofia, koordynator eventów w jednej z agencji reklamowych. –Lubię, gdy ciągle coś się dzieje, uwielbiam poznawać nowe miejsca i nowych ludzi. W ten sposób odpoczywam. Choć realizowane przeze mnie projekty są zazwyczaj bardzo intensywne, to z perspektywy czasu wspominam je jak wakacyjne przygody – dodaje.

 

Pracownik jachtu wycieczkowego

Jeśli nie masz choroby morskiej, a twoja głowa pełna jest nowych pomysłów to wymarzona prac dla Ciebie! Na największych jachtach wycieczkowych pracują setki osób. O komfort gości dbają m.in. kelnerzy, animatorzy zabaw, opiekunki do dzieci czy trenerzy fitness.

Podczas rejsu pracowałem w oparciu o grafik. Ale w czasie przerw mogłem korzystać z kąpieli wodnych czy zwiedzać miasta, do których przybijał jacht – przyznaje Krystian, masażysta na jednym z międzynarodowych jachtów. – Najciekawsza podróż zawodowa? Myślę, że był to rejs na Karaiby. Piękna pogoda, cudowne krajobrazy i fantastyczne miejsca do odwiedzenia na lądzie – dodaje.

 

Skaut

Skaut, czyli po prostu wyszukiwacz talentów to idealny zawód dla sympatyków różnych dyscyplin sportowych. – Aby znaleźć sportowy diament skaut często musi odwiedzić wiele stadionów, hal sportowych czy boisk w różnych krajach świata – przyznaje Tadeusz, który skautingiem sportowym zajmuje się od 5 lat. – Ale jak można nie kochać pracy, która daje Ci możliwość podróżowania i bezpośredniego obcowania ze sportem? – zastanawia się.

 

Zagraniczny wykładowca języka obcego

Płynna znajomość język obcego otwiera przed Tobą drzwi do kariery wykładowcy. Nic ciekawego? Nie, jeśli wykładasz za granicą, np. w Tajlandii, Francji czy we Włoszech. Magda, absolwentka filologii germańskiej uczyła języka niemieckiego w Indonezji.

Mieszkałam tam ponad 3 lata. Przez ten czas udało mi się zwiedzić cały region, poznać setki fantastycznych ludzi i przeżyć niezapomniane przygody. Prowadzenie lektoratów za granicą to w mojej opinii jeden z najlepszych sposobów na łączenie pracy oraz podróży – wyjaśnia.

 

Aż chce się (zawodowo) ruszyć w świat, czyż nie?

Oceń artykuł


Narzędzia