Porady Życie zawodowe Poznaj przykłady życzeń świątecznych, którymi zaskoczysz współpracowników
03.12.2019  | 5 min czytania

Poznaj przykłady życzeń świątecznych, którymi zaskoczysz współpracowników

03.12.2019  | 5 min czytania
Autor wpisu admin

Składanie sobie życzeń to miły akcent podczas przedświątecznych spotkań firmowych. Nawet jeśli w zespole nie wszyscy darzą się ogromną sympatią, w tym czasie zazwyczaj staramy się odłożyć spory na bok, by w przyjaznej atmosferze rozstać się na czas rodzinnych spotkań i przerwy w pracy. Warto wyrazić w słowach życzliwość i serdeczność. 

Po czym poznać przyjazną kulturę organizacyjną?

Sztuka składania życzeń

Składanie życzeń świątecznych to bez wątpienia bardzo miła tradycja. O ile jednak winszowanie bliskim z rodziny i grona przyjaciół raczej nas w żaden sposób nie ogranicza, o tyle w pracy w tej kwestii obowiązują pewne reguły.

5 popularnych prezentów świątecznych od pracodawcy

Kto powinien komu i w jakiej kolejności składać życzenia świąteczne i noworoczne? Wszystko zależy od tego, w jakiej firmie pracujemy i jakie stosunki panują zarówno między współpracownikami, jak i na linii przełożony – podwładni. Jeśli na wigilii firmowej jest bardzo dużo osób i nie wszyscy dobrze się znają, dobrym zwyczajem jest, aby to kadra zarządzająca złożyła ogólne życzenia wszystkim zgromadzonym, a pozostali uczestnicy ograniczyli się do wymiany miłych słów z najbliżej siedzącymi kolegami.

Pomysły na prezenty mikołajkowe dla współpracowników

Nieco inaczej wygląda sytuacja w niewielkich firmach, w których wszyscy dobrze się znają, a relacje między współpracownikami są bliskie. Wtedy oczywiście jak najbardziej na miejscu jest, aby każdy złożył życzenia każdemu – tak jak podczas spotkań rodzinnych. 

5 pomysłów na prezent dla szefa

Warto też pamiętać o wysłaniu życzeń swoim klientom. Można to zrobić w sposób tradycyjny, przekazując świąteczne kartki za pośrednictwem poczty, lub poprzez wiadomość e-mail. Dla utrzymania dobrych relacji biznesowych istotne jest, by najważniejsi kontrahenci zostali potraktowani w sposób wyjątkowy. Do nich warto wybrać się osobiście lub przesłać starannie przygotowaną paczkę. Dobrym pomysłem są zawsze kosze upominkowe, w których znajdują się różnego rodzaju delikatesy.  

Świąteczne prezenty od firm. Co dostajemy, a co chcielibyśmy dostawać?

Oryginalne życzenia – garść inspiracji

Choć w tradycyjnych życzeniach nie ma nic złego, to jeśli poszukujecie bardziej oryginalnych pomysłów, przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji. Mają one różny charakter – mniej i bardziej formalny. Oto one:

„Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Ci nadziei, własnego skrawka nieba, zadumy nad płomieniem świecy, filiżanki dobrej, pachnącej kawy, piękna poezji, muzyki, pogodnych świąt zimowych, odpoczynku, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego, co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami. Wesołych Świąt!”

4 rzeczy, których nie musisz robić przed Świętami

„Niech magia Świąt Bożego Narodzenia
wypełnia ciepłem wszystkie mroźne dni,
a blask gwiazd przypomina,
że czasem wystarczy tylko wypowiedzieć życzenie…
Spełnienia wszystkich świątecznych życzeń!”

https://porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/najciekawsze-akcje-charytatywne-ktore-angazuja-cale-firmy/

„Wszystkim Klientom, Współpracownikom
i Przyjaciołom życzymy pełnych miłości
i spokoju Świąt Bożego Narodzenia.
Niech Nowy Rok przyniesie Państwu
tę odrobinę szczęścia, która sprawi,
że wszystkie podjęte działania
zakończą się sukcesem.

Aby w nadchodzącym roku
udało się zrealizować to,
co przyniesie profity, przewidzieć to,
co przeszkodzi w ich osiągnięciu
i zapobiec temu,
co wydarzyć się nie musi.
Życzymy dużo radości i sukcesów,
mądrego lenistwa
w sprawach nieistotnych
i zdrowego zatroskania
w tych najistotniejszych.”

Nawet najskromniejsze życzenia mogą sprawić komuś dużo radości, więc zanim rozstaniemy się ze swoimi kolegami z pracy, upewnijmy się, że usłyszeli od nas coś dobrego.

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV
 

Oceń artykuł