Porady Życie zawodowe Pozieleniejesz z zazdrości – oto najfajniejsze benefity pracownicze
26.09.2016  | 4 min czytania

Pozieleniejesz z zazdrości – oto najfajniejsze benefity pracownicze

26.09.2016  | 4 min czytania
Autor wpisu Maja Gojtowska
Ocena treści
(2)

Jak wynika z raportu Pracuj.pl z pozapłacowych benefitów korzysta ponad połowa Polaków. Wśród wskazywanych przez pracowników bonusów prym wiedzie prywatna opieka medyczna - dostępność takiego świadczenia zadeklarował co 4 uczestnik badania. Popularnością cieszą się również ubezpieczenie na życie, świadczenia socjalne, czy dofinansowanie zajęć sportowych. Jednak coraz więcej firm idzie o krok dalej i tworząc zaplecze benefitów pracowniczych dba o prawdziwy efekt WOW.

Prywatna opieka medyczna czy dofinansowanie do zajęć sportowych to podstawa. Oczekuje jej zdecydowana większość kandydatów. Dlatego pracodawcy oferują swoim pracowników benefity coraz bardziej nietypowe – przyznaje Konstancja Zyzik, recruitment coordinator w Grupie Pracuj.

Darmowe jedzenie

W Grupie Pracuj co tydzień odbywają się owocowe poniedziałki. Na pracowników w kuchni czekają kosze pełne świeżych i pachnących owoców, a nawet blendery do samodzielnego przygotowania koktajli – mówi Konstancja Zyzik. Z ciekawego benefitu mogą korzystać pracownicy Deloitte. Jak informuje firma, na 20 piętrze jej biura działać będzie popularna sieciowa kawiarnia Green Caffè Nero. Pracownicy będą tam mogli nieodpłatnie zamówić wszystkie gorące i zimne napoje, w tym napoje gazowane. Kawę przygotowywać będą profesjonalni bariści, a obsługa będzie na takim samym poziomie jak w każdej kawiarni tej sieci.

Przestrzeń do spania

Nic tak nie regeneruje jak krótka, nawet 20 minutowa drzemka. W opinii Arianny Huffington sale drzemek czyli „nap rooms” będą niedługo tak popularne jak sale konferencyjne. Korzystać z nich mogą m.in. pracownicy Google.

Możliwość przychodzenia do pracy z domowym pupilem

Przychodzenie do pracy z psem lub kotem to coraz popularniejszy trend. Czworonogi są mile widziane m.in. w biurze Nestle Purina. W opinii przedstawicieli firmy pozytywnych skutków przychodzenia z psem do pracy jest wiele.

Jednym z nich jest szansa na wzrost liczby adopcji bezdomnych psów, ponieważ zniknie obawa przed zostawieniem czworonoga samego w domu. W biurze Nestlé Purina 1/3 psów, które przychodzą do „pracy” pochodzi właśnie z adopcji. mówi Marta Magierek, Product Manager, Nestlé Purina PetCare

Pomoc domowa i usługi concierge

Z takiego benefitu mogą korzystać pracownicy firmy Evernote. Jak w przyznał w rozmowie z New York Times Phil Libin, CEO firmy jego pracownicy mogą korzystać z darmowego serwisu sprzątającego w ich domach dwa razy w miesiącu. Pracownicy Zappos mają do swojej dyspozycji usługi concierge: na terenie kampusu pralnia, mogą również oddać swoje auto do myjni … a nawet profesjonalnego mechanika. Do ich dyspozycji jest też Flonzo – profesjonalny pucybut.

Sprawdź, dlaczego Polacy zmieniają pracę >>

Dofinansowanie do transportu

Ciekawym rozwiązaniem, o które dopytują kandydaci i które jest wprowadzane w coraz większej liczbie firm jest dofinansowanie do transportu publicznego – mówi Konstancja Zyzik.

Jest to doceniana przez pracowników propozycja ponieważ szczególnie w centrach dużych miast ciężko o miejsce parkingowe. Do pracy dojeżdżają więc autobusami lub tramwajami. Dofinansowanie do biletów to wyraźna ulga dla portfela pracownika – komentuje Konstancja Zyzik. Są też firmy, które płacą pracownikom za jazdę na rowerze. Należy do nich m.in. Blue Media z Sopotu. Jej pracownicy za każdy przejechany kilometr otrzymują złotówkę.

Jakie benefity umieścilibyście na liście tych wymarzonych?

Oceń artykuł