Porady Życie zawodowe Niecodzienne podejście do pracy, czyli co firmy oferują swoim pracownikom
31.05.2019  | 5 min czytania

Niecodzienne podejście do pracy, czyli co firmy oferują swoim pracownikom

31.05.2019  | 5 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl

Możliwość zrelaksowania się w miejscu pracy albo skorzystania z usług fryzjera – między innymi takie benefity oferują swoim pracownikom znane firmy. Motywatory mają korzystny wpływ na naszą efektywność oraz kreatywność. Powodują, że chętnie przebywamy w firmie i z większym entuzjazmem wykonujemy powierzone nam zadania.

Udogodnienia w miejscu pracy

Pracownicy zainteresowani są nie tylko świadczeniami pozapłacowymi, ale także komfortowymi warunkami w miejscu zatrudnienia. Firmy wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom i oferują następujące rozwiązania:

  • Drzemki w godzinach pracy

Krótka drzemka umożliwia regenerację, znacząco obniża poziom stresu i powoduje wzrost produktywności oraz motywacji do pracy. Zdaniem naukowców z Israel Institute of Technology przerwa na sen powinna być między godziną 15.00 a 17.00, czyli wtedy, gdy większość osób wykonuje swoje zawodowe obowiązki. Coraz więcej przedsiębiorstw pozwala pracownikom na drzemkę w miejscu pracy. Na tego typu rozwiązanie zdecydowała się m.in. firma Google.

  • Strefa relaksu

Firma Luxoft z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści może przynieść odpoczynek. W jej siedzibie znajdują się specjalne pokoje przeznaczone do relaksu. Wyposażone są one m.in. w konsole do gier, stoły do bilarda i ping-ponga, a także piłkarzyki. Pracownicy mają zatem możliwość oderwania się od obowiązków i odprężenia w godzinach pracy.

  • Wizyta u fryzjera

Ciekawe benefity oferuje przedsiębiorstwo Crusar, które umożliwia swoim pracownikom nie tylko rozwój zawodowy, ale także dbanie o wygląd. Osoby zatrudnione mogą skorzystać z usług fryzjerskich w miejscu pracy.

Pozieleniejesz z zazdrości – oto najfajniejsze benefity pracownicze

  • Odprężający masaż

Stres ma niekorzystny wpływ zarówno na naszą kondycję psychiczną, jak i fizyczną. Jednym z najlepszych sposobów na zrelaksowanie się jest odprężający masaż, o czym z pewnością wie firma Google. Jej pracownicy mają dostęp do salonu masażu, w którym mogą skorzystać z usług wykwalifikowanych masażystów oraz terapeutów.  

  • Zabiegi upiększające

Dbanie o urodę na terenie firmy jest możliwe, co potwierdza przedsiębiorstwo Chesapeake Energy. Oferuje ono swoim pracownikom m.in. dostęp do solarium. Osoby zatrudnione w firmie mogą także korzystać z zabiegów dermatologicznych, takich jak np. wstrzykiwanie botoksu czy usuwanie blizn.

  • Siłownia

Jak mówi znane przysłowie: w zdrowym ciele zdrowy duch. Dbanie o zdrowie to nie tylko odpowiednio zbilansowana dieta, ale i właściwa dawka ruchu. Pracownicy Facebooka mogą zadbać o siebie, korzystając z siłowni znajdującej się na terenie przedsiębiorstwa. Firma umożliwia im także uczestnictwo w różnego rodzaju zajęciach sportowych, m.in. z jogi.

  • Medytacja

Medytacja to skuteczny sposób na pozbycie się negatywnych emocji i zminimalizowanie poziomu stresu. Pracownicy firmy Apple mogą każdego dnia medytować przez pół godziny. Ma to korzystny wpływ na ich efektywność.

Zwierzęta w miejscu pracy – nietypowy benefit dla pracowników

  

Zarobki: wypełnij ankietę i sprawdź, czy dobrze zarabiasz na swoim stanowisku
Porównaj zarobki

Oceń artykuł