Najbardziej pożądani specjaliści 2012

Kategoria
Życie zawodowe

Autor wpisu
Agnieszka Dobosz
Kategoria: Życie zawodowe

1

Kto w zeszłym roku mógł przebierać w ofertach, a które branże zaliczyły zdecydowany spadek pod względem liczby ogłoszeń o pracę? Sprawdziliśmy!

W ubiegłym roku na topie były zdecydowanie branże handlowa oraz IT – na Pracuj.pl niemal ¾ ogłoszeń dotyczyło tych dwóch sektorów! Zobaczcie pierwszą piątkę najbardziej pożądanych specjalistów 2012:

  1. Pracownicy działów sprzedaży
  2. Specjaliści ds. IT
  3. Pracownicy obsługi klienta i call center
  4. Specjaliści do działów finansowych
  5. Różnego rodzaju specjaliści z wykształceniem technicznym

Szkoleniowcy i księgowi na plus

Przeanalizowaliśmy też najbardziej spektakularne zeszłoroczne branżowe wzloty i upadki. W porównaniu z 2011 łatwiej było znaleźć pracę w turystyce i gastronomii (bezsprzeczny wpływ Euro 2012), a także w sektorze edukacyjnym i szkoleniowym. Co ciekawe, w przeprowadzonym w zeszłym roku badaniu szkoleniowcy raczej pesymistycznie oceniali swoje szanse na znalezienie nowej pracy – jak widać, niekoniecznie słusznie. Oprócz osób zajmujących się szkoleniami, pracodawcy częściej niż rok wcześniej poszukiwali także księgowych.

Notowania budownictwa spadają

Mimo mocnej piątek pozycji na liście najbardziej pożądanych, pracownicy z wykształceniem technicznym znajdowali w zeszłym roku mniej ogłoszeń niż wcześniej. W porównaniu z 2011 znaczny spadek zainteresowania zatrudnianiem nowych pracowników odnotowała też branża budowlana oraz przemysł lekki.

Jak jest dzisiaj? Sprawdź ogłoszenia dla swojej branży na Pracuj.pl!


 

Oceń artykuł


Narzędzia