Porady Życie zawodowe Mobilna rewolucja trwa. Czy dzięki Millenialsom w 2030 roku nie będziemy już pracować w biurach?
12.08.2016  | 5 min czytania

Mobilna rewolucja trwa. Czy dzięki Millenialsom w 2030 roku nie będziemy już pracować w biurach?

12.08.2016  | 5 min czytania
Autor wpisu admin
Ocena treści
(5)

mobilna rewolucja trwaEksperci szacują, że dzięki nowoczesnych technologiom i dążeniom pokolenia Y do pracy zdalnej w 2030 roku większość specjalistów pracować będzie z domu, wykorzystując rozwiązania mobilne, czy elektroniczne narzędzia do szybkiego przesyłu danych. Jeśli są to prawdziwe szacunki Millenialsi, którzy za chwilę będą stanowić ¾ współczesnej siły roboczej, mogą dokonać prawdziwej (mobilnej) rewolucji na rynku pracy.

 

 

Nie milkną głosy o tym, że elastyczny czas pracy to dziś jeden z najbardziej pożądanych przez pracowników elementów życia zawodowego. Jest to jeden z głównych postulatów, który na rynek pracy wprowadza pokolenie Millenialsów – dzisiejszych 20-latatków. Czy tego chcemy, czy nie do 2025 roku będą oni stanowić ponad 75% globalnej siły roboczej.

 

Praca 9-17 obniża efektywność

Z raportu przygotowanego przez badaczy z Uniwersytetu Bentley w USA wynika, że aż 77% przedstawicieli młodego pokolenia uważa 8-godzinny dzień pracy za obniżający efektywność pracowników. Co miałoby wpłynąć pozytywnie na jej wzrost? Zezwolenie na pracę elastyczną.

 

Mobile to część życia

Dla młodego pokolenia jest to tym bardziej oczywiste, że aż 89% z nich sprawdza służbowe maile na swoim smartfonie „non-stop”, a nie tylko w godzinach pracy. To efekt ciągłego bycia online i traktowania przez Millenialsów nowych technologii jako zwykłego narzędzia do pracy… takiego samego jak laptop czy telefon. Choć wielu tak częste sprawdzanie poczty, zerkanie w telefon czy tablet może zwyczajnie rozpraszać, dla igreka to … po prostu robienie dwóch rzeczy na raz. Wielozadaniowość wpisana jest w ich genotyp.

 

Mobile pozwala na zachowanie work-life-balance

Leslie Doolittle z Uniwersytetu Bentley podkreśla, że dla młodego pokolenia praca nie jest centralnym punktem całego życia. Dużo ważniejsze dla nich są relacje z rodziną czy przyjaciółmi. Przewiduje ona, że nie zmieni się to wraz z rozwojem ich kariery zawodowej. Jako 30-, 40-, czy 50-latkowe będą dalej chcieli spędzać czas z dziećmi, brać udział w ich szkolnych przedstawieniach czy opiekować się swoimi, starszymi już, rodzicami. Wykorzystanie technologii mobile i patrzenie na pracę nie z perspektywy biurowych 8 godzin, a konkretnych zdań, które zrealizować można w każdym miejscu to jedyne rozwiązanie, które pozwoli im zachować work-life-balance.

 

Mobile pozwala łączyć pracę i naukę

Z analizy przeprowadzonej przez The Hardford wynika, że aż 50% dzisiejszych 20-30 latków oczekuje od swoich pracodawców możliwości ciągłego rozwoju. Sprostanie tym oczekiwaniom będzie również w dużej mierze możliwe właśnie dzięki wykorzystaniom rozwiązań mobilnych. Dzięki nim, pokolenie Y będzie mogło pracować, czy odpowiadać na kluczowe wiadomości, odbierać telefony … pomiędzy zajęcia.

 

Sprawdź aplikacje, które ułatwią Ci życie i pracę >>

 

Mobile pozwala na łatwiejsze szukanie pracy

O ile dla wielu wszystkie powyższe przewidywania to daleka przyszłość, już dzisiaj oferta jaka czeka na nas w urządzeniach mobilnych może zmienić naszą zawodową rzeczywistość. Dzięki mobilnym rozwiązaniem możemy bowiem nie tylko pracować, ale również łatwiej szukać pracy.

 

Dzięki mobilnej aplikacji pracuj.pl każdy z nas może na swoim telefonie nie tylko przeglądać oferty pracy i w łatwy sposób aplikować mobilnie, ale również zapisywać ulubione oferty, przesyłać ogłoszenia na e-mail, i trzymać rękę na pulsie, dzięki powiadomieniom z najnowszymi i wygasającymi ofertami.

 

Oceń artykuł