Porady Życie zawodowe Lista życzeń na 2023. Zobacz wideo z życzeniami od Katarzyny Nosowskiej i Pracuj.pl
04.01.2023  | 4 min czytania

Lista życzeń na 2023. Zobacz wideo z życzeniami od Katarzyny Nosowskiej i Pracuj.pl

04.01.2023  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(5)

Nowy rok za pasem, a to oznacza, że właśnie otwierają się przed Tobą kolejne zawodowe szanse! Sprawdź, jak dobrze wykorzystać nadchodzące miesiące, aby za 365 dni z zadowoleniem podsumować swoje osiągnięcia w pracy. Przeczytaj również, czego warto sobie życzyć w nadchodzącym roku i jak spełnić swoje biznesowe marzenia. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy kilka podpowiedzi i przygotowaliśmy wraz z Katarzyną Nosowską wyjątkowe życzenia!

Co znajdziesz w artykule?

• Czego sobie życzyć w nowym roku?
• Jak przeżyć 2023 rok w zdrowiu?
• W jaki sposób zagwarantować sobie pomyślność biznesową w nowym roku?
• Dlaczego warto życzyć sobie szczęścia w pracy?

| 4 rzeczy, które musisz zrobić, aby zmienić pracę w nowym roku

Czego sobie życzyć w nowym roku?

Każdy z nas jest inny i ma swoje odmienne potrzeby, jednak w jednym co do zasady jesteśmy zgodni. Prywatnie wszyscy życzymy sobie zdrowia, szczęścia i pieniędzy. Niektórzy dodają do tej listy szczyptę świętego spokoju, a inni marzą tylko o tym, by w nadchodzącym nowym roku mieć jak najmniej problemów.

Do noworocznych życzeń dochodzą jeszcze nasze osobiste marzenia i plany, które skrywamy gdzieś w głębi serca. Ich spełnienie ma dać nam poczucie szczęścia, satysfakcję i zadowolenie z siebie, dlatego z nadzieją spoglądamy w przyszłość i zastanawiamy się, co przyniosą nam kolejne dni, tygodnie i miesiące. A czy standardowe życzenia noworoczne można w jakiś sposób przełożyć na życie zawodowe? Okazuje się, że tak!

| 5 rzeczy, o które warto zadbać w pracy w nowym roku

Jak przeżyć 2023 rok w zdrowiu?

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że zdrowie jest najważniejsze i właśnie to życzenie powinno znaleźć się na pierwszym miejscu także w życiu zawodowym. Warto pamiętać o tym, aby nie rozdzielać zdrowia fizycznego od psychicznego, bowiem to naczynia połączone, a balans zachowany między jednym i drugim zapewnia każdemu pracownikowi równowagę.

Ruch to zdrowie, dlatego warto życzyć sobie, aby po długich godzinach spędzonych w pracy mieć siłę i czas na to, aby zadbać o aktywność fizyczną dopasowaną do możliwości i wieku, która nie tylko poprawi samopoczucie i zwiększy odporność organizmu, ale także będzie doskonałym sposobem na pozbycie się negatywnych emocji oraz uporanie się z nagromadzonym w ciągu dnia stresem.

Niezwykle istotne są też proporcje między liczbami przepracowanych godzin a jakością i ilością odpoczynku. Dlatego work-life balance powinien być Twoim hasłem przewodnim na kolejny rok. Nie pozwól, aby praca pochłonęła cały czas wolny, popsuła relacje z bliskimi i wpłynęła na Twoją produktywność. Aby tak się nie stało, potrzebne będą Ci: samodyscyplina, dobra organizacja czasu oraz rozgraniczenie życia prywatnego od sfery zawodowej. Ta ostatnia wskazówka powinna być priorytetem dla osób, które na co dzień wykonują swoje służbowe obowiązki w trybie zdalnym.

| Chcesz osiągnąć work-life balance? Uważaj na 7 pułapek

W jaki sposób zagwarantować sobie pomyślność biznesową w nowym roku?

Dla każdego pracownika ważnym celem na przyszły rok jest zachowanie bezpieczeństwa finansowego. Wiąże się to nie tylko z comiesięcznym wynagrodzeniem, ale także z ewentualną szansą na podwyżkę, premię i awans. Zanim wejdziesz w nowy rok, warto zastanowić się, co możesz zrobić, aby Twoje życzenia się ziściły. Być może w 2023 roku warto zainwestować w siebie, znaleźć czas na samodoskonalenie się, odbycie kursu, który zwiększy kompetencje i sprawi, że pracodawca doceni Twoje starania.

Jeżeli w firmie nie ma szans na rozwój i większe wynagrodzenie, być może nowy rok okaże się doskonałym bodźcem do zmiany pracy. Ważnym aspektem pomyślności biznesowej są również relacje ze współpracownikami. Warto odpowiednio zadbać o nie i spróbować naprawić ewentualne zgrzyty. Dobra atmosfera w miejscu pracy jest niezwykle ważnym czynnikiem, który rzutuje na Twoje podejście do wykonywanych zadań, poczucie zadowolenia i spełnienia. W końcu w zgranym zespole o wiele przyjemniej jest każdego dnia pokonywać kolejne wyzwania i osiągać założone cele.

| Dlaczego warto poszukać pracy jeszcze przed nowym rokiem?

Dlaczego warto życzyć sobie szczęścia w pracy?

W życiu zawodowym – tak samo jak w prywatnym – warto być szczęśliwym. Dlatego w nadchodzącym roku w sposób szczególny życz sobie tego, aby być osobą zadowoloną z siebie. Jak możesz to osiągnąć? W pracy stawiaj sobie realne wymagania, którym dasz radę sprostać przez kolejne miesiące. Pamiętaj też o tym, że drobne porażki zdarzają się każdemu, więc za wszelką cenę nie dąż do perfekcji, bo odbije się to na Twoim zdrowiu i zapale do pracy.

Jeżeli zdarzy Ci się popełnić błąd, postaraj się wyciągnąć z takiej sytuacji wnioski na przyszłość i nie pozwól, aby niepowodzenia pokrzyżowały Twoje noworoczne plany. Spróbuj również odnaleźć pozytywne aspekty w tym, co na co dzień robisz, a jeżeli czujesz wypalenie zawodowe, nie tkwij dłużej w takim zamkniętym kole i zacznij rozglądać się za nową posadą.

| Idzie nowy rok – doceń samego siebie!

Pamiętaj, że życzenia, które sobie wymyślisz, nie spełniają się same. Bodźcem do zmian w naszym życiu jesteśmy my sami. Wchodząc w nowy rok, warto mieć to na uwadze. Dlatego życzymy Ci, aby kolejne miesiące były dla Ciebie motywatorem do szczęśliwej zmiany. Być może okaże się, że w 2023 roku odkryjesz drzemiące w Tobie pokłady kreatywności, złapiesz wiatr w żagle, spojrzysz na swoją karierę w zupełnie nowym świetle i przełamiesz rutynę, która do tej pory ograniczała Cię w rozwoju zawodowym.

Wierzymy, że 2023 rok będzie dla Ciebie wyjątkowym czasem, dlatego wraz z Katarzyną Nosowską – gwiazdą naszej najnowszej kampanii – przygotowaliśmy noworoczne przesłanie, które zachęca do optymistycznego spojrzenia na nadchodzące miesiące. Mamy nadzieję, że znajdziesz swoją ścieżkę zawodową i podejmiesz odważne decyzje, które zmienią Twoją karierę na lepsze. Cokolwiek robisz, niech to będzie dobry rok!

Oceń artykuł