Porady Życie zawodowe Któraś z tych rzeczy wkurza Cię w pracy? To znak, że czas na zmianę!
05.10.2017  | 4 min czytania

Któraś z tych rzeczy wkurza Cię w pracy? To znak, że czas na zmianę!

05.10.2017  | 4 min czytania
Autor wpisu Agnieszka Dobosz
Ocena treści
(4)

W każdej pracy są rzeczy, które nas denerwują. Jeśli to stale pociągający nosem kolega z biurka obok albo niesmaczne naleśniki w biurowej kantynie - pół biedy. Jeżeli jednak głównym powodem do zmartwienia są rzeczy zasadnicze - takie jak pensja czy rozwój zawodowy - czas zastanowić się, czy nie warto czegoś z tym zrobić. Oto 7 rzeczy, które wkurzają nas w pracy - jeśli są na Twojej liście, zastanów się, czy nie jest to dobry moment na zmianę posady.

 1. Twoja pensja jest jak czarny humor - śmiejesz się, żeby nie płakać

  Podwyżki dostajesz symboliczne raz na dwa lata. Albo gorzej - od lat Twoja pensja stoi w miejscu. Jeśli nie jesteś w stanie wynegocjować zwiększenia wynagrodzenia, rozważ poszukiwanie nowego stanowiska. Zazwyczaj właśnie przy zmianie pracy udaje nam się uzyskać największe zmiany zarobków.
  Jak sprawdzić, czy Twoja pensja odstaje od rynkowej? Sprawdź, ile zarabiają inni na podobnych stanowiskach w Twojej branży (polecamy raport na ten temat, który otrzymasz bezpłatnie z serwisu www.zarobki.pracuj.pl). Zastanów się, jaka zmiana pensji by Cię zadowoliła i co oprócz niej chciałbyś otrzymywać - firmy często oferują teraz szeroki wachlarz dodatków pozapłacowych takich jak ubezpieczenie medyczne czy karta sportowa. Przejrzyj profile pracodawców na https://pracodawcy.pracuj.pl i sprawdź, jakie benefity proponują swoim pracownikom.

  Zobacz najnowszy spot Pracuj.pl i sprawdź, czy nie szukasz:

 2. Nie pamiętasz, kiedy ostatnio awansowałeś

  W pracy lubimy być doceniani. Dzięki temu mamy motywację do dalszego rozwoju i większego zaangażowania. Jeśli masz poczucie, że w swojej obecnej firmie stoisz w miejscu, niczego od lat się nie nauczyłeś, a w dodatku nikt nie docenia Twojego wkładu w pracę, zacznij przeglądać oferty ze swojej branży. Warto pracować w miejscu, które nie tylko dba o rozwój pracownika, ale docenia jego sukcesy i zaangażowanie. To dodaje skrzydeł!

  6 rzeczy, które podcinają w pracy skrzydła >>

 3. Pracujesz po godzinach i w weekendy

  Równowaga między pracą a życiem osobistym jest istotna także ze względu na Twoją wydajność, satysfakcję i zaangażowanie w wykonywane obowiązki. Jeśli pracujesz właściwie bez przerwy, nie mając czasu na odpoczynek i życie prywatne, narażasz się na wypalenie zawodowe, kłopoty ze zdrowiem i spadek efektywności pracy. Nie mówiąc już o skutkach emocjonalnych i społecznych. Dlatego jeśli na swoim obecnym stanowisku nie potrafisz utrzymać work-life balance, służbowa komórka dzwoni w zasadzie bez przerwy, a dzieci widziały Cię ostatnio dwa tygodnie temu, pomyśl o zmianie.

 4. W pracy obowiązuje podział na lepszych i gorszych

  Masz wrażenie, że Twoją firmą rządzą układy, projekty czy awanse przyznawane są po znajomości, a pracownicy - bez względu na wiedzę czy umiejętności - dzieleni są na lepszych i gorszych. W takich warunkach trudno rozwinąć skrzydła, dlatego lepiej poszukać firmy z przejrzystymi zasadami, dobrą atmosferą, w której poczujesz, że Twoja praca będzie doceniona.

 5. W biurze panuje wisielcza atmosfera

  Może to być skutek działań toksycznego szefa albo po prostu kwestia ludzi w zespole, z którymi się nie dogadujesz i do których nie pasujesz. Nie chce Ci się chodzić do biura, do wykonywanych zadań też nie masz zapału. Każdy poniedziałek to dla Ciebie horror. W biurze nie masz ani jednej osoby, z którą możesz przyjaźnie pogadać choćby o pogodzie, a najprzyjemniejszym momentem dnia jest niezmiennie wyjście do domu. W pracy spędzasz za dużo czasu, żeby tak się męczyć! Zacznij przeglądać oferty pracy i znajdź takie miejsce, w którym poczujesz się dobrze!

 6. Pracy masz tyle, że nie wiesz, od czego zacząć

  Ledwo wyrabiasz się z obecnymi obowiązkami, a tych tylko przybywa. Pracujesz w wiecznym pośpiechu, coraz częściej się mylisz, niemal codziennie siedzisz po godzinach. Każdy z nas przeżywa czasem nawał pracy - jeśli jednak trwa on miesiącami, a mimo rozmów z szefem sytuacja się nie zmienia, warto zastanowić się nad zmianą pracy na taką, w której w większości przypadków dasz radę wykonać zadania Ci przydzielone w ciągu przewidzianego czasu.

  Sprawdź 6 sposobów na udany poniedziałek >>

 7. Na dojazdy tracisz długie godziny

  Jedziesz do pracy dwie albo trzy godziny z wieloma przesiadkami i w tłoku albo nigdy nie wiesz, na którą dotrzesz? Policz, ile czasu tracisz w ciągu tygodnia albo miesiąca. Zastanów się, czy nie mógłbyś znaleźć posady bliżej domu albo poszukać firmy, do której dojazd będzie jednak nieco mniej skomplikowany. Rozważ też organizacje, w których możliwa będzie praca zdalna - nawet jeśli ograniczysz dojazdy do biura do 3-4 dni w tygodniu, zyskasz sporo czasu

  Jeśli któraś z tych rzeczy wkurza Cię w Twojej pracy, włącz aplikację Pracuj.pl w swoim telefonie i rozejrzyj się za nową posadą! Być może wyższa pensja albo praca tuż pod domem jest w zasięgu ręki!

  pracownik który za plecami szefa szuka nowej pracy na telefonie

Oceń artykuł