Porady Życie zawodowe Książki na długi weekend. Sprawdź 5 naszych propozycji
12.06.2017

Książki na długi weekend. Sprawdź 5 naszych propozycji

12.06.2017
Autor wpisu Maja Gojtowska
Ocena treści
(5)

Ksiazki na dlugi weekend Sprawdz 5 naszych propozycjiJeśli wypoczywać, to tylko z książką w ręku. Komentując nasze zestawienia polecanych lektur często zwracacie uwagę, że w codziennej gonitwie, brakuje Wam czasu na czytanie. Długie weekendy oraz zbliżający się wielkimi krokami sezon urlopowy, to idealny moment na nadrobienie zaległości książkowych. Oto nasze zestawienie 5 książek, które warto zabrać ze sobą na leżak, kocyk czy ręcznik plażowy.

 

 

1-narratologia-v1

Dla chcących mówić ciekawie - Narratologia, Paweł Tkaczyk

Historie są jednym z najpotężniejszych narzędzi, jakie posiadamy. Nasz mózg jest zaprojektowany tak, by reagować na opowieści. Baśnie, legendy i plotki kształtują nas od zarania dziejów. Reklamy, programy telewizyjne, książki i filmy – sprzedają się tak dobrze, bo oddziałują na nasze emocje w sposób, z jakiego nie do końca zdajemy sobie sprawę. Paweł Tkaczyk jak sam mówi – żyje z opowiadania historii. I swoich czytelników zabiera w podróż do świata opowieści i odkrywa przed nimi kod, dzięki któremu sami będą mogli inspirujące i porywające opowieści tworzyć.

 

 

 

2-ogarnac

Dla szykujących się do zmiany - Ograć nawyki. Jak zastosować mechanizmy gier w procesie zmiany osobistej, Jadwiga Korzeniewska

Każdy z nas ma na sumieniu choć jedno niespełnione postanowienie. Rezygnujemy z nich, ponieważ często zwyczajnie nas przerastają. Realizacja postanowień wymaga powiem wyrzeczeń, dyscypliny, czasu i determinacji. Jak przekonuje jednak autorka, Jadwiga Korzeniewska w ich realizacji przychodzi nam grywalizacja, czyli mechanizmy znane z gier . Pozwala ona przekształcić proces zmiany w grę, niwelując tym samym podstawowy problem, jaki ze zmianą ma nasz mózg: zmiana to nowość, a nowość to potencjalne zagrożenie.

 

 

3-zdobyc

Dla pragnących zostać mistrzami networkingu - Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi, Dale Carnegie

Sekretem sukcesu tej książki jest jej prostota. Każda rada w niej zawarta wydaje nam się oczywista. Książka ułatwi ci swobodne poruszanie się w biznesie. Przyda się w życiu rodzinnym i towarzyskim. Sprawdziła się w wielu krajach świata. Z całą pewnością i w Polsce zyskają wszyscy, którzy ją przeczytają. Zawarte w niej reguły to nie tylko teoria. One działają magicznie. Wierz w to albo nie — ich stosowanie całkowicie odmieniło życie wielu ludzi.

 

 

 

4-ryby

Dla lubiących literaturę faktu - Grube ryby. Jak zarobili swój pierwszy miliard, Michał Matys

Pełne faktów i anegdot opowieści o dziesięciu rekinach polskiego biznesu: Janie Kulczyku, Zygmuncie Solorzu-Żaku, Michale Sołowowie, Leszku Czarneckim, Ryszardzie Krauze, Adamie Góralu, Aleksandrze Gudzowatym, Januszu Szlancie, Romanie Klusce i Gromosławie Czempińskim. Obrazują, jak zmieniała się nasza gospodarka, układając się w pasjonujący, barwny portret Polski ostatniego trzydziestolecia: od końca Peerelu, przez transformację, po współczesność; w kalejdoskop realiów, znaczony sukcesami, porażkami i niezliczonymi aferami z pogranicza biznesu i polityki. Inspirująca lektura dla każdego, komu biznesowa codzienność nie jest obca.

 

 

5-google

Dla ciekawskich, zaglądających za kulisy – Jak działa Google, Eric Schmidt i Jonathan Rosenberg

W swojej książce Eric Schmidt i Jonathan Rosenberg opisują, co legło u podstaw sukcesu tej niezwykłej firmy – okazuje się bowiem, że nie był to wyłącznie geniusz założycieli – Larry’ego Page’a i Sergeya Brina, ale – między innymi – specyficzne metody organizacji pracy oraz wyjątkowe podejście do zatrudniania pracowników i planowania zadań. To pasjonująca lektura, pełna anegdot i ciekawostek, z jednej strony znakomicie dokumentująca kulisy działania jednego z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw na świecie, z drugiej – stanowiąca niezastąpiony poradnik każdego menedżera, jak odnieść sukces w erze Internetu i nowych technologii

 

 

A może macie jakieś inne propozycje książkowe?

Oceń artykuł