Porady Życie zawodowe Jakie będą biura przyszłości? Sprawdź 4 najważniejsze trendy
10.08.2017  | 5 min czytania

Jakie będą biura przyszłości? Sprawdź 4 najważniejsze trendy

10.08.2017  | 5 min czytania
Autor wpisu Agnieszka Dobosz
Ocena treści
(5)

Jakie beda biura przyszlosci Sprawdz 4 najwazniejsze trendyW jakich biurach już niebawem będziemy pracować? Najnowocześniejsze rozwiązania i trendy zaprezentowano na targach wnętrzarskich Salone del Mobile w Mediolanie. Biuro jawi się tu jako przestrzeń inspirująca, wspierająca kreatywność, ale także pozwalająca na skupienie się w ciszy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zobaczcie, jakie pomysły i rozwiązania już wkrótce mogą zagościć w nowoczesnych biurach.

W ramach projektu Workplace3.0. pokazano najnowsze trendy w urządzaniu biurowych wnętrz. Oto wybrane z nich.

  1. Gdzie jest moje biurko?

Dzisiejsze przywiązanie do jednego biurka już niebawem może odejść do lamusa. Na targach podkreślano mobilność stanowiska pracy, co jest możliwe także dzięki nowoczesnym technologiom - w końcu z laptopem czy smartfonem możemy pracować w zasadzie wszędzie. Dlatego nowoczesne biura będą stawiać na wiele różnych przestrzeni do pracy, wybieranych w zależności od naszych potrzeb.

I tak, jeśli planujemy akurat burzę mózgów i pracę zespołową, wraz z kolegami zajmiemy miejsce przy jednym dużym stole, otoczeni ścianami, po których można pisać. Jeśli natomiast chcemy poświęcić dzień na pracę koncepcyjną, zaszyjemy się w osobnej, wyciszonej sali z wygodną kanapą. Każdego dnia będziemy mogli wybrać sobie inną przestrzeń do pracy, która najbardziej odpowie naszym bieżącym potrzebom.

 

 

Sprawdź najlepsze biura w Polsce >>

 

  1. Ściany w ruch!

Projektanci nowoczesnych biur coraz częściej stawiają na elastyczność przestrzeni oraz modułowość rozwiązań wnętrzarskich. Co to znaczy? Już niedługo w nowych biurach ściany mogą być mobilne - będziemy mogli łatwo je przesuwać, w zależności od tego, czy potrzebujemy akurat kilku mniejszych pomieszczeń, czy jednej dużej przestrzeni np. na większe spotkanie czy pracę zespołową. Podobnie z meblami - nowoczesne systemy modułowych biurek, stolików czy kanap pozwolą na częste zmienianie aranżacji. Przestrzeń biurowa nie będzie stała - ma zmieniać się w zależności od potrzeb firmy i jej pracowników.

Na targach znaleźć można było także wiele elastycznych rozwiązań z pogranicza domu i biura, które pokazują, jak łatwo można zaaranżować wygodną przestrzeń do pracy również we własnym domu. To ukłon w stronę freelancerów, ale także wskazanie na trend pracy zdalnej, jako coraz popularniejszy i lubiany przez pracowników.

 

  1. Relaks, wygoda, natura

Projektanci dbają o to, aby pracownik czuł się w przestrzeni biurowej jak najlepiej. Chcą, aby z jednej strony pobudzała ona do pracy, ale z drugiej była wygodna, przyjazna, kojąca nerwy. Stąd wiele rozwiązań wykorzystujących uspokajającą moc natury. W nowoczesnym biurze pojawiają się przemyślane aranżacje z roślin, które w niczym nie przypominają smutnych paprotek z dawnych biur. To żywe, zielone ściany albo przestrzenie na zewnątrz budynku, zachęcające do spacerów czy pracy pod chmurką. W środku - oprócz szkła i metalu, kojarzącego się z nowoczesnym biurem - wiele naturalnego drewna czy kamienia.

Szczególny nacisk położony jest również na wygodne i przyjazne dla kręgosłupa krzesła, które pomogą walczyć z bólami pleców. Niektóre firmy proponują też komfortowe kanapy, hamaki czy nawet kapsuły do relaksu w czasie pracy, tak aby pracownik w biurze mógł nie tylko pracować, ale i przez chwilę wypocząć.

 

  1. Proszę o ciszę!

Tętniący życiem open space to miejsce sprzyjające kreatywności i pracy w grupie, jednak coraz częściej pracodawcy i projektanci widzą potrzebę wydzielenia przestrzeni do pracy w skupieniu. Kolejny raz okazuje się, że wielu z nas potrzebuje chwil w ciszy, aby utrzymać swoją produktywność na wysokim poziomie albo ukoić nerwy. Dlatego producenci rozwiązań biurowych proponują m.in. tworzenie specjalnych oaz do pracy twórczej czy odpoczynku, wydzielonych np. dźwiękoszczelnym szkłem. W takich miejscach można się zaszyć, aby popracować w skupieniu, przeprowadzić ważne negocjacje biznesowe albo po prostu przez chwilę odpocząć.

 

Jak Wam się podobają takie nowoczesne rozwiązania dla biur?

 

1_pracodawcy_750x200_09_08

 

Oceń artykuł