Jak zmotywować się do zmiany pracy?

Kategoria
Życie zawodowe

Autor wpisu
Pracuj.pl Ocena treści 5/5 (2)
Kategoria: Życie zawodowe
Ocena treści 5/5 (2)

Aby zmienić pracę na lepiej płatną albo pełną wyzwań nie wystarczą chęci. Należy aktywnie poszukiwać ciekawych ofert. Jeśli obecne stanowisko za bardzo Cię stresuje – zmiana zatrudnienia wpłynie pozytywnie na Twoje zdrowie. Motywatorem może być również szansa na awans w innej firmie.

  • Zdobądź energię do działania

Lubiłeś swoją pracę, ale teraz czujesz znużenie i niezadowolenie? Utrata chęci do wykonywania obowiązków służbowych może być oznaką wypalenia zawodowego. Zastanów się, czy nie zmienić stanowiska pracy lub branży. Pozwoli Ci to ponownie poczuć satysfakcję.

  • Zredukuj stres do minimum

Stresujesz się przed każdym dniem pracy? Wpadasz w panikę podczas wykonywania poleceń służbowych? Długotrwały stres wpływa destruktywnie na organizm oraz psychikę. Jeśli nie umiesz poradzić sobie w stresujących sytuacjach, z nerwów boli Cię brzuch i często dostajesz migreny – pomyśl o nowej pracy. Dodatkowym motywatorem może być chęć zadbania o zdrowie i pozbycia się stresogennych czynników.

Odprawa pracownicza – kiedy, komu i ile się należy?

  • Pomyśl o wynagrodzeniu

Czy w obecnej pracy otrzymujesz odpowiednio wysokie wynagrodzenie? Szef odrzucił Twoją prośbę o podwyżkę? Pracownicy często zmieniają miejsce zatrudnienia z powodu niskich zarobków i braku premii, prowizji czy nagród pieniężnych za osiągnięte rezultaty. Zamiast szukać dodatkowego źródła zarobku, możesz rozejrzeć się za pracodawcą, który doceni Twoje starania.

5 powodów, dla których zmiana pracy wyjdzie Ci na dobre

  • Zadbaj o rozwój

Chciałbyś się rozwijać zawodowo, zdobywać specjalistyczną wiedzę, brać udział w ciekawych projektach? Wielu pracodawców oferuje kursy i szkolenia dla zatrudnionych osób oraz możliwość awansu w strukturach firmy. Nie porzucaj ambicji i nie stój w miejscu tylko dlatego, że obecny szef nie pozwala Ci się rozwijać. Na rynku pracy ceniona jest elastyczność i otwartość na naukę.

  • Poszukaj ciekawych ofert

Masz doświadczenie w zarządzaniu dużym zespołem, ale pracujesz indywidualnie, np. w małym biurze? Zatrudnienie na stanowisku nieadekwatnym do posiadanych kwalifikacji może stać się nużące i obniżyć poczucie własnej wartości. Rozejrzyj się za ofertami pracy, które pozwolą Ci wykazać się umiejętnościami i wykorzystać cenną wiedzę.

Co motywuje nas do zmiany pracy?

  • Pomyśl o zmianie, gdy pracodawca zwalnia pracowników

Dobrym motywatorem do zmiany pracy może stać się… redukcja etatów w firmie lub likwidacja zakładu pracy. Sytuacja wymaga szybkiego działania, dlatego nie zwlekaj z szukaniem zatrudnienia. Zaktualizuj CV i zacznij aplikować na ciekawe oferty pracy.

Zmiana miejsca pracy a odprawa

Gdy pracodawca wręczy Ci wypowiedzenie z przyczyn niezależnych od Ciebie, to powinien wypłacić odprawę w wysokości:

  • miesięcznego wynagrodzenia – w przypadku zatrudnienia poniżej 2 lat;
  • dwumiesięcznego wynagrodzenia – przy zatrudnieniu od 2 do 8 lat;
  • trzymiesięcznego wynagrodzenia – w przypadku zattrudnienia trwającego ponad 8 lat.

Odprawa przyznawana jest pracownikom zwalnianym z przedsiębiorstwa, które zatrudnia powyżej 20 osób. Nie obowiązuje w małych firmach.

Oceń artykuł


Narzędzia