Porady Życie zawodowe Jak przestać się spóźniać do pracy?
27.06.2019  | 5 min czytania

Jak przestać się spóźniać do pracy?

27.06.2019  | 5 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(1)

Jeśli spóźniony tramwaj, zagubione klucze i budzik, który wciąż zapomina zadzwonić, są Twoją zmorą, to warto dowiedzieć się, jak to zmienić. Od dziś, przychodząc do pracy, wcale nie musisz być ostatni - wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach.

Wybierz jedno miejsce dla  kluczy, okularów i ładowarki

Nasze spóźnienie do pracy może być efektem porannych poszukiwań różnych przedmiotów. Nierzadko ginie telefon, ładowarka albo klucze od samochodu, a przecież bez nich zazwyczaj nie wyjdziemy z domu. Jeżeli takie sytuacje stają się dla Ciebie codziennością, to wybierz konkretne miejsce, w którym przechowasz daną rzecz. O ile z telefonem może być trudno, to dla ładowarki, kluczy czy też okularów możesz spokojnie znaleźć jedną lokalizację. W ten sposób unikniesz porannego przeszukiwania domu i zaoszczędzisz kilka cennych minut.

Zaplanuj wcześniej swoje śniadanie

Jest poranek, a w kuchni nagle pojawili się wszyscy domownicy? W takich sytuacjach bardzo ciężko organizuje się śniadanie do pracy, dlatego pamiętaj, by przygotować je już dzień wcześniej. Dzięki temu będziesz mieć dużo więcej czasu i spokojnie zrobisz nie tylko zwykłe kanapki, ale i sałatkę, owsiankę czy też inne ulubione danie.

Licz się z rozkładem jazdy

Jednym z częstszych powodów naszej niepunktualności w pracy jest opóźnienie tramwaju, autobusu bądź innego środka transportu. Warto wziąć to pod uwagę, sprawdzając godziny odjazdów. Jeśli jedziemy samochodem, pamiętajmy przede wszystkim o natężeniu ruchu drogowego oraz możliwości wystąpienia niespodziewanych sytuacji, jak chociażby różnego rodzaju prace i remonty na drogach.

Wyśpij się

Niestety porannemu wstawaniu z pewnością nie sprzyja siedzenie do późna w nocy. Jeśli jesteśmy śpiochami i mamy problem z punktualnym przychodzeniem do pracy, warto położyć się wcześniej spać. Szybko zauważymy pierwsze efekty, gdyż bycie wypoczętym i wyspanym oznacza również dużo lepszą organizację. Starajmy się pilnować godzin snu – niektórzy potrzebują go więcej, inni mniej, najważniejsze jednak, aby organizm mógł odpocząć i zregenerować się.

Popracuj nad organizacją czasu

Tajemnicą punktualnego przychodzenia do pracy jest przede wszystkim dobra organizacja i skuteczne zarządzanie czasem. Warto trenować umiejętność szacowania, ile czasu zajmą nam poszczególne czynności.

Jak skutecznie zarządzać swoim czasem w pracy (i nie tylko)?

Nagradzaj samego siebie

Kiedy przestaniesz spóźniać się do pracy, to na pewno będziesz lepiej wyglądać w oczach pracodawcy oraz Twoich współpracowników. Jest to dobra motywacja, jednak jej nigdy za wiele – dlatego zastosuj również zachętę w formie drobnych nagród. Obiecaj sobie wyjście do kina albo na zakupy w zamian za walkę ze spóźnieniami, która jest wyzwaniem i wymaga pewnych wyrzeczeń.

Nagradzaj… samego siebie za pracę!

Pamiętaj, że nie ma rzeczy niemożliwych, a punktualność w pracy może stać się wkrótce Twoją mocną stroną.

Oceń artykuł