Porady Życie zawodowe Jak efektywnie spędzić czas w drodze do pracy?
19.06.2019  | 4 min czytania

Jak efektywnie spędzić czas w drodze do pracy?

19.06.2019  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl

Jesteś coraz bardziej zabiegany? Brakuje Ci chwili nie tylko na odpoczynek, ale także na nadrobienie domowych zaległości? Podróż do pracy to świetny moment, żeby uczyć się języków obcych, słuchać podcastów albo planować posiłki.

Jeżeli Twój codzienny dojazd do pracy zajmuje Ci ponad pół godziny, możesz powiedzieć, że to już sporo czasu. Najczęściej spędzasz go w komunikacji miejskiej lub we własnym samochodzie. Zamiast jednak uważać te minuty za stracone, możesz zagospodarować je w ciekawy i rozwijający sposób. Maksymalne wykorzystywanie czasu na dojazdy może mieć również wpływ na Twoje rozliczenie urlopu. W jaki sposób? Dzięki planowaniu minut, które dotychczas być może marnowałeś w korkach, już nie będziesz musiał prosić o połowę dnia wolnego na zajęcie się prywatnymi sprawami.

Jak w pełni wykorzystać podróż do pracy?

Prezentujemy kilka pomysłów, dzięki którym łatwiej Ci będzie zorganizować cały tydzień, a dodatkowo uciekniesz myślami od codziennych problemów.

  • Nauka języków obcych

Duży wybór aplikacji mobilnych sprawia, że nauka języków jest dzisiaj prostsza niż kiedykolwiek. Wystarczy pobrać odpowiadający nam program i gotowe! Zyskamy naprawdę wiele dzięki systematycznym powtórkom przez kilkanaście minut dziennie. Możemy też odwiedzić dedykowane nauce serwisy online albo korzystać z książeczek w kieszonkowym formacie.

Jak szybko i sprawnie nauczyć się języka obcego?

  • Czytanie książek i artykułów

Czytanie odpręża i rozwija zasób słownictwa. Mając do dyspozycji niemal godzinę dziennie spędzoną na dojazdach, zyskujemy szansę na przeczytanie artykułów branżowych albo kilkunastu stron ciekawej książki.

Książki, dzięki którym rozwiniesz swoje kompetencje miękkie

  • Słuchanie podcastów

Podcasty stały się bardzo modne. Nie trzeba nawet podłączać się do sieci, aby móc z nich korzystać. Wystarczy pobrać jedną z aplikacji mobilnych, by następnie zapisać na swoim koncie wybrane nagrania. Teraz, jadąc autobusem, tramwajem czy samochodem, możemy wsłuchać się w ciekawą audycję.

  • Rozwijanie kreatywności

Kreatywność przydaje się nie tylko w codziennej pracy, ale i w życiu codziennym. Możesz skorzystać z kilku prostych technik, dzięki którym rozwiniesz swoją wyobraźnię. Dobrym pomysłem jest ćwiczenie spostrzegawczości. Przydatne są także ćwiczenia na wyszukiwanie podobieństw między dwiema pozornie niezwiązanymi ze sobą rzeczami. To też okazja, żeby trenować uważność.

  • Planowanie posiłków

Jeżeli brakuje Ci czasu na przygotowanie pełnowartościowego lunchu, możesz w drodze do pracy robić listy zakupów oraz przeglądać i wybierać przepisy na obiady na cały tydzień.

  • Zajmowanie się prywatnymi sprawami

Podczas podróży możesz odpisywać na maile, rezerwować wizyty lekarskie, umawiać spotkania itp. Droga do pracy to dobry czas na wysłanie kilku wiadomości i zaoszczędzenie czasu.

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV

Oceń artykuł