HR kocha technologię? Jasne – u Top Employers Polska 2015!

Kategoria
Życie zawodowe

Autor wpisu
admin
Kategoria: Życie zawodowe

Jak nowoczesny pracodawca może połączyć dbałość o rozwój zawodowy pracowników, udostępnić im informacje o dostępnych świadczeniach i dowiedzieć się, co „jego ludzie” myślą o warunkach pracy w firmie? To proste – wystarczy skorzystać z dostępnych technologii.

 

Popularny e-learning

Top Employers Polska 2015 chętnie korzystają z nowoczesnych narzędzi, stosując je w wielu obszarach zarządzania zasobami ludzkimi. Największą popularnością cieszy się udostępnianie pracownikom szkoleń e-learningowych w formie aplikacji: zdecydowało się na to aż 97% certyfikowanych polskich pracodawców. Dzięki temu pracownicy mogą podnosić swoje umiejętności w dogodnym momencie, a w razie potrzeby powracać do wybranych zagadnień.

 

Wyraź swoje zdanie?

Tegoroczni polscy Top Employers zachowują jednak pewien dystans, jeśli chodzi o opinie pracowników wyrażane za pośrednictwem mediów społecznościowych – zdecydowała się na to zaledwie co trzecia organizacja. Zdecydowanie większą popularnością cieszą się metody tradycyjne, takie jak przeprowadzanie ankiet pracowniczych czy dyskusje podczas oficjalnych spotkań.

 

Technologia dla talentów

Kolejnym ciekawym zastosowaniem dla rozwiązań technologicznych jest ocena pracowników pod kątem ich potencjału, jak również umożliwienie im samodzielnego zbadania swoich kompetencji, cech charakteru czy też stylu zarządzania. Dwie trzecie Top Employers Polska 2015 zarządza swoimi talentami za pomocą specjalnych technologii, zaś aż 81% zaprasza pracowników do przeprowadzenia samooceny online.

 

Kim są Top Employers Polska?

Pełną listę Top Employers Polska i Top Employers Europe 2015, jak również szczegółowe informacje o wszystkich certyfikowanych firmach, można znaleźć na www.top-employers.com.

 

Źródło: Top Employers Institute

Nowy obraz (10)

Oceń artykuł


Narzędzia