Porady Życie zawodowe Dzień Dziecka w pracy – sprawdź, jak firmy dbają o najmłodszych
03.06.2019  | 5 min czytania

Dzień Dziecka w pracy – sprawdź, jak firmy dbają o najmłodszych

03.06.2019  | 5 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl

Łączenie życia rodzinnego i zawodowego staje się prostsze, gdy możemy liczyć na wsparcie szefa. Dzięki życzliwemu nastawieniu nie tylko pracownicy czerpią korzyści, ale też ich pociechy. Z okazji ważnych dni i świąt czekają na nich różne atrakcje. W niektórych polskich firmach 1 czerwca dzieci mogą wygrywać nagrody w konkursach lub spotykać się ze sławnymi osobami.

Co pracodawcy oferują rodzicom?

W 2018 r. paczki okazjonalne, np. na Dzień Dziecka, stanowiły jeden z trzech najpopularniejszych benefitów, jakie pracodawcy proponowali pracownikom-rodzicom. Na taki przywilej mogło liczyć 30% uczestników badania Pracuj.pl. Nieco częściej przyznawano korzyści pozapłacowe, takie jak dodatkowy urlop (31%) oraz elastyczny czas pracy (36%).  Dane te zostały opublikowane w raporcie „Rodzice w pracy. Życie na pełen etat”.   

Zdarza się, że zatrudniający gwarantują najmłodszym nie tylko paczki, ale również inne atrakcje, na przykład:

  • Dzień otwarty dla dzieci, piknik

W minionych latach prezesi firmy ASTOR opuszczali swój fotel na jeden dzień, udostępniając go podopiecznym Stowarzyszenia Wiosna. W 2018 r. na organizację dnia otwartego zdecydowało się także przedsiębiorstwo De Heus. Dzieci pracowników miały okazję zwiedzić fabrykę, zatrzymać się w strefie „Zaczarowany staw” oraz uczestniczyć w kreatywnych warsztatach plastycznych. Jedną z najciekawszych atrakcji był rodzinny piknik, w trakcie którego można było raczyć się nie tylko daniami z grilla, ale również watą cukrową i popcornem. Dzień Dziecka to świetna okazja, by urządzić rodzinny piknik dla pracowników oraz ich najbliższych. Imprezy tego rodzaju to ciekawa forma integracji. Pracownicy mają okazję lepiej się poznać i nawiązywać relacje także na gruncie prywatnym.    

  • Festyn

W kwidzyńskiej firmie Jabil w 2018 r. obchodzono Kolorowy Dzień Dziecka. Wśród atrakcji przygotowanych dla najmłodszych znalazł się m.in. kolorowy bieg, podczas którego dzieci pracowników mogły nie tylko zażyć ruchu, ale również… solidnie się ubrudzić. W powietrzu rozpylono proszek Holi. Po zakończeniu biegu najmłodsi mogli korzystać z dmuchanych zabawek, skakać na trampolinach, a także uczyć się pierwszej pomocy.   

  • Warsztaty cukiernicze

W 2017 r. firma Lingaro zorganizowała rodzinny Dzień Dziecka. Gwóźdź programu stanowiły warsztaty dla dzieci i rodziców, w trakcie których uczestnicy przyrządzali zdrowe słodycze o prostej recepturze.

  • Spotkania ze sławnymi ludźmi

Pracownicy firmy Krispol oraz ich dzieci mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z Łukaszem Piszczkiem – obrońcą grającym w klubie Borussia Dortmund oraz w piłkarskiej reprezentacji Polski.   

  • Poczęstunek i konkursy

1 czerwca dzieci pracowników sklepów sieci Biedronka otrzymują poczęstunek. Dziewczynki i chłopcy w wieku do 12 lat mogą także uczestniczyć w konkursie plastycznym. Zwycięzca otrzymuje wycieczkę do Eurodisneylandu – dla siebie i całej swojej rodziny.

Kompetencje zawodowe, które doskonali młody rodzic

Benefity dla rodzin pracowników

Pracodawcy, oprócz wynagrodzenia, oferują zatrudnionym pakiet benefitów. Pracownicy korzystają np. z dostępu do prywatnej opieki medycznej. Abonamenty w przychodniach obejmują nie tylko osobę pracującą w danej firmie, ale również współmałżonka, a także dzieci. Członkowie najbliższej rodziny są uwzględnieni również w karcie MultiSport, upoważniającej do korzystania z zajęć sportowych w wybranych siłowniach, klubach fitness itd.  

Karta MultiSport – wszystko, co warto wiedzieć

Na stronie firmy Orlen czytamy, że pracownicy mogą liczyć np. na dofinansowanie wypoczynku dzieci i młodzieży, opieki nad dzieckiem, wyprawki szkolnej czy pobytu na turnusie rehabilitacyjnym niepełnosprawnego dziecka.

Pracodawca, który wspiera nie tylko zatrudniane osoby, ale także ich rodziny, może stworzyć korzystne warunki pracy, rozwoju i wypoczynku. Warto zwracać na to uwagę w trakcie poszukiwania zatrudnienia.  

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV

Oceń artykuł