Porady Życie zawodowe Dobra lektura, czyli 5 inspirujących biografii
01.08.2017

Dobra lektura, czyli 5 inspirujących biografii

01.08.2017
Autor wpisu Agnieszka Dobosz
Ocena treści
(5)

Dobra lektura czyli 5 inspirujacych biografiiJeśli szukacie ciekawej lektury, zachęcamy tym razem do sięgnięcia po biografie. Historie ludzi biznesu, pisarzy czy podróżników potrafią wciągnąć nie gorzej niż niejedna powieść i dostarczyć więcej inspiracji niż bestsellerowy poradnik. Oto 5 naszych propozycji - ostrzegamy, że lektura Was pochłonie.

 

 

  1. Elon Musk. Biografia twórcy PayPal, Tesla, SpaceX. Autor: Ashlee Vance

Biografia biznesmena, o którym mówi się, że każdy pomysł zamienia w złoto. Jego nazwisko pojawia się w kontekście takich firm i rozwiązań jak system płatności online PayPal, koncern samochodowy Tesla Motors czy firma SpaceX, oferująca komercyjne wyprawy w kosmos. Historia jego życia oparta o setki wywiadów z przyjaciółmi, współpracownikami, ale i wrogami. Kim jest Musk, który słynie nie tylko ze swoich biznesów, ale i nietuzinkowej osobowości? Książka uchyla rąbka tajemnicy.

 

  1. Agencja modelek Eileen Ford. Autor: Robert Lacey

Jeśli zastanawiacie się, w jaki sposób modeling stał się milionowym biznesem, odpowiedź znajdziecie w biografii Eileen Ford, nazywanej królową świata mody. To portret bezkompromisowej, silnej kobiety biznesu, która dla jednych była tyranem, dla innych - uosobieniem anioła stróża. Wymagająca, ale i opiekuńcza, na zawsze zmieniła oblicze świata mody i reguł nim rządzących.

 

  1. Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE. Autor: Phil Knight

Początki koncernu sportowego NIKE oczami jego założyciela, Phila Knighta. Jak młody chłopak z kilkoma dolarami w kieszeni zdołał zrealizować swoje marzenie i miłość do sportu, przede wszystkim do biegania i przekuł je w komercyjny sukces? Fascynująca historia jak ze scenariusza filmowego, pokazująca cienie i blaski świata wielkiego biznesu i postać samego Knighta, jako człowieka pełnego pasji i wytrwałości. Po lekturze inaczej spojrzycie na buty tej firmy!

 

  1. Tove Jansson: Mama Muminków. Autor: Boel Westin

Pamiętacie Muminki? Jeśli tak, mamy coś dla wszystkich fanów Mamusi Muminka, Włóczykija i Małej Mi. Biografia ich twórczyni, Tove Jansson, skupiona przede wszystkim na procesie literackim. Ciekawa opowieść o talencie i pracy w cieniu wojny, okraszona pięknymi zdjęciami i ilustracjami. Dowiecie się z niej między innymi, czy słusznie Muminki wydają się czasami książką nie dla dzieci i dlaczego Disney nie kupił do nich praw.

 

  1. Tu byłem. Tony Halik. Autor: Mirosław Wlekły

Niesamowity życiorys znanego podróżnika i dziennikarza, którym mógłby obdzielić kilka osób. Otwarty, ciekawy świata, poszukujący przygód. Warto przypomnieć sobie tę postać i poznać niezwykłą historię jego życia - szczególnie jeśli podróże są także Twoją pasją.

 

Jaką biografię Wy polecacie?

Oceń artykuł