Dlaczego warto zmienić pracę? Sprawdź, co mówią ci, którzy już zdecydowali

Kategoria
Życie zawodowe

Autor wpisu
Katarzyna Klimek-Michno Ocena treści 5/5 (3)
Kategoria: Życie zawodowe
Ocena treści 5/5 (3)

dlaczego warto zmienic prace sprawdz co mowia ci ktorzy juz zdecydowaliZastanawiasz się, czy odejść z firmy? Wahasz się, czy aplikować na ofertę pracy? Nie jesteś jedyny, którego dopadają tego typu rozterki.

Zapytaliśmy pracowników z różnych branż – którzy jeszcze do niedawna stali przed podobnym dylematem – dlaczego postanowili zmienić pracę. Może ich argumenty będą odpowiedzią na Twoje wątpliwości?

 

 

Agnieszka, branża reklamowa: Za każdym razem, gdy zmieniałam pracodawcę, zmieniałam stanowisko na wyższe. Nie udawało się wynegocjować podwyżek, więc jedyną szansą na wyższe zarobki była zmiana pracy. Tylko negocjacje przy rekrutacji mogły podnieść pensję.

 

Małgosia, branża public relations: Warto zmienić pracę, bo pozostawanie w jednym miejscu rozleniwia i z czasem zabija kreatywność. Nowa praca to nowe wyzwania, a z nimi zawsze wiąże się rozwój, inne spojrzenie, adrenalina, a dla mnie dodatkowo – radość. Poza tym można odkryć nowe powołanie.

 

Marta, branża szkoleniowa: Postanowiłam zmienić pracę, bo nie każde zajęcie jest dobre na każdym etapie życia. Chciałabym teraz pracować w taki sposób, by zachować równowagę między życiem zawodowym i rodzinnym. By nie przynosić pracy do domu, nie siedzieć nad komputerem po nocach, tylko być dla dzieci, męża i dla siebie.

 

Ola, branża HR: Warto zmienić pracę, bo zmienia się wtedy perspektywa, można więcej się nauczyć i poszerzyć swoje horyzonty. Praca u jednego pracodawcy trochę zamyka obszar działania, bo schematy się powielają. Dla rozwoju osobistego dobrze jest raz na jakiś czas zmienić środowisko, nauczyć się czegoś nowego od innych osób i poznać różne style zarządzania.

 

Asia, sektor publiczny: Moja praca to była moja pasja, ale co z tego, skoro nie wystarcza mi na utrzymanie, nie stać mnie na wakacje czy leczenie. Dlatego podjęłam decyzję o zmianie, nawet jeśli teraz będę musiała robić coś, co nie będzie mi dawać tyle satysfakcji co poprzednia praca.

 

Magda, branża marketingowa: Kiedyś praca wydawała mi się całym życiem, mogłam pracować po 12 godzin dziennie i nie wychodzić z firmy. Dzisiaj bardziej cenię swój czas, dlatego zdecydowałam się na elastyczne formy zatrudnienia. Szukam rozwiązań, które pozwalają pracować zdalnie i normować grafik według własnych potrzeb.

 

Robert, branża artystyczna: Zmiana to na pewno zawsze wielka niewiadoma, ale chyba właśnie ta ciekawość i chęć sprawdzenia się w innym miejscu spowodowały, że zdecydowałem się na zmianę. A z drugiej strony czysto praktyczne kwestie, jak np. niewielka odległość między domem a nowym miejscem pracy.

 

Karolina, branża public relations: Często jest tak, że odchodzi się od szefa. Pogorszyła się atmosfera, zmienił zespół, nie utożsamiałam się z nowymi zasadami, stylem pracy i zarządzania. To był jeden z głównych czynników, który zdecydował o zmianie. Teraz jestem bardzo zadowolona z relacji ze współpracownikami i przełożonym. Odpowiada mi kultura organizacyjna.

 

Marcin, branża kreatywna: Zmiana spowodowała, że mam większą swobodę działania i więcej czasu po pracy na robienie dodatkowych rzeczy.

 

Ewa, branża logistyczna: Dlaczego odeszłam z branży? Brak zrozumienia pracodawcy, że mam życie rodzinne, dzieci i nie mogę być dyspozycyjna 24 godziny przez 7 dni.

 

Monika, branża edukacyjna: Wypalenie zawodowe. To może nas czekać, jeśli zatrzymamy się w miejscu i jeśli nasza praca stanie się rutyną. Zmiana to nowa energia, świeżość, nowe możliwości działania.

 

Aby znaleźć lepszą pracę, zapraszamy do rejestracji na Pracuj.pl.

 

linia_i_sprawdz_750x200

 

Oceń artykuł


Narzędzia