Co czytać w drodze do pracy w tym miesiącu?

Kategoria
Życie zawodowe

Autor wpisu
Maja Gojtowska Ocena treści 3.56/5 (9)
Kategoria: Życie zawodowe
Ocena treści 3.56/5 (9)

co czytac w drodze do pracy w tym miesiacuSzacuje się, że średnio, na dojazdy do pracy tracimy 5 godzin tygodniowo. Niestety zdarza się, szczególnie w dużych miastach, że podróż do biura (tylko w jedną stronę) zajmuje ponad godzinę. Warto mądrze ją spożytkować. Idealny pomysł to… mądra lektura. Oto nasze propozycje na najbliższy miesiąc. Każdy, niezależnie od środka transportu, którym dojeżdża do pracy znajdzie coś dla siebie.

 

Do czytania na smartfonie

  • Future Makers Tomorrow”, Infuture Hatalska Foresight Institute – zapis 12 rozmów z inspirującymi umysłami świata. Każdy z nich opowiada o innych aspektach naszego życia: tego, co będziemy jeść, w jakich miastach mieszkać, jakimi samochodami jeździć, w jaki sposób się komunikować, wreszcie – czy uda nam się „wyleczyć” śmierć w perspektywie najbliższych 25-50 lat. Inspirująca lektura na nowy rok.

 

Do słuchania

  • Podcast „Menedżer Plus– choć autor, Mariusz Chrapko, opowiada głównie o tym jak zarządzać firmą, wiedzę z jego podcastu wyniesie każdy, kto chce być lepszym liderem, skutecznie zarządzać sobą i swoim czasem oraz pracować kreatywnie i motywować do działania innych.
  • Audiobook „4-godzinny tydzień pracy – któż nie chciałby pracować tylko 4 godziny tygodniowo. Przepis na właśnie taką przyszłość daje Tim Ferriss. My również polecamy!

 

Do czytania na czytniku e-booków

  • Walt Dinesy. Potęga Marzeń”, Thomas Bob – jeśli czerpać inspiracje, to od najlepszych. A trudno o bardziej zdeterminowanego i wierzącego w swoje marzenia człowieka niż sam Walt Disney. O prawa do ekranizacji historii o Mary Poppins, twórca fimowego imperium, toczył z jej autorką Pamelą L. Travers boje przez prawie… dwadzieścia lat. To idealna i pełna motywacji pozycja na początek nowego roku.
  • Sztuka wojny”, Sun Tzu – to kanon literatury militarystycznej i … biznesowej. Bo przecież rzeczywistość biznesowa to nieustające pole walki. Aktualna od 2500 lat. Polecamy!

 

Dla wielbicieli tradycyjnej lektury

  • Mądrzej, szybciej, lepiej”, Charles Duhigg – „Efektywność – ujmując rzecz w wielkim skrócie – to trud, który podejmujemy, zużywając energię, zasoby intelektu oraz czas, by mieć to, czego pragniemy. Jest to proces, w którego trakcie uczymy się, jak osiągać cele przy jak najmniejszym nakładzie sił i środków. Efektywność to zdobywanie tego, na czym nam zależy, bez poświęcania wszystkich innych drogich nam rzeczy” – czytamy w książce. Autor sprawdza, czym tak naprawdę jest efektywność i jak podejście do niej przekłada się na codzienną realizację stawianych celów. Odpowiada też na pytanie czym różnią się ludzie produktywni od zapracowanych. Autor „Siły nawyku” ponownie zaskakuje!
  • Czy jesteś wystarczająco bystry, aby pracować w Google?”, William Poundstone „Skurczyłeś się do rozmiarów monety i wrzucono cię do blendera. Masę ciała masz zmniejszoną w ten sposób, że twoja gęstość jest taka, jak zwykle. Łopatki i ostrza blendera zaczną się obracać za sześćdziesiąt sekund. Co robisz?” ­­- to pytanie otwiera książkę poświęconą nietypowym rozmowom rekrutacyjnym, które mają sprawdzić, jak kreatywny jest kandydat. Choć rekruterzy zarzekają się, że takie rozmowy to dziś rzadkość, ta lektura będzie inspirująca dla każdego, kto choć raz brał udział w rozmowie o pracę.

 

Sprawdź inne propozycje ciekawych lektur

 

A Waszym zdaniem jakie pozycje warto dodać do tej listy?

 

 

Oceń artykuł


Narzędzia