Porady Życie zawodowe Cel zawodowy w CV - 10 przykładów dla różnych profesji
17.04.2018  | 5 min czytania

Cel zawodowy w CV - 10 przykładów dla różnych profesji

17.04.2018  | 5 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(2)

Opis celu zawodowego powinien uwzględniać kierunek, w którym pragniemy się rozwijać. Może to być na przykład chęć poszerzania swoich kwalifikacji i wykorzystania dotychczasowego doświadczenia oraz umiejętności. Dzięki tym informacjom rekruterowi łatwiej będzie zdecydować, czy stanowisko, na które aplikujemy, spełni nasze oczekiwania.

Zastanów się nad swoimi atutami, doświadczeniem zawodowym, kierunkiem rozwoju oraz cechami, jakimi powinna charakteryzować się firma, w której chciałbyś pracować. To pozwoli Ci stworzyć konkretne i zwięzłe podsumowanie zawodowe - dzięki temu wyróżnisz się pozytywnie na tle pozostałych kandydatów i zainteresujesz pracodawcę swoją osobą. W sformułowaniu skutecznego celu zawodowego pomocne będą przykłady dla różnych profesji:

  • Sprzedawca

„Jako sprzedawca z 10-letnim doświadczeniem w branży, chciałbym wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności z zakresu profesjonalnej obsługi klienta w międzynarodowej firmie, która stawia na rozwój”.

  • Recepcjonista

„Chciałabym wykorzystać biegłą znajomość języka angielskiego oraz doświadczenie w kompleksowej obsłudze recepcji i sal konferencyjnych, podejmując nowe wyzwania w prestiżowej sieci hoteli”.

  • Lekarz dentysta

„Praca w nowoczesnej klinice, dysponującej światowej klasy sprzętem i dbającej o ciągły rozwój personelu medycznego, będzie odzwierciedleniem mojej pasji i szansą rozwoju w dziedzinie implantologii stomatologicznej”.

  • Pracownik obsługi klienta w banku

„Chcę wykorzystać zdolności analityczne i biegłą znajomość procedur kredytowych, efektywnie doradzając klientom banku, który dba o skuteczne wdrażanie nowych rozwiązań finansowych”.

  • Księgowy

„Praca w międzynarodowym konsorcjum motoryzacyjnym będzie dla mnie szansą połączenia wiedzy i doświadczenia z zakresu księgowości z biegłą znajomością języka niemieckiego”.

  • Informatyk

„Chcę rozwijać się zawodowo w wiodącej na rynku firmie, wdrażającej najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne w branży telekomunikacyjnej”.

  • Tłumacz

„Zatrudnienie w Państwa wydawnictwie pozwoli mi na realizację moich założeń dotyczących pełnej wyzwań pracy przy tłumaczeniu publikacji z języka włoskiego”.

  • Farmaceuta

„Swoją przyszłość zawodową wiążę z doskonaleniem umiejętności badawczych w prestiżowym środowisku nowoczesnej firmy farmaceutycznej”.

  • Kosmetolog

„Chcę podjąć pracę w firmie, w której będę mogła realizować swoją pasję i rozwijać się w branży wellness, wykorzystując doskonałą znajomość rynku nowoczesnych preparatów pielęgnacyjnych”.

  • Office manager

„Jako zaangażowany pracownik administracyjny z kilkuletnim stażem chcę wykorzystać swoje doświadczenie do efektywnego zarządzania sekretariatem jednostki samorządowej”.

Pracownik biurowy

Cele zawodowe w CV nie tylko ułatwią pracę osobom przeprowadzającym rekrutację, ale i pozwolą nam zaoszczędzić czas. Dobrze sformułowany cel pozwoli Ci uniknąć sytuacji, w której zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, a okaże się, że oferowane stanowisko zupełnie Ci nie odpowiada.

Przed wysłaniem dokumentów do pracodawcy warto również dopracować każdy szczegół naszego życiorysu i usunąć z niego zbędne elementy.

Jak napisać dobre CV?

7 zbędnych elementów w CV

Oceń artykuł