Porady Życie zawodowe 9 przydatnych aplikacji, które ułatwią Ci życie (i pracę)
05.08.2016  | 5 min czytania

9 przydatnych aplikacji, które ułatwią Ci życie (i pracę)

05.08.2016  | 5 min czytania
Autor wpisu Maja Gojtowska
Ocena treści
(3)

Smarfony i tablety to dziś dla wielu nasze podstawowe narzędzia pracy. Ale czy wiesz, że dzięki setkom, a nawet tysiącom aplikacji dostępnych w sieci Twoja praca i życie zawodowe mogą stać się lepsze, prostsze i bardziej radosne? Specjalnie dla Was nasze zestawienie 9 aplikacji, które zwyczajnie musisz mieć.

Gdy chcesz lepiej zarządzać swoją pracą

Evernote

Aplikacja w szybki i łatwy sposób pozwala zarządzać notatkami: tekstowymi, głosowymi i graficznymi. Pozwala na przygotowywanie tekstów, tworzenie list i zapisywanie wyników, porządkowanie artykułów z Internetu, dokumentów i zdjęć oraz omawianie wyników swojej pracy z innymi osobami bezpośrednio za pośrednictwem aplikacji. W wersji podstawowej – bezpłatna.

 

Todolist

Prosta, intuicyjna i ergonomiczna w użytkowaniu. Umożliwia pracę w grupie, zapisywanie danych w chmurze oraz synchronizację z kalendarzem. Polepsza naszą organizację pracy dzięki terminom, terminom cyklicznym, podzadaniom, priorytetom, podprojektom oraz oznaczaniu projektów kolorami. Można zsynchronizować ją między różnymi urządzenia. W wersji podstawowej jest bezpłatna.

 

Gdy chcesz widzieć więcej

Flipboard

Aplikacja pozwala na stworzenie swojego spersonalizowanego czasopisma z wyłącznie interesującymi Cię informacjami. Samodzielnie wybierasz najważniejszą dla Ciebie tematykę, definiujesz źródła i cieszysz się najświeższymi wiadomości ze świata biznesu, polityki, celebrytów czy nowych technologii. A wszystko podane w czytelnej i zwyczajnie ładnej oprawie przypominającej… papierową gazetę.

 

Pocket

Ile razy zdarzyło Cię nie przeczytać interesującego Cię artykułu, bo zwyczajnie nie miałeś czasu, a później link do niego gdzieś się zapodział. Dzięki Pocket już nigdy Cię to nie spotka! Aplikacja pozwala łatwo i szybko zapisywać artykuły, filmy wideo i inne treści do późniejszego użytku, przechowuje je w jednym miejscu, a później pozwala odczytać nawet bez dostępu do Internetu.

 

Gdy szukasz pracy

Mobilny Pracuj.pl

Dzięki tej aplikacji możesz przeglądać aktualne oferty pracy przez telefon i tablet w każdym miejscu, a także aplikować bezpośrednio z telefonu. Intuicyjna wyszukiwarka, prosty formularz aplikowania, podgląd historii wysyłanych aplikacji czy możliwość zarządzania swoim profilem zawodowym to tylko część jej zalet. W apce zapiszesz też wybrane oferty do ulubionych oraz zapamiętasz kryteria swojego wyszukiwania. Aplikacja jest bezpłatna.

 

Kalkulator brutto/netto

Aplikacja przydatna dla osób poszukujących pracy, ale też dla tych… starających się o podwyżkę. Dzięki niej łatwo przeliczysz kwotę swojego wynagrodzenia z brutto na netto i z netto na brutto, sprawdzisz jakiej wysokości składki są potrącane z Twojego wynagrodzenia i porównasz wysokość wynagrodzenia w zależności od rodzaju zatrudnienia: umowę o pracę, umowy o dzieło lub umowy zlecenia. Aplikacja jest bezpłatna.

 

Gdy chcesz złapać równowagę

RescueTime

Aplikacja działa w tle Twojego urządzenia i skrupulatnie monitoruje czas jaki poświęcasz na pracę, serwisy społecznościowe, oglądanie filmów wideo czy dyskusje ze znajomymi na różnego rodzaju komunikatorach. A na koniec przedstawia Ci szczegółowy raport. Trudno o coś bardzo motywującego! W wersji podstawowej aplikacja jest bezpłatna.

 

Coffitivity

Propozycja dla pracujących zdalnie z domu oraz dla tych, którzy marzą o takiej pracy. Dzięki aplikacji możecie przenieść się do kawiarni z całego świata, ponieważ… będzie ona puszczać Wam ich dźwięki. Autorzy zapewniają, że to bezpłatne rozwiązanie zwiększy Waszą kreatywność, efektywność i pozwoli się zrelaksować.

 

HeadSpace

Każdy z nas, choć raz w swoim zawodowym życiu zamknął się w pustej sali konferencyjnej, kuchni lub łazience, by nie myśleć o niczym. Dzięki bezpłatnej aplikacji HeadSpece spędzicie ten czas duże efektywnej, bo… medytując. 10 minut dziennie, codziennie. Dzięki autorskiemu rozwiązaniu lekko i szybko wejdziecie w świat medytacji, a Wasze życie będzie szczęśliwsze, zdrowsze i spokojniejsze.

 

Wszystkie opisane aplikacje są dostępne na smartfonach z Androidem.

 

Oceń artykuł