8 prezentów, które chciałbyś dostać od pracodawcy

Kategoria
Życie zawodowe

Autor wpisu
Agnieszka Dobosz Ocena treści 5/5 (1)
Kategoria: Życie zawodowe
Ocena treści 5/5 (1)

Jedni dostają kosz słodyczy, inni świąteczną premię, jeszcze inni kartę podarunkową do sklepu, bon na kurs językowy czy dodatkowe szkolenie albo … uścisk ręki prezesa. Wiele zależy od budżetu firmy, panujących zwyczajów, a czasem i pomysłowości osób odpowiedzialnych za obdarowywanie pracowników na święta. Przygotowaliśmy listę mniej i bardziej szałowych prezentów – może warto wsunąć ją pod drzwi gabinetu szefa albo do kadr?

Zaczniemy od czegoś ekstra – czyli prezentów luksusowych, które naprawdę robią wrażenie i wymagają od pracodawcy sporego budżetu. Mimo że większość z nas podobno najchętniej pod choinką widziałaby dodatkową gotówkę, to jednak te upominki mogłyby ją swobodnie zastąpić.

1. Dodatkowy urlop

Może to być płatny dzień na spędzenie go z rodziną – do wykorzystania w święta albo w nowym roku – albo cały tydzień, który można przeznaczyć na wakacyjny wyjazd. I chociaż nie w każdej firmie szef może dać ekstra urlop jako prezent czy nagrodę, bez wątpienia dla wielu pracowników dodatkowe dni wolne od pracy byłyby najlepszym upominkiem.

2. Voucher na wyjazd

Może to być dzień w niedalekim gospodarstwie agroturystycznym, weekend w SPA albo – przy większym budżecie – kilkudniowa wycieczka zagraniczna. Ufundowanie wyjazdu jest świetnym prezentem dla pracownika, a pracodawca również odnosi z niego korzyść – jak pokazują badania, człowiek wypoczęty jest zdecydowanie bardziej efektywny w pracy!

Stwórz w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV i znajdź pracę z lepszymi benefitami

3. Bon na bezpłatne lunche na cały rok

 Jeśli podliczymy, ile w ciągu roku wydajemy na obiady w kantynie pracowniczej albo pobliskiej knajpce, wyjdzie z tego okrągła sumka. Z drugiej strony – nie każdy lubi, umie czy może gotować. Bon na obiady to pomysł na bardzo praktyczny prezent. Może spodobać się szczególnie tym pracodawcom, którzy wierzą w przysłowie “przez żołądek do serca”.

4. Szkolenia i kursy

Od profesjonalnych, przez kursy jazdy (przydadzą się wszystkim, którzy w pracy dużo podróżują) po czysto hobbystyczne szkolenia kulinarne czy winiarskie. Oferta różnego rodzaju zajęć jest wielka, a pracodawca, który zdecyduje się na taką formę prezentu, ma szerokie pole do popisu. Obdarowując pracownika, może jednocześnie inwestować w jego rozwój – szczególnie jeśli zdecyduje się na kursy językowe czy biznesowe.

A oto prezenty mniej kosztowne, które wciąż większość z nas chętnie zobaczyłaby pod biurową choinką.

5. Voucher do restauracji

Bon na obiad czy kolację w wybranej restauracji to miły upominek, który najczęściej możemy wykorzystać z kimś bliskim. Pracodawca może zdecydować się na wersję bardziej elegancką (i droższą), taką jak zaproszenie do wytwornej restauracji ze znanym szefem kuchni albo skromniejszą, np. degustację czekolady w przytulnej kawiarni.

Pozieleniejesz z zazdrości – oto najfajniejsze benefity pracownicze

6. Karta podarunkowa do sklepu

Praktyczny i lubiany przez pracowników podarunek, który rozwiązuje problem nietrafionych prezentów. W dodatku bony pozostawiają też sporą elastyczność obdarowującemu, ponieważ mogą opiewać na różne kwoty. W zależności od upodobań pracownika, można wybrać inny sklep – jednym bardziej przyda się karta do księgarni, innym do sklepu sportowego czy drogerii.

7. Kosz łakoci

Chociaż dzisiaj wiele osób deklaruje, że słodyczy unika, to jednak… kto przed świętami nie skusi się na małą pralinkę? Kosze prezentowe cieszą oko i mogą być wypełnione nie tylko słodyczami – znajdą się tam także eleganckie konfitury czy miody, alkohole, a także świeczki i inne przyjemne dekoracje. To z pewnością bardzo efektowny prezent.

8. Subskrypcja na audiobooki albo muzykę

Oryginalny upominek idealny dla wszystkich fanów dobrej muzyki i ciekawej książki. Zazwyczaj opiewa na określoną kwotę do wykorzystania. To nowoczesna alternatywa dla karty podarunkowej do księgarni.

A Wy jaki prezent chcielibyście dostać od pracodawcy?

Oceń artykuł


Narzędzia