Porady Życie zawodowe Sentencje o życiu – 8 zdań inspiracji do zmiany pracy
22.12.2020  | 8 min czytania

Sentencje o życiu – 8 zdań inspiracji do zmiany pracy

22.12.2020  | 8 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(4)

Nie ma co ukrywać: decyzja o tym, kiedy zmienić pracę, zazwyczaj nie jest łatwa ani przyjemna. Często wymaga determinacji, dyscypliny, cierpliwości i mocnych nerwów – ale nagroda na pewno jest warta wysiłku! W końcu w pracy spędzasz wiele czasu, więc powinna Cię ona satysfakcjonować i dawać poczucie spełnienia. Dzisiaj przedstawimy Ci więc sentencje o pracy i życiu, które pomogą podjąć odpowiednią decyzję.

Czego dowiesz się z artykułu?

• Marnowanie czasu a inspiracja do zmiany
• Czy warto zmienić pracę? Cele a marzenia
• Okazje a moment, kiedy zmienić pracę
• Skąd czerpać inspiracje? Akceptacja a zmiany
• Chcę zmienić pracę – czy to dobry moment?
• Nie odkładaj rzeczy na później – znana sentencja motywująca
• Sentencja o życiu pełnym możliwości
• Jak zmienić pracę? Plany vs. rzeczywistość

1. Marnowanie czasu a inspiracja do zmiany

Jeśli robisz coś, czego nie lubisz, marnujesz czas...

W pracy spędzamy zazwyczaj sporą część życia. Jeśli więc zupełnie nie sprawia Ci ona przyjemności, jest absolutnie niesatysfakcjonująca i nierozwijająca, to niestety może się okazać, że po prostu marnujesz w niej czas. Oczywiście nie zawsze masz możliwość wyboru pracy idealnej, ale zrób wszystko, co tylko w Twojej mocy, aby z obecnej pracy wycisnąć, ile się da… albo ją zmienić! A przynajmniej sprawdź, jakie są możliwości. Może w innej firmie szukają kogoś właśnie takiego jak Ty?

| Sprawdź, czy nie szukasz! Oferty pracy

2. Czy warto zmienić pracę? Cele a marzenia

Cel bez planu to tylko marzenie.

Twoje stanowisko lub miejsce zatrudnienia nie do końca Ci odpowiada, więc codziennie myślisz nad zmianą pracy? Czasem masz wielkie plany: oczyma wyobraźni widzisz, jak znajdujesz nową firmę, rzucasz papierami i odtąd żyjesz długo i szczęśliwie… Bardzo dobrze – tak trzymaj! Pamiętaj jednak, że aby to marzenie przybrało realny kształt, potrzebny jest Ci konkretny plan. Co zrobisz, żeby tę pracę zmienić? Od czego zaczniesz? Jak będziesz szukał i co właściwie chcesz znaleźć? Zacznij od odpowiedzi na te pytania, potem naszkicuj plan działania, a następnie ustal datę, kiedy zaczynasz. Nie wahaj się: do dzieła!

| 7 porad, jak zaplanować dzień i efektywnie szukać pracy

3. Okazje a moment, kiedy zmienić pracę

Okazje rzadko się trafiają… Lepiej samemu je tworzyć!

„Chcę zmienić pracę, ale czekam, aż coś się trafi” – myślisz. Jednak koledzy jakoś się nie odzywają z propozycjami, a zaprzyjaźniony rekruter też nie dzwoni… Pewnie, można czekać, ale jest szansa, że telefon będzie uparcie milczał. Dlatego radzimy: jeśli czujesz, że czas na zmianę, weź sprawy w swoje ręce. To Ty zadzwoń do kolegi z branży, wyślij maila do zaprzyjaźnionego rekrutera albo załóż konto na Pracuj.pl. Zobaczysz, czy jakaś okazja właśnie na Ciebie nie czeka – wystarczy uzupełnić profil zawodowy albo wysłać CV!

| Jak zmotywować się do zmiany pracy?

Sheryl Sandberg: Sentencje o życiu motywujące do tego, by zmienić pracę

4. Skąd czerpać inspiracje? Akceptacja a zmiany

Zaakceptuj to, czego nie możesz zmienić. Zmień to, czego nie możesz zaakceptować.

Ciągle marudzisz na pracę: Twoje obowiązki są nudne, Twój szef to trudny charakter , a dojazd okazuje się coraz bardziej męczący? Cóż, do wyboru masz tylko dwie drogi: albo zaakceptujesz obecny stan rzeczy i przestaniesz zrzędzić, albo… dokonasz w swoim życiu zmian, aby nie godzić się na to, co Ci nie pasuje! Możesz poszukać ciekawszej pracy, w lepszej lokalizacji i z szefem, z którym się dogadasz. Oczywiście nie wszystko i nie zawsze można w życiu zmienić – ale przynajmniej się nad tym zastanów. Może się okazać, że wbrew początkowym czarnym wizjom masz jednak jakieś pole manewru, by znaleźć takie miejsce zatrudnienia, które będziesz bardziej akceptować.

| Czy wiesz jak skutecznie szukać pracy? Podpowiadamy!

5. Chcę zmienić pracę – czy to dobry moment?

Idealny czas, aby zacząć szukać pracy, nigdy nie nadchodzi.

Postanawiasz szukać pracy od nowego roku. Ale najpierw narty, potem przeziębienie, trudny projekt – no i robi się marzec. Na wiosnę bez sensu szukać, bo przecież w czerwcu planujesz urlop. Potem okres wakacyjny – szkoda tracić lato na poszukiwanie pracy, a poza tym na rynku i tak pewnie nic się nie dzieje. We wrześniu planujesz zaktualizować CV, ale tu syn idzie do pierwszej klasy, a jeszcze w domu remont. Siadasz do CV w październiku, ale coś Cię odrywa i zanim się obejrzysz, mamy grudzień. A kto wysyła CV przed świętami? To pewne: nigdy nie ma dobrego okresu, aby zacząć szukać pracy. Zawsze znajdzie się jakaś wymówka. Dlatego nie ma co czekać na idealny moment.

| Najtrudniejszy pierwszy krok, czyli jak rozpocząć szukanie pracy

6. Nie odkładaj rzeczy na później – znana sentencja motywująca

Co masz zrobić jutro, zrób dzisiaj.

Jeśli planujesz przejrzeć oferty pracy jutro, a ten dzień jakoś długo nie nadchodzi, radzimy: zrób to teraz. Dzisiaj! Dzięki nowoczesnym technologiom szukanie pracy jest coraz szybsze i wygodniejsze. Wypróbuj aplikację Pracuj.pl, dzięki której przejrzysz oferty bezpośrednio na swoim telefonie, stojąc w korku w autobusie albo w kolejce w aptece. Co więcej, możesz też przy użyciu smartfona wysłać CV. Obecnie nawet rekrutację można przejść zdalnie! Nie warto więc czekać. Pomyśl: jeśli dzisiaj wyślesz CV, już jutro możesz dostać telefon od rekrutera. Kto wie, co wydarzy się za miesiąc?

| Prokrastynacja – nowa, groźna „choroba” cywilizacyjna

7. Sentencja o życiu pełnym możliwości

Wszystko jest możliwe. Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.

Chciałbyś zmienić branżę, ale wydaje Ci się to zbyt trudne? Myślisz o pracy w innym mieście, ale przerażają Cię wszystkie formalności i liczba zmian, która by Cię czekała? Chciałbyś spróbować pracy w międzynarodowej korporacji, ale Twój angielski kuleje? Niektóre marzenia zawodowe mogą być łatwiejsze do zrealizowania, niż myślisz! Po prostu będą wymagać od Ciebie więcej pracy i czasu.

| Employer branding – czyli jak firmy budują swój wizerunek i pozyskują najlepszych pracowników

Rozpisz swój cel na konkretne zadania do wykonania. Może musisz zapisać się na dodatkowy kurs albo studia? Wyszukać pracodawców w wymarzonym mieście i sprawdzić, czy nie oferują pomocy przy relokacji? Zapisać się na półroczny intensywny kurs angielskiego? Niewykluczone, że dążenie do upragnionej zmiany będzie wymagało więcej czasu, ale hasła „wszystko jest możliwe” czy też „sky is the limit” mogą się sprawdzić również u Ciebie!

8. Jak zmienić pracę? Plany vs. rzeczywistość

Jeśli plan „A” nie zadziała, pamiętaj, że alfabet ma jeszcze sporo liter.

Porażki to część drogi na szczyt – potwierdzają to wszyscy ludzie sukcesu. Dlatego nie poddawaj się, jeśli nie uda Ci się zrealizować swojego planu „A”. Może musisz przemyśleć założenia, nakreślić nowy plan działania i inaczej podejść do wyzwania? A może potrzeba jeszcze trochę czasu, aby osiągnąć upragniony cel? Szukanie pracy to też praca, i to często przeznaczona dla osób naprawdę wytrwałych. Dlatego pamiętaj, że droga wiedzie przez trudy do gwiazd – nie poddawaj się więc zbyt szybko. Trzymamy za Ciebie kciuki – powodzenia!

| Jak zaplanować swoją karierę?

Oceń artykuł