Porady Życie zawodowe 7 wyjątkowych benefitów, które oferują polskie firmy
04.04.2018  | 4 min czytania

7 wyjątkowych benefitów, które oferują polskie firmy

04.04.2018  | 4 min czytania
Autor wpisu Maja Gojtowska
Ocena treści
(3)

Prawie ¾ Polaków otrzymuje w pracy przynajmniej jeden benefit pozapłacowy – to wyniki najnowszego badania „Benefity w polskich firmach oczami pracowników” przygotowanego przez Pracuj.pl Najczęściej jest to prywatne ubezpieczenie medyczne, karta sportowa i ubezpieczenie na życie. Nad Wisłą nie brakuje jednak pracodawców, którzy do kwestii benefitów podchodzą co najmniej tak kreatywnie jak znany na całym świecie ze swojej oferty rozwiązań dla pracowników Google.

Przeczytaj tekst „Pozieleniejesz z zazdrości – oto najfajniejsze benefity pracownicze” >>

1.Wyjątkowa przestrzeń biurowa

Nowoczesne biuro staje się coraz częściej kartą przetargową w walce o najlepszych na rynku kandydatów. Z takiej innowacyjnej przestrzeni korzysta między innym GROUPON.

Nasze biura to open space, dzięki czemu współdziałamy na co dzień. Pracujemy ciężko, ale wiemy także, jak i kiedy się relaksować. W tym celu stworzyliśmy strefy chillout gdzie znajdziemy wygodne sofy czy stoły do gry w piłkarzyki. W rezultacie, możemy zrobić sobie przerwę i się odprężyć- piszą na swoim profilu na Pracuj.pl.

2.Możliwość elastycznej pracy

Możliwość pracy w godzinach dostosowanych do potrzeb pracownika, czy zdalna realizacja obowiązków to argument, który jest szczególnie ważny dla młodych pracowników czy rodziców. Z elastycznego czasu pracy korzystają m.in. pracownicy Grupy Pracuj, którzy do biura mogą przyjść między 8, a 9:30.

3. Darmowe posiłki dla pracowników

To benefit, na który decyduje się coraz więcej pracodawców. I tak, w Grupie Pracuj są owocowe poniedziałki, świeże owoce czekają codziennie na pracowników EY, czy Alior Bank. Są jednak w Polsce firmy, które swoim pracownikom proponują darmowe śniadania. Czekają one m.in. na pracowników wrocławskiej firmy Trans.eu. W zestawieniu nie może zabraknąć również firmy Deloitte, która ma w swoim biurze kawiarnię Green Cafe Nero, w której kawę dla pracowników przygotowują profesjonalni bariści.

4. Gwarancja regularnej podwyżki

Jak wynika z badania Pracuj.pl „Czy pieniądze szczęścia nie dają” dla Polaków cały czas ważniejsze od świadczeń pozapłacowych jest wynagrodzenie. Dlatego bardzo ciekawym benefitem jest program „Stówa co roku”, który swoim pracownikom oferuje Grupa Inditex. Jak przekonuje na swoim profilu Pracuj.pl firma, jest on gwarancja, że przez pierwsze 3 lata wynagrodzenie pracowników będzie rosnąć o 100 zł.

5. Deputat piwny

Biorąc pod uwagę, że właśnie złoty trunek jest od lat najchętniej wybieranym przez Polaków alkoholem, można zakładać, że benefit, który proponuje swoim pracownikom Grupa Żywiec uskrzydli niejednego. Jest to świąteczny deputat piwny. Warto dodać, że GŻ to również lider, jeśli chodzi o edukację nt. odpowiedzialnego picia alkoholu m.in. dzięki akcji trzymajpion.pl

6. Sportowe zajęcia w pracy

Aktywności z obszaru wellness są również coraz częściej wybierane przez pracodawców . W firmie Billennium pracownicy mogą korzystać ze wspólnych zajęć jogi.

7. Udogodnienia dla rodziców

Na pracujących rodziców czeka wiele wyzwań. Wiedzą o tym dobrze pracodawcy, którzy coraz częściej tworzą rozwiązania dedykowane konkretnie pracownikom, którzy mają dzieci. W mBanku korzystają o ni z dwóch dodatkowych dni na opiekę na dzieckiem, a w Nokia Solutions and Networks mają zagwarantowane dofinansowanie do żłobka lub przedszkola, wyprawki szkolnej czy samodzielnego wypoczynku dziecka (więcej o przeczytasz o nich na profilu firmy na Pracuj.pl).

Który z tych benefitów przekonałby Was do zmiany pracy? Pamiętajcie, że wszystkie oferty znajdziecie na pracuj.pl.

Oceń artykuł