Porady Życie zawodowe 6 żartów biurowych, które można zrobić koledze z pracy
27.01.2021  | 5 min czytania

6 żartów biurowych, które można zrobić koledze z pracy

27.01.2021  | 5 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(5)

Dobry żart podwyżki wart! Luźna atmosfera w pracy jest nieocenionym sposobem na monotonię codziennych obowiązków i stresujące sytuacje. Nawet jeśli zajmujesz „poważne” stanowisko, nic się nie stanie, jeśli od czasu do czasu zrobisz mały kawał swojemu koledze z pracy. Pamiętaj tylko o tym, by żart był w dobrym tonie i śmieszył zarówno Ciebie, jak i drugą osobę.

Z artykułu dowiesz się:

• Żarty w pracy biurowej – dlaczego czasem warto rozluźnić atmosferę?
• 6 kawałów biurowych, które nigdy nie wychodzą z mody

| 5 powodów do uśmiechu w pracy (i nie tylko!)

Żarty w pracy biurowej – dlaczego czasem warto rozluźnić atmosferę?

Poczucie humoru przydaje się nie tylko w życiu prywatnym i w opisie na portalu randkowym. Również żarty w pracy pozwalają zachować zdrowy dystans do codziennych obowiązków i roli biznesowej, która przez większość dnia nakazuje nam zachowywać się profesjonalnie. Solidna dawka śmiechu jak mało co potrafi też rozładować negatywne emocje oraz stresujące sytuacje, które nierzadko pojawiają się w pracy.

Dlatego kiedy czujesz, że atmosfera w zespole jest już tak gęsta, że można ją kroić, lub poziom energii i motywacji wśród współpracowników szoruje po dnie, sięgnij po niezawodną broń w walce z napięciem i zmęczeniem – dowcipy biurowe. Brak Ci na nie pomysłów? Skorzystaj z poniższych inspiracji.

| Poczucie humoru – ważny atut pracownika

6 kawałów biurowych, które nigdy nie wychodzą z mody

1. Przyklejone przedmioty

Jednym z dyżurnych żartów biurowych jest wykorzystanie kleju bądź taśmy klejącej. Wyobraź sobie minę kolegi, który nie może oderwać myszki albo kubka od swojego biurka. Oczywiście cały czas zachowuj kamienną twarz, by nie ściągnąć na siebie podejrzeń!

2. Zaskakujący pulpit lub zaproszenie na pizzę

Przestrzeń biurowa i stanowiska z komputerami to środowisko, w którym możesz zrobić naprawdę wiele zacnych kawałów w pracy. Wykonanie print screena pulpitu, po wcześniejszym usunięciu wszystkich ikon, i ustawienie go jako tła można uznać za klasyk. Kiedy kolega zacznie panicznie poszukiwać ikon na pulpicie, reszta zespołu będzie pękać ze śmiechu. Inne typowe dowcipy biurowe to odwrócenie pulpitu do góry nogami, zmiana układu przycisków na klawiaturze czy wpięcie bezprzewodowej myszki, której czasami dyskretnie użyjesz. Jeśli wszystkie myszki w biurze są takie same, możesz też któreś z nich podmienić miejscami. Dwie „ofiary” żartu biurowego to zawsze lepiej niż jedna, czyż nie?

A co może czekać nieszczęśnika, który zapomni zablokować komputer przez odejściem od stanowiska pracy? Cóż, to już zależy, na jakie menu zespół ma dziś ochotę: pizza, frytki, a może piwo po 17? Napisz za kolegę szybkiego maila na alias zespołu z informacją, co dziś stawia.

| 5 sposobów na rozładowanie stresu w pracy

3. Samoprzylepne karteczki – wszędzie!

Kawał w pracy dla cierpliwych żartownisiów? Oto i on. Gdy Twój kolega przebywa na spotkaniu biznesowym albo wyszedł na przerwę śniadaniową, możesz zamienić jego stanowisko pracy w stertę samoprzylepnych karteczek. Umieść je wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe – na biurku, komputerze, ścianach, krześle. To sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy Twój współpracownik jest zapominalski i wszyscy bardzo dobrze o tym wiedzą.

4. Zabawka imitująca pająka

W sklepie zabawkowym kup atrapę i schowaj w biurku. Możesz też kupić spray imitujący pajęczynę, który rozprowadzisz na stanowisku kolegi. Taki dowcip biurowy będzie również idealnym pomysłem dla osoby, która często korzysta z przerw. Wówczas jej spóźnienie możesz podsumować żartobliwie: „Twoja przerwa musiała być naprawdę długa, skoro już pająki zajęły się sprzętem”.

| Czy integracja w pracy może być fajna?

5. Nietypowa klawiatura

Jeśli Twój współpracownik bierze wkrótce urlop, to już dziś zaplanuj, jak miło go przywitasz. Trawa wyrastająca z klawiatury będzie dla niego z pewnością dużym zaskoczeniem. Do wykonania tego dowcipu w pracy będziesz potrzebować starej, nieużywanej klawiatury, w którą powtykasz chociażby kocią trawę – ona sprawdzi się tutaj idealnie.

6. Rzeczy zapakowane w folię

Karuzela śmiechu nie kręci się jeszcze dość szybko? Pora na żart biurowy na bogato. Wykorzystaj folię stretch, którą owiniesz wszystko, co znajdziesz na biurku – długopisy, pieczątki, zeszyty, kalendarz, lampkę, kubek, a nawet laptopa. Połóż je na fotelu bądź krześle, które również owiniesz folią. Ona ma to do siebie, że naprawdę bardzo trudno ją rozpakować – masz zatem gwarancję, że Twój znajomy będzie musiał się nieco dłużej pomęczyć. W wariancie bardziej wystrzałowym stretch możesz zastąpić folią bąbelkową, w którą na przykład zapakujesz komuś krzesło.

| Astrologia, dieta, pieniądze… Jakie rozmowy w pracy mogą nam zaszkodzić?

W pracy może być naprawdę przyjemnie i zabawnie – ważne jednak, by w dowcipach biurowych znać umiar i nigdy nie działać złośliwie. I pamiętaj – ten się śmieje, kto się śmieje ostatni, a złapany na żarcik kolega w przyszłości już znajdzie godny sposób, by Ci się odwdzięczyć 😉

Oceń artykuł