6 powodów, dla których w nowym roku warto mieć telefon zawsze pod ręką

Kategoria
Życie zawodowe

Autor wpisu
Agnieszka Dobosz Ocena treści 3/5 (6)
Kategoria: Życie zawodowe
Ocena treści 3/5 (6)

Używasz telefonu głównie do rozrywki i komunikacji ze znajomymi? Tak robi zdecydowana większość z nas. Tymczasem smartfony, które towarzyszą nam dzisiaj niemal na każdym kroku, są niezwykle przydatne także w życiu zawodowym – i to na różnych jego polach! Dlatego namawiamy, aby w nowym roku używać telefonu mądrze i wykorzystać jego potencjał również do pracy, jej poszukiwania i rozwoju zawodowego.

Znaleźliśmy kilka ważnych powodów, dla których w nowym roku szczególnie warto mieć smartfon zawsze pod ręką.

  1. Możesz weryfikować swoje postanowienia noworoczne

Co roku robisz postanowienia i co roku nic z nich nie wychodzi? Może źle do nich podchodzisz. Przede wszystkim warto zapisywać postanowienia i co ważne – zaglądać do nich co jakiś czas. Bardzo pomocny okazuje się tutaj smartfon – użyj kalendarza, w którym ustawisz sobie przypomnienia dotyczące swoich postanowień albo jednej ze specjalnych aplikacji stworzonych z myślą o noworocznych obietnicach (wystarczy w sklepie z aplikacjami wpisać hasło “new years resolutions”).

  1. Możesz łatwiej wprowadzić zaplanowane zmiany w życie

Twój smartfon to także niezastąpione narzędzie, które pomoże wprowadzić Ci założone zmiany w życie. Postanowiłeś od nowego roku pracować bardziej efektywnie i unikać zbędnych rozpraszaczy, aby nie siedzieć w pracy po godzinach? Zainstaluj aplikację, która czasowo wyłączy powiadomienia z mediów społecznościowych czy inne rozpraszające aktywności Twojego telefonu – w sklepie z aplikacjami wyszukaj np. hasło “distraction blocker”. Postanowiłeś lepiej organizować swoją pracę? Tutaj także pomoże odpowiednia aplikacja, która pozwoli Ci spisać zadania do zrobienia, nadać im priorytety i przypisać ich wykonanie do danego dnia tygodnia (wpisz w sklepie np. hasło “planning”).

  1. Możesz uczyć się języków obcych

Smartfon pomoże Ci także w nauce języków. Możesz wybierać pomiędzy aplikacjami, które każdego dnia będą wysyłać Ci pakiet nowych wyrazów w formie powiadomienia, apkami z ćwiczeniami gramatycznymi, testami językowymi albo nagraniami audio w języku obcym, których możesz słuchać np. w drodze do pracy. Wśród przydatnych funkcji znajdziesz też słowniki.

  1. Możesz śledzić i zapisywać ciekawe oferty pracy

Twój telefon może być także centrum zarządzania karierą. Wystarczy sięgnąć po aplikację Pracuj.pl i dzięki niej być stale na bieżąco. W apce sprawdzisz, jakie nowe oferty opublikowali pracodawcy w interesującej Cię branży czy lokalizacji i wybrane ogłoszenia zapiszesz jako ulubione. W telefonie możesz także uzupełnić swój profil zawodowy, dzięki czemu dopasowane do Ciebie ogłoszenia dostaniesz w formie powiadomień bezpośrednio na smartfona.

  1. Możesz stworzyć, uzupełnić i wysłać CV

Wspomniana aplikacja Pracuj.pl to także przydatne narzędzie w momencie, kiedy już zdecydujesz się na aktywne poszukiwanie pracy. Jednym kliknięciem odpowiesz na ofertę pracy – bez włączania komputera. W apce możesz mieć załączone swoje CV albo błyskawicznie stworzyć życiorys bezpośrednio z profilu zawodowego i dołączyć go do zgłoszenia. Szukanie pracy jeszcze nigdy nie było takie proste – szczególnie, że możesz robić to w dowolnym momencie i miejscu, nawet jadąc autobusem czy stojąc w kolejce na poczcie.

Stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV

  1. Możesz być w kontakcie z rekruterami czy potencjalnymi pracodawcami

Telefon jest rzecz jasna nieodzowny w momencie, w którym czekasz na kontakt od rekrutera. Jeśli wysłałeś CV albo jesteś w procesie rekrutacyjnym, zawsze miej komórkę pod ręką. Telefon może Ci się przydać także do wideorozmowy, z której coraz częściej korzystają pracodawcy podczas rekrutacji. Jeśli nie masz akurat dostępu do komputera, możesz przejść przez rozmowę w takiej formie z pomocą odpowiedniej aplikacji w swoim smartfonie.

Pobierz aplikację Pracuj.pl i przekonaj się, jak łatwe może być szukanie pracy!

Oceń artykuł


Narzędzia