Porady Życie zawodowe 6 najciekawszych przykładów benefitów w pracy… za granicą
27.06.2019  | 4 min czytania

6 najciekawszych przykładów benefitów w pracy… za granicą

27.06.2019  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl

Prywatna opieka medyczna oraz karta sportowa – to jedne z najpopularniejszych świadczeń pozapłacowych. Pracodawcy coraz częściej oferują swoim pracownikom nietuzinkowe benefity. Niektóre osoby zatrudnione za granicą korzystają z salonu gier w siedzibie firmy, a inne mają możliwość wyjechania na bardzo długi urlop. Sprawdź, w jaki sposób szefowie zagranicznych przedsiębiorstw motywują do sumiennego wykonywania obowiązków.

Benefity w pracy – czy są ważne?

Ciekawe benefity oferowane przez pracodawcę świadczą o tym, że dba on o potrzeby swoich pracowników. Osoby zatrudnione w zagranicznych firmach mogą liczyć na następujące udogodnienia:

  • Nieograniczone wakacje 

Urlop o nieograniczonym czasie trwania – brzmi jak marzenie każdego pracownika. Z takiego świadczenia pozapłacowego mogą korzystać osoby zatrudnione w Red Frog Event Company. Wbrew pozorom wcale nie nadużywają one tej możliwości. Co ciekawe, przedsiębiorstwo wynagradza sumiennych pracowników i po kilku latach pracy sponsoruje im oraz ich bliskim wycieczkę na inny kontynent.

  • Tygodniowa przerwa od pracy

Firma Adobe dba o wypoczynek zatrudnionych osób. Przedsiębiorstwo zamykane jest na dwa tygodnie – jeden  tydzień w okresie letnim, a drugi w sezonie zimowym. Pracownicy mogą w tym czasie odpocząć i nabrać sił do realizowania kolejnych wyzwań zawodowych. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć problemów z motywacją – kiedy duża część zespołu przebywa na urlopie, a pozostała musi pracować, trudno skupić się na zadaniach. 

  • Salon gier wideo

Facebook znany jest z tego, że dba o potrzeby swoich pracowników i oferuje im atrakcyjne świadczenia pozapłacowe. Osoby zatrudnione w tej firmie mają możliwość skorzystania z salonu gier wideo, który znajduje się w siedzibie przedsiębiorstwa. Dzięki temu można się odprężyć w czasie pracy, a następnie wrócić do wykonywanych obowiązków ze zdwojoną siłą i zaangażowaniem.

Niecodzienne podejście do pracy, czyli co firmy oferują swoim pracownikom

  • Darmowe loty samolotem 

Darmowe loty dla całej rodziny – takie rozwiązanie wprowadziła firma Southwest Airlines. Jej pracownicy mogą podróżować z bliskimi bez ponoszenia żadnych kosztów. Co ciekawe, nie obowiązuje ich limit, jeżeli chodzi o cel wycieczki i liczbę przelotów. 

  • Usługi konsjerża 

Benefitem, który oferuje swoim pracownikom przedsiębiorstwo S.C. Johnson, jest możliwość korzystania z usług konsjerża. Osoba ta pomaga w wykonywaniu codziennych obowiązków. Do jej zadań może należeć np. odbieranie ubrań z pralni.

  • Zajęcia, które uczą i bawią 

Kursy i warsztaty – w wielu firmach pracownicy mogą zdobywać nowe kompetencje zawodowe. Przedsiębiorstwo Evernote poszło o krok dalej – szkolenia nie dotyczą tylko działalności firmy i umiejętności potrzebnych na danym stanowisku. Niektóre z nich, takie jak np. kurs baristyczny, mają uczyć i jednocześnie sprawiać przyjemność. 

10 firm, które oferują ciekawe benefity

Oceń artykuł