Porady Życie zawodowe 5 zawodów, które dadzą Ci pracę na całym świecie
17.11.2016  | 5 min czytania

5 zawodów, które dadzą Ci pracę na całym świecie

17.11.2016  | 5 min czytania
Autor wpisu Maja Gojtowska
Ocena treści
(3)

zawody ktore dadza ci prace na calym swiecieNowe technologie już na zawsze zmieniły zasady rządzące rynkiem pracy. Nie dość, że ułatwiają samo jej poszukiwanie, to jeszcze sprawiają, że coraz łatwiej jest łączyć karierę zawodową z podróżami po świecie. Są bowiem zawody, które dadzą Ci pracę w najdalszych i najbardziej egzotycznych zakątkach świata.

 

W serwisie Pracuj.pl najwięcej zagranicznych ofert pracy pochodzi z Niemiec, Holandii, Belgii i Wielkiej Brytanii. Wśród najbardziej poszukiwanych polskich pracowników są specjaliści IT, odpowiadający za programowanie, architekturę, oraz administrowanie systemami i testowanie.  Coraz więcej ofert pochodzi również z krajów skandynawskich: Szwecji, Norwegii i … Islandii, które nieustająco poszukują polskich specjalistów ds. inżynierii i budownictwa.

My sprawdzamy jakie zawody dadzą pracę nie tylko w Europie, ale na całym świecie.

1. Programista aplikacji mobilnych

Szacuje się, że tylko na unijnym rynku aplikacji mobilnych zatrudnionych jest milion programistów. Ale jak wynika z obliczeń Komisji Europejskiej liczba ta może do 2018 r. wzrosnąć do prawie 5 milionów pracowników. Unijny sektor aplikacji przynosi obecnie 17,5 mld euro rocznie i cały czas rośnie. Nie jest to trend odosobniony. Jak czytamy w raporcie firmy Criteo, już połowa transakcji na globalnym rynku e-commerce odbywa się z wykorzystaniem urządzeń mobilnych, a aplikacje mobilne generują blisko 60% sprzedaży. Programiści aplikacji mobilnych będą więc jeszcze przez długie lata poszukiwani na całym świecie.

2. Grafik

Poszukiwany zawsze i wszędzie. Bez niego nie uda się stworzyć żadnej kampanii reklamowej, prowadzić komunikacji wewnątrz firmy, stworzyć strony internetowej czy zaprojektować opakowania nowego produktu. Jeśli więc w takich programach jak Photoshop, Dreamweaver, WordPress, Illustrator poruszasz się jak ryba w wodzie, a dodatkowo znasz podstawy chociażby języka HTML, znajdziesz pracę wszędzie.

Sprawdź oferty pracy w kategorii Reklama / Grafika / Kreacja / Fotografia >>

3. Szef kuchni

Praca w kuchni jest ciężka i niezwykle stresująca. Jednak znajdziesz ja na całym świecie. Najwięksi polscy szefowie kuchni pierwsze kroki stawiali często w zagranicznych restauracjach, poznając tam nie tylko zasady pracy, ale też różne techniki i style gotowania.

4. Social media manager

W mediach społecznościowych z powodzeniem komunikują się dziś firmy duże i te całkiem małe. Nic dziwnego. Szacuje się, że z social media aktywnie korzysta dziś 2,3 mld użytkowników na całym świecie. Facebook, Twitter czy Instagram są dla większości firm podstawowym kanałem komunikacji: platformą reklamową i narzędziem obsługi klienta. Nieustraszony social media ninja, śledzący branżowe trendy i cały czas dodający do swojego portfolio nowe serwisy (np. Snapchat) czy gry (np. Pokemon Go) pracę znajdzie na całym świecie.

Sprawdź, fakty i mity dotyczące zmiany branży >>

5. SEO manager

W każdej sekundzie Google odpowiada na ponad 40 tys. zapytań. Mało kto kwestionuje jego odpowiedzi. I właśnie dlatego na wagę złota są eksperci ds. SEO. Search Engine Optimalization to sztuka zarządzania treściami na stronie www w taki sposób, by pojawiały się one wysoko w wynikach wyszukiwania Google. Eksperci SEO to mistrzowie analizy, którzy potrafią tworzyć treści na strony internetowe, znają też podstawy ich projektowania.

To co? Kto rusza na zawodowy podbój świata?

Oceń artykuł