Porady Życie zawodowe 5 powodów, dla których cały czas warto się uczyć
17.06.2015  | 5 min czytania

5 powodów, dla których cały czas warto się uczyć

17.06.2015  | 5 min czytania
Autor wpisu admin
Ocena treści
(3)

Fotolia_43281450_Subscription_XXL_lekkiSzkoła podstawowa, gimnazjum, liceum, matura, studia, być może studia podyplomowe. Uff! Koniec z nauką? Nic bardziej mylnego!

 

 

Tak naprawdę, to warto jest się uczyć cały czas – także rzeczy, które nie są powiązane z Twoim zawodem. W jaki sposób?

 

 

Pomysłów jest wiele:

  • Czytaj książki. Zarówno beletrystykę jak i te naukowe, związane z twoją pracą.
  • Chodź na wykłady, konferencje, networkingowe spotkania branżowe.
  • Naucz się nowego języka.
  • Zapisz się na lekcje gotowania, szycia, pierwszej pomocy.

 

Ale właściwie po co się uczyć? Oto 5 powodów, które zachęcą cię do wyjścia z domu, ruszenia głową, zdobycia nowej wiedzy (niekoniecznie ściśle związanej z wykonywanymi obowiązkami) i… przeniesienia swojej kariery na zupełnie nowy poziom.

 

1. By wyjść ze swojej strefy komfortu

 

Eksperci zwracają uwagę, że większość ludzi, którzy sięgnęli zawodowego szczytu, to osoby, które nie boją się wychodzić ze swojej strefy komfortu. Pamiętają, że prawdziwa magia dzieje się tuż za rogiem. Nie dają się ograniczać własnym przyzwyczajeniom, tylko cały czas poszukują nowych rozwiązań, pomysłów, inspiracji, ucząc się i czerpiąc od innych garściami.

 

2. By się wykazywać, wykazywać i jeszcze… wykazywać

 

Aby konsekwentnie budować swój wizerunek na rynku pracy i być atrakcyjnym kandydatem dla kolejnych pracodawców, nie można zapominać, że cały czas możemy się pokazywać i wykazywać (oczywiście od najlepszej strony). Dlatego warto postawić na systematyczne podnoszenie swojej wiedzy i ciągłe edukowanie, dzięki czemu zawsze będziemy na bieżąco. A to na pewno zostanie docenione – czy to w naszym CV, czy na kolejnej rozmowie o pracę.

 

3. By wieść długie i zdrowe życie

 

Badania nie pozostawiają wątpliwości. Utrzymanie jak najdłuższej aktywności umysłowej bezpośrednio przekłada się na dłuższe i zdrowsze życie. Pamiętaj, nigdy nie jest za późno na naukę nowego języka czy zdobycie nowej specjalizacji. Ważne, aby cały czas podnosić swoje kwalifikacje i dostarczać umysłowy coraz to nowych bodźców

 

4. By podnieść jakość relacji interpersonalnych

 

Nie ograniczaj swoich obiadowych rozmów ze współpracownikami tylko do tematów pogodowych. Podyskutuj o nowej książce, którą przeczytałeś, spróbuj znaleźć rozwiązanie problemu postawionego na szkoleniu. Ludzie o szerokich horyzontach są bardzo inspirujący, a przez to działają jak magnes, przyciągając inne, równie ciekawe osobowości. Daj się więc poznać od jak najlepszej strony.

 

5. By czuć się dobrze samemu ze sobą

 

Nie ma nic bardziej budującego niż świadomość, że … wiesz! Bo wiedza jest pociągająca. Niesie za sobą same korzyści, a wśród nich jest między inny lepsze samopoczucie. Wiedząc, możesz polegać tylko i wyłącznie na sobie. Nie musisz już dopytywać innych, szukać u nich wsparcia, rekomendacji dla twoich pomysłów. Jeśli wiesz, możesz działać. I wspinać się na swój szczyt.

 

Pamiętaj, że tak naprawdę uczysz się każdego dnia. Czytasz, oglądasz, przeglądasz, przeżywasz. Najważniejsze, aby umieć tę wiedzę wykorzystać w praktyce. I przekuć w sukces.

 

Uważacie, że warto się uczyć?

Oceń artykuł