Porady Życie zawodowe 5 pomysłów na prezent dla szefa
13.09.2018 | 4 min czytania

5 pomysłów na prezent dla szefa

13.09.2018 | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(4)

Urodziny, imieniny, Boże Narodzenie – w kalendarzu nie brakuje uroczystych dni, które można uczcić, wręczając upominki. Wybierając prezent dla przełożonego, warto zastanowić się, co może sprawić mu radość – czy będzie to rzecz związana z jego hobby, czy może coś praktycznego i przydatnego w codziennej pracy. Jeśli nie znamy upodobań szefa – nic na siłę. Postawmy wówczas na uniwersalne i eleganckie rozwiązania.

Premia świąteczna, dodatkowy dzień wolny, podwyżka – to przykładowe prezenty, jakie można otrzymać od pracodawcy. Ważne, by pracownicy też pamiętali o ważnych okazjach i potrafili je uczcić, składając sobie życzenia. Gesty życzliwości sprzyjają budowaniu miłej atmosfery w miejscu pracy.

Praca w dobrej atmosferze, jak to zrobić?

Co podarować przełożonemu? Upominki można podzielić na kilka kategorii:

  • Związane z zainteresowaniami i upodobaniami

Wiesz, że szef jest zapalonym wędkarzem, golfistą albo pasjonatem wspinaczki wysokogórskiej? Podaruj mu coś, co okaże się przydatne podczas weekendu na rybach, turnieju golfa czy wyprawy w góry. Jeśli Twój pracodawca jest melomanem, pewnie ucieszy się z karnetu do opery albo biletów na koncert lub festiwal. Znajomość preferencji obdarowywanej osoby ułatwia dokonanie właściwego wyboru.    

  • Spersonalizowane

Ciekawym rozwiązaniem jest także wybór prezentu stworzonego z myślą o szefie. Portret namalowany na zamówienie, kolaż składający się ze zdjęć z pracownikami, kalendarz z cytatami wybieranymi z myślą o pracodawcy – realizacja każdego z tych pomysłów może sprawić przyjemność. Przyjmowanie prezentów jest tym milsze, im więcej serca włożono w ich przygotowanie.  

  • Neutralne

Alternatywę stanowią uniwersalne rozwiązania. Można np. podarować szefowi pióro, obraz, kwiaty albo przydatny gadżet związany z konkretną branżą lub zawodem. Postępując ostrożnie, minimalizuje się ryzyko wystąpienia niezręcznych sytuacji.  

  • Praktyczne

Kubek, zestaw kawowy składający się z filiżanek i dzbanka, organizer na biurko, notatnik – przedmioty, które przydają się na co dzień, również mogą sprawić przyjemność. Można uznać je za bezpieczne rozwiązanie.

  • Ekskluzywne

Jeśli budżet jest odpowiednio duży, a pracodawca otacza się luksusowymi przedmiotami, można podarować mu np. zegarek albo kosz z różnymi wykwintnymi produktami.

Nietrafiony prezent dla szefa – czego unikać?

Wybierając upominek dla pracodawcy, warto uważać na to, by nie przekroczyć granicy dobrego smaku i nie złamać zasad etykiety biznesowej. Aby uniknąć niezręcznych sytuacji, lepiej zrezygnować z kontrowersyjnych pomysłów, takich jak np. podarowanie szefowi laski z okazji pięćdziesiątych urodzin lub rózgi na mikołajki. Należy unikać również zbyt osobistych prezentów.

Dobre maniery w pracy czyli 5 rzeczy, które denerwują Twoich współpracowników

Gesty życzliwości pozytywnie wpływają na relacje w pracy.

Oceń artykuł