5 oznak, że stanowczo zasiedziałeś się w swojej pracy

Kategoria
Życie zawodowe

Autor wpisu
admin
Kategoria: Życie zawodowe

Confused young manDobrze jest pracować długo w jednym miejscu. Doskonale znasz specyfikę organizacji, przyjaźnisz się z kolegami z zespołu, a z Panem Kanapką, który odwiedza Twoje biuro, opowiadasz sobie dowcipy. Są jednak pewne oznaki, które świadczą o tym, że pracujesz w jednym miejscu za długo. Po prostu … zasiedziałeś się w swojej pracy. Czas na zmiany!

 

1. Jesteś apatyczny i znudzony

Zanim zdecydowałem się na zmianę pracy, przez prawie rok zmagałem się z permanentnym zmęczeniem. Po powrocie z pracy, miałem ochotę tylko na bezmyślne oglądanie kolejnych seriali. Zacząłem się poważnie o siebie martwić. Zmiana zawodowa okazała się doskonałą receptą na moje dotychczasowe bolączki. W nowym miejscu pracy, wraz z nowymi obowiązkami, wymaganiami, nowymi ludźmi pojawiła się we mnie… nowa energia – opowiada Przemek, dziennikarz jednego z portali informacyjnych.

Jeśli Ty również zmagasz się z ciągłym zmęczeniem, jesteś ciągle zmęczony i zwyczajnie nie masz siły na cieszenie się z wyzwań zawodowych to może być to jeden z pierwszych sygnałów, że czas poszukać nowych bodźców i … nowego miejsca pracy.

 

2. W pracy nie znajdujesz motywacji, ale nudę

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez serwis Officebroker.com, do znudzenia swoją aktualną pracą przyznaje się 35% pracowników, a aż ¾ znudzonych żałuje swoich dotychczasowych wyborów zawodowych. Pisaliśmy już o tym, że droga od pracownika miesiąca do bumelanta jest krótka. Dlatego jeśli zamiast radości z nowych wyzwań, każdy nowy projekt przyjmujesz, ziewając i wzruszając ramionami… zastanów się czy chcesz w ten sposób spędzać kolejne tygodnie i miesiące swojej zawodowej kariery.

 

3. Wpadłeś w spiralę negatywnego myślenia

Złe było wszystko. Godziny, w których pracowałam, dojazd do biura, no i oczywiście jego wystrój. Jedzenie w stołówce było niesmaczne, współpracownicy leniwi, interesowni i nieszczerzy. Szef się nade mną znęcał, a kolejne projekty nad którymi pracowałam nie pozwalały mi rozwinąć skrzydeł – wspomina Joanna, która niedawno zmieniła pracę. – W pewnym momencie zdałam sobie sprawę, że utknęłam w martwym punkcie i z takim nastawieniem na pewno nie uda mi się nic zmienić. W końcu negatywne emocje przyciągają kolejne negatywne emocje – dodaje.

To prawda. Jeśli nie masz siły i motywacji do wykazywania się w pracy, głównie narzekasz, a co więcej nie obchodzi Cię już jak jesteś postrzegany przez kolegów i koleżanki, w co ubierzesz się do pracy, czy zdążysz na czas na spotkanie – to bez wątpienia czas na zmianę.

 

4. Twoja pensja przestaje Cię motywować do działania

O ile do tej pory pensja była Twoim jedynym motywatorem do pracy, dzisiaj już nawet wynagrodzenie, które co miesiąc wpływa na Twoje konto, nie rekompensuje Ci czasu, energii i wysiłku jaki wkładasz codziennie w pracę. A pieniądze to wciąż jeden z największych i najlepszych motywatorów do pracy. Działają jak dobra kawa. Jak pokazują wyniki raportu Pracuj.pl „Podwyżka bez tabu”, aż 70% spośród pracujących Polaków deklaruje, że podwyżka przyznana przez szefa doskonale motywuje i dodaje dodatkowej energii do działania. 31% badanych przyznało także, że otrzymanie wyższego wynagrodzenia zachęca ich do realizacji kolejnych projektów. Jeśli Ciebie już to nie motywuje – może czas poszukać nowych wyzwań (i lepszych zarobków) w innym miejscu.

 

5. Zazdrościsz innym ich pracy

Zazdrość to nic dobrego, chyba… że potraktujemy ją jako motywator do zmiany. Jeśli masz wrażenie, że Twoi wszyscy przyjaciele cały czas zdobywają kolejne zawodowe szczyty, a Ty nieustająco stoisz w miejscu, warto zastanowić się nad poszukaniem nowego pracodawcy, z którym wspinaczka pójdzie łatwiej.

Pamiętaj! Jedyną rzeczą bardziej przerażającą od zmiany pracy może być … pozostanie w tej, której nie lubisz.

 

Niezależnie do tego, czy już podjąłeś decyzję o zmianie pracy, czy potrzebujesz jeszcze chwili do zastanowienia, zadbaj o to, by nowe szanse zawodowe nie przeszły obok Twojego nosa. Jak to zrobić? Na Pracuj.pl stworzyliśmy narzędzie, które analizując Twoje kwalifikacje i doświadczenie automatycznie dopasuje Cię do danej oferty pracy i poleci Twoją kandydaturę rekruterom. Jak z niego skorzystać? Wystarczy uzupełnić profil na Pracuj.pl i włączyć jego widoczność dla rekruterów. My zrobimy resztę – polecimy Cie odpowiednim pracodawcom!

 

baner_2

Oceń artykuł


Narzędzia