Porady Życie zawodowe 5 odprężających książek na lato
04.07.2017 | 0 min czytania

5 odprężających książek na lato

04.07.2017 | 0 min czytania
Autor wpisu Agnieszka Dobosz
Ocena treści
(5)

odprezających ksiazek na latoWybierasz się właśnie na urlop, a może szukasz lektury na słoneczne popołudnia w parku? Polecamy 5 idealnych na lato, odprężających książek o dobrym życiu, poszukiwaniu spokoju i szczęścia. Miłej lektury!

 

 

  1. Pożegnanie z nadmiarem. Minimalizm japoński. Autor: Fumio Sasaki

Ile czasu zajęłoby Wam spakowanie całego Waszego dobytku? Fumio Sasaki robi to w pół godziny - dla niego pozbycie się wszelkich zbędnych przedmiotów było receptą na brak pewności siebie i ciągłe życie w stresie. Jak zmieniło to jego życie? Fascynująca podróż w świat minimalizmu, która skłania do przyjrzenia się krytycznie zgromadzonym wokół siebie rzeczom.

 

  1. Cabin Porn. Podróż przez marzenia - lasy i chaty na krańcach świata. Autorzy: Zach Klein, Steven Leckart

Niewielkie, własnoręcznie wykonane chatki w leśnej głuszy, nad strumieniem, na łące. Przepiękne zdjęcia i niesamowite historie ludzi budujących swoje domki. Książka-album o ucieczce od zgiełku miasta, wi-fi i smarfonów oraz o magii samodzielnego tworzenia, z piłą i młotkiem w ręku. Inspirujące!

 

  1. Duńska sztuka szczęścia. Autor: Marie Tourell Søderberg

Duńska idea szczęśliwego życia rozłożona na czynniki pierwsze. Dlaczego Duńczycy są jednym z najszczęśliwszych narodów świata? Co według nich składa się na szczęśliwe życie? Kojąca opowieść o umiłowaniu prostoty i drobnych codziennych przyjemności.

 

  1. Magia olewania. Autor: Sarah Knight

Już podtytuł jest znaczący: “Jak przestać spędzać czas, którego się nie ma, z ludźmi, których się nie lubi, robiąc rzeczy, których się nie chce robić”. Czyż każdy z nas nie ma czasem takiego poczucia, że robi to, czego oczekują od niego inni, zamiast żyć w zgodzie ze sobą? Książka Knight uczy odpuszczania rzeczy mało ważnych, a skupiania się na tych, które naprawdę nas uszczęśliwiają. Mimo lekkiej i zabawnej formy, daje do myślenia.

 

  1. Slow life. Zwolnij i zacznij żyć. Autor: Joanna Glogaza

Polska blogerka o idei życia we własnym tempie. W dzisiejszym zabieganym świecie znalezienie chwili dla siebie, odpoczynek bez poczucia winy czy zwykłe cieszenie się słonecznym porankiem to sztuka. Jak sobie ją przypomnieć, gdy obowiązki przygniatają, a wymagania otoczenia i nas samych rosną? W książce znajdziecie kilka wskazówek.

 

Nie potrafisz odpoczywać? Sprawdź, jak (i po co) to zmienić >>

 

Jeśli nie masz ochoty czytać…

… może pokolorujesz? Kolorowanki dla dorosłych nie bez przyczyny robią ostatnio furorę. To świetny sposób na stres, odprężające zajęcie poruszające wyobraźnię, metoda na odkrycie własnej kreatywności, a przede wszystkim świetna zabawa. Sceptycznym radzimy - zacznij kolorować, a zobaczysz, że coś w tym jest!

Oceń artykuł