5 motywujących książek, które powinieneś przeczytać w tym miesiącu

Kategoria
Życie zawodowe

Autor wpisu
Maja Gojtowska Ocena treści 5/5 (3)
Kategoria: Życie zawodowe
Ocena treści 5/5 (3)

Dzisiejsze zestawienie to lektura obowiązkowa nie tylko dla prawdziwych moli książkowych, ale wszystkich którzy szukają inspiracji i motywacji dla swojej kariery zawodowej. Najłatwiej znaleźć ją u osób, które osiągnęły sukces w biznesie. Sprawdźmy więc, jak piłka nożna ma się do pracy w korporacji, czy da się pracować bez stresu oraz czego każdy z nas może nauczyć się od największych innowatorów XX wieku. Do lektury zapraszamy wspólnie z naszym partnerem – Empikiem.

1. Alex Ferguson. Być liderem, Autor: Ferguson Alex, Moritz Michael

1-alex-ferguson-byc-liderem-b-iext46629895

To książka nie tylko dla fanów piłki nożnej i talentu menedżerskiego sir Alexa Fergusona. Autor skupia się na wartościach nieodłącznie kojarzonych z jego stylem zarządzania: dyscyplinie, kontroli, pracy zespołowej i motywacji.

 

 

 

2. Innowatorzy, Autor: Autor: Isaacson Walter

2-innowatorzy-b-iext46878094

To fascynująca, obejmująca ponad półtora wieku opowieść o tym, jak dochodzi do innowacji oraz jak współpraca i współdziałanie wyzwalają pokłady kreatywności, prowadząc do rewolucyjnych zmian w naszym codziennym życiu

 

 

 

3. Liderzy jedzą na końcu. Dlaczego niektóre zespoły potrafią świetnie współpracować, a inne nie, Autor: Sinek Simon 

3-liderzy-jedza-na-koncu-dlaczego-niektore-zespoly-potrafia-swietnie-wspolpracowac-a-inne-nie-b-iext38798932

Współczesne organizacje są zbyt zajęte zarządzaniem zasobami ludzkimi, by dostrzec, że to, czego im potrzeba, to nie sprawny menedżer, ale przywódca z krwi i kości. Ktoś, kto nie tylko rozdzieli obowiązki, ale także pokaże ludziom, że to oni są najcenniejszym kapitałem w firmie. Simon Sinek podpowiada jak to zrobić.

 

 

4. Skazani na sukces. Jak wytrenować mózg i zdobyć pracę marzeń, Autor: Radziszewska Iwona

4-skazani-na-sukces-jak-wytrenowac-mozg-i-zdobyc-prace-marzen-b-iext45105215

Jedna praca, jeden etat przez całe zawodowe życie to już przeszłość. Zmienisz zawód kilka, a nawet kilkanaście razy. Nie tylko zawód – także wykształcenie i środowisko. Boisz się tych zmian? To normalne. Każdy się boi. Zmiana wymaga wysiłku, a nasz mózg woli sprawdzone rozwiązania. Książki pomoże odnaleźć się w meandrach zmieniającego się rynku pracy.

 

 

5. Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem, Autor: Laura Vanderkam

5-co-ludzie-sukcesu-robia-przed-sniadaniem-b-iext40631091
Każdego dnia, każdy z nas ma do dyspozycji 24 godziny. Dlaczego zatem jedne osoby robią więcej od innych? Wszystko to kwestia odpowiedniej organizacji. Właśnie o niej Laura Vanderkam rozmawiała z liderami największych firm na świecie. Wspólnie z nimi pokazuje jak wykorzystać poranki, by już osiągnąć maksimum produktywności, z którego będziesz mógł korzystać przez cały dzień.

 

 

Oceń artykuł


Narzędzia