Porady Życie zawodowe 5 benefitów, które chciałbyś dostać w pracy
21.08.2017

5 benefitów, które chciałbyś dostać w pracy

21.08.2017
Autor wpisu Maja Gojtowska

Pracodawcy coraz bardziej prześcigają się w obdarowywaniu swoich pracowników. Tylko w Polsce z benefitów korzysta ponad połowa zatrudnionych. Coraz częściej tradycyjne pozapłacowe bonusy, uzupełniane są o rozwiązania iście nietypowe. My przyglądamy się tym najciekawszym.

 

Jak wynika z danych portalu zarobki.pracuj.pl, wielu pracodawców oferuje swoim pracownikom różnego typu bonusy mające charakter stały. Co drugi specjalista otrzymuje przynajmniej jeden taki benefit. Wśród najpopularniejszych wymienia się opiekę zdrowotną, kartę sportową, ubezpieczenie na życie i świadczenia socjalne.

Na świecie są jednak firmy, które, myśląc o benefitach i nagrodach pracowniczych, idą o krok dalej. W firmach coraz częściej pojawiają się służbowe chillout roomy, pracownicy korzystają z owocowych poniedziałków (jak w Grupie Pracuj) a pracę umilają im #pracoumilacze (jak w CONNECTIS_). Są jednak organizacje, których podejście do motywacji i benefitów pracowniczych wywołuje prawdziwy efekt WOW.

 

YAY DAYS

Pracownicy REI, amerykańskiej firmy z branży handlowej mogą co roku skorzystać z dwóch tzw. YAY DAYS, czyli całkowicie odpłatnych dni, które mogą wykorzystać na zrobienie czegoś zupełnie nowego, poza murami firmy. Inicjatywa pozwala pracownikom oderwać się od codziennych obowiązków, oczyścić głowy i tchnąć w nich ducha kreatywnościAż 75% pracowników w czasie swoich YAY DAYS wychodzi z biura i wykorzystuje je na takie aktywności jak budowa dróg czy bieganie w maratonach.

 

PEŁNOPŁATNY WOLONTARIAT

W Salesforce, jednym z gigantów IT z siedzibą w San Francisco, pracownicy otrzymują 6 pełnopłatnych dni, które przeznaczyć mogą na dowolny wolontariat. Jeśli wykorzystają wszystkie otrzymują grant w wysokości 1000$, który przekazać mogą na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.

 

PODRÓŻ W NIEZNANE

AirBnB, najpopularniejszy na świecie serwis oferujący płatne noclegi w ponad 192 krajach, oferuje swoim pracownikom roczną dietę w wysokości 2000$, którą przeznaczyć należy na podróż w dowolnym kierunku i nocleg w dowolnie wybranej lokalizacji AirBnB.

 

SŁUŻBOWY SKI PASS

Burton, producent snowboardów i odzieży sportowej, ma dla swoich pracowników bezpłatne ski passy, które wykorzystać można podczas firmowych, śnieżnych dni na amerykańskich stokach.

 

NAJSZCZĘŚLIWSZE MIEJSCE NA ZIEMI

Członkowie zespołu Walt Disney Company korzystać mogą z bezpłatnego wstępu do parków rozrywki spod znaku Myszki Miki. Co więcej za darmo mogą zabrać do nich również swoją rodzinę i przyjaciół i wspólnie cieszyć się wizyta w „najszczęśliwszym miejscu na ziemi”.

 

Który z benefitów chcielibyście zobaczyć w swojej firmie?

 

3_pracodawcy_750x200_09_08

Oceń artykuł