4 powody, dla których warto przesiąść się na rower

Kategoria
Życie zawodowe

Autor wpisu
Agnieszka Dobosz
Kategoria: Życie zawodowe

rowerChociaż dwóm kółkom jeszcze daleko do zdetronizowania w Polsce innych środków transportu, coraz więcej z nas – szczególnie wiosną i latem – dojeżdża do pracy właśnie rowerem. Jest szansa na prawdziwą rowerową modę w Polsce?

My znaleźliśmy dla Was 4 powody, dla których warto zamienić samochód albo autobus na rower. Jakie jeszcze plusy takich dojazdów widzicie?

1) Oszczędzasz kasę

Kasa na benzynę, bilety, parkowanie – na dojazdy wydajemy miesięcznie spore sumy pieniędzy. Wg wyliczeń internautów na rowerowych dojazdach można zaoszczędzić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych miesięcznie – w zależności od tego, jak długi lub skomplikowany jest nasza codzienna droga do pracy.

2) Trzymasz formę

Szczególnie cenny argument dla pracowników biur. Jeśli cały dzień spędzasz przed komputerem, największym wysiłkiem jest przyniesienie sobie kawy z kuchni, a Twoja karta sportowa od miesięcy kurzy się na półce, warto pomyśleć o przesiadce na rower. Ruch na powietrzu poprawi Twoją kondycję, a poranna przejażdżka obudzi lepiej niż najmocniejsza kawa. Sprawdziliśmy – to działa.

3) Zyskujesz czas

… i oszczędzasz nerwy, które i tak zszargane pracą zasługują na chwilę relaksu. A stanie w korku, tłoczenie się w autobusie, szukanie miejsca parkingowego albo denerwowanie się na spóźniony tramwaj na pewno nie należą do sytuacji najbardziej odprężających. W zatłoczonych miastach rowerem udaje się często dotrzeć do pracy szybciej niż samochodem, a nawet jeśli zabiera to nieco więcej czasu – to o ile przyjemniej go pożytkujemy!

4) Jesteś eko i trendy

Mniej samochodów na drogach, to mniej hałasu i smogu. Jazda na rowerze to nieodłączny element ekologicznego trybu życia. Może nie każdego przekona ten argument, ale dzisiaj wybór dwóch kółek oznacza także, że jesteś trendy! I niekoniecznie musisz w tym celu kupować wypasionego holendra albo zaopatrywać się wymyślne rowerowe ciuchy :).

Jadę rowerem i co dalej?

Czy w Waszych firmach są udogodnienia dla dojeżdżających rowerami? W Grupie Pracuj mamy na przykład stojak rowerowy na parkingu podziemnym i prysznic, z którego można skorzystać po porannej przejażdżce.

Niektóre organizacje w promocji dojazdów rowerowych idą jeszcze dalej – jedna z krakowskich firm płaci pracownikom 3 zł za przyjechanie na dwóch kółkach! Podobne rozwiązania od lat funkcjonują np. w Holandii. W Stanach zdarza się, że pracodawcy kupują pracownikom rowery , aby mogli dojeżdżać nimi do biura. Jak się Wam podobają takie pomysły?

Dojazd do pracy na rowerze to dobry pomysł? Zapraszamy do dyskusji!

Oceń artykuł


Narzędzia