Porady Życie zawodowe 10 firm, które oferują ciekawe benefity
15.05.2019  | 4 min czytania

10 firm, które oferują ciekawe benefity

15.05.2019  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl

Darmowe posiłki oraz dofinansowanie do wakacji – to przykładowe benefity, na które mogą liczyć osoby zatrudnione w znanych przedsiębiorstwach. W ten sposób pracodawcy pokazują, ze dbają o potrzeby swoich pracowników. Sprawdź, w których firmach można otrzymać ciekawe świadczenia pozapłacowe.

1. Grupa Pracuj

Grupa Pracuj organizuje dla swoich pracowników owocowe poniedziałki. Na początku każdego tygodnia w kuchni pojawiają się kosze wypełnione świeżymi, soczystymi owocami. Osoby zatrudnione w firmie mogą korzystać z blenderów i samodzielnie przygotowywać zdrowe, pełne witamin koktajle.

Benefity - czyli co motywuje pracowników?

2. Nestlé Purina

Możliwość zabrania zwierzaka do pracy – na takie rozwiązanie zdecydowała się firma Nestlé Purina. Dzięki temu pracownicy nie muszą pozostawiać swoich czworonożnych przyjaciół samych w domu. W ten sposób przedsiębiorstwo promuje obecność zwierząt w miejscu pracy.

3. Trans.eu

Pracownicy firmy Trans.eu mogą liczyć na wspólne, darmowe śniadania. Podczas posiłku nie tylko nabierają siły do wykonywania obowiązków, ale również integrują się ze sobą i wzajemnie inspirują. Dodatkowo, w siedzibie przedsiębiorstwa organizowane są różnego rodzaju zajęcia sportowe.

4. Blue Media

Blue Media oferuje swoim pracownikom dofinansowanie do dojazdów do pracy na rowerze. Jeden przejechany kilometr nagradzany jest złotówką. Osoby zatrudnione w firmie mogą też korzystać z prywatnego ośrodka sportowego. Mają również dostęp do świeżych, codziennie dostarczanych owoców.

5. Asana

Firma Asana dba o zdrowie i czas swoich pracowników – zapewnia im trzy darmowe posiłki każdego dnia. Dzięki temu można poświęcić rano więcej czasu na odpoczynek, zamiast przygotowywać jedzenie do pracy.

6. Google

Google oferuje swoim pracownikom darmowe posiłki, masaże i liczne zniżki pracownicze. W siedzibie firmy zlokalizowane są restauracje oraz kawiarnie. Osoby wychowujące dzieci mogą natomiast korzystać z usług przyzakładowych żłobków czy przedszkoli.

7. World Wildlife Fund

Co drugi piątek wolny – na taki przywilej mogą liczyć pracownicy WWF. To korzystne rozwiązanie nie tylko dla nich, ale również dla całego środowiska. Zamknięta firma oznacza zmniejszenie zużycia energii, co przekłada się na zredukowanie emisji dwutlenku węgla.

8. Airbnb

Osoby zatrudnione w firmie Airbnb mają możliwość otrzymania stypendium do wykorzystania na podróż w wybrane przez siebie miejsce. Dzięki temu spełniają swoje marzenia o zwiedzaniu różnych zakątków świata.

9. Citi Handlowy

City Handlowy zapewnia swoim pracownikom szereg udogodnień. Poza pakietem sportowym, prywatną opieką medyczną i zniżkami mogą liczyć oni również na wsparcie pozazakładowych aktywności. Firma oferuje pomoc finansową stowarzyszeniom oraz klubom, w których udzielają się pracownicy.

10. Codewise

Osoby zatrudnione w Codewise mają możliwość korzystania z darmowych masaży. Do ich dyspozycji jest także sprzęt sportowy, a trening może odbywać się pod nadzorem trenera personalnego. Firma zapewnia również dostęp do pokoju muzycznego.

Szukasz pracy? Zwróć uwagę na benefity!

Zarobki: wypełnij ankietę i sprawdź, czy dobrze zarabiasz na swoim stanowisku
Porównaj zarobki

Oceń artykuł