Porady Życie zawodowe 10 ciekawych sposobów na udekorowanie biurka
08.05.2019 | 5 min czytania

10 ciekawych sposobów na udekorowanie biurka

08.05.2019 | 5 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl

Estetyczne organizery, kolorowe karteczki, kwitnące kwiaty – czasami wystarczy zadbać o drobiazgi, aby biurko prezentowało się o niebo lepiej niż dotychczas i wywierało korzystny wpływ na Twoje samopoczucie. Poświęć czas na wiosenne porządki i odśwież przestrzeń, w której spędzasz znaczną część dnia.

Spersonalizuj swoje miejsce pracy

Patrzysz na swoje biurko z zadowoleniem? A może od tygodni obiecujesz sobie zaprowadzić ład na blacie – tak, by bez zbędnych trudności wyszukiwać przedmioty i dokumenty, których potrzebujesz? Jesteś minimalistą, czy uwielbiasz, gdy otacza Cię masa osobistych drobiazgów i bibelotów, które kojarzą Ci się z bliskimi osobami lub miłymi wydarzeniami, podróżami itd.? Zastanów się, jakie są Twoje preferencje i stwórz idealne miejsce pracy. Nawet jeśli nie masz wpływu na kolor ścian oraz inne aspekty wykończenia wnętrza, zorganizuj swoje małe biurowe królestwo, które będzie Cię inspirować i motywować do realizowania celów zawodowych.   

Bałagan na biurku to stan umysłu?

Jeśli nie jesteś zwolennikiem ascetycznych wnętrz i czujesz się dobrze wśród dekoracji, upiększ przestrzeń roboczą. Na blacie biurka możesz umieścić np.:

  • Świeże kwiaty

Od kwietnia niemal do listopada kwiaciarnie są pełne sezonowych kwiatów. Przepiękne rośliny pojawiają się także w naszych ogródkach i na polach. Warto mieć je w swoim otoczeniu. W kwietniu rozwijają się tulipany, w maju kwitną np. bzy i konwalie, które nie tylko wspaniale się prezentują, ale również pięknie pachną. Czerwiec to pora groszku pachnącego i szałwii, lipiec - nasturcji, a sierpień – słoneczników. Poza sezonem wegetacyjnym można zaopatrywać się w kwiaty cięte, które są dostępne nawet w supermarketach.

  • Kwiaty doniczkowe

Choć trzeba je pielęgnować, wysiłek się opłaca – rośliny doniczkowe stanowią przyjemny powiew natury w nowoczesnym biurze. Zieleń to odpoczynek dla oczu zmęczonych wpatrywaniem się w ekran komputera. W okresie kwitnienia „doniczkowiec” prezentuje się wyjątkowo uroczo, ocieplając wnętrze i czyniąc je bardziej domowym.

  • Kolorowe karteczki

Możesz notować w zeszycie lub na białych karteczkach. Możesz także zaopatrzyć się w kolorowe i wzorzyste planery, samoprzylepne karteczki indeksujące, zakreślacze, naklejki itp. Dzięki nim nie tylko łatwiej będzie Ci wyszukiwać potrzebne zapiski, ale również zmieni się Twoje otoczenie – stanie się żywsze i bardziej pobudzające. To szczególnie ważne, gdy wykonujesz pracę wymagającą świetnej organizacji i kreatywności.

  • Mapy myśli, notatki wizualne

Zapamiętanie wielu informacji w krótkim czasie to niełatwe zadanie. Możesz jednak usprawnić cały proces, korzystając z mind mappingu lub tworząc kolorowe notatki graficzne. Dzięki takim pomocom nie tylko przyspieszysz naukę, ale również wykorzystasz umiejętności plastyczne i ożywisz swoje otoczenie.

  • Kalendarze biurkowe

Dobrze, jeśli w kalendarzu stojącym na Twoim biurku znajdują się nie tylko daty, ale również rysunki i zdjęcia. Mogą to być np. reprodukcje Twoich ulubionych obrazów, prace plastyczne wykonane przez dzieci itd. Zamówienie spersonalizowanego kalendarza zajmuje niewiele czasu, a taki bibelot może dostarczyć Ci mnóstwo radości.

7 porad, jak zorganizować swój dzień

  • Kubki, podkładki pod kubki/myszkę

Podkładka w łowickie wzory, kubek lub długopis z zabawnym nadrukiem – takie drobiazgi tworzą atmosferę. Warto gromadzić je w swoim otoczeniu, ponieważ stanowią skuteczne narzędzia w walce z jesienną, zimową czy pourlopową chandrą.

  • Dekoracje tematyczne

Nadchodzi Wielkanoc? Umieść na swoim biurku kolorowy stroik, świeżą rzeżuchę lub porcelanowego zajączka. W okolicach Bożego Narodzenia warto ustawić na blacie niewielką choinkę lub rozwiesić kolorowe lampki. Takie drobiazgi pozwalają lepiej wczuć się w świąteczną atmosferę.

  • Zdjęcia, grafiki, plakaty

Lubisz w trakcie pracy zerkać na rodzinne fotografie z wakacji? A może uwielbiasz pop-art i prace Andy’ego Warhola? Jeśli ramki stojące na blacie przeszkadzałyby Ci w pracy, możesz zamocować je na ścianie. Dzięki nim biuro stanie się dla Ciebie przyjemniejszym miejscem.

  • Motywujące cytaty

Zamiast zdjęć możesz umieszczać w ramkach cytaty, które będą zachęcać Cię do pracy i ułatwiać pokonywanie przeciwności. Poruszające motto może okazać się skutecznym motywatorem.

10 cytatów po angielsku, które motywują do pracy

  • Neony, lampki

Różowy neon w kształcie pelikana, błyszczący napis, który inspiruje i rozlewa ciepły blask na biurko – dlaczego nie? Świecące ozdoby, jeśli wpisują się w Twój gust, mogą stać się „wisienką na torcie” i podkreślić styl miejsca pracy.

Ważne, abyś dobrze czuł się w biurze, w którym spędzasz znaczną część dnia. Zadbaj o wygląd swojego stanowiska, a będziesz mógł cieszyć się komfortem i dobrym samopoczuciem.

 

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV

Filiżanka gorącej kawy korzystnie wpływa na wygląd Twojego biurka. 🙂

Oceń artykuł