Porady z kategorii Życie zawodowe
01.04.2020 |  5 min

Sposoby na nudę w izolacji domowej – jak dobrze wykorzystać ten czas?

W chwili, gdy powstaje ten tekst, prawdopodobnie od około trzech tygodni pracujesz z domu lub masz przymusową przerwę od obowiązków zawodowych. Social media pękają w szwach od przykładów, że wiele osób przebywających w domowej izolacji dopadły już nuda i zniecierpliwienie – Netflix obejrzany do imentu, okna na wiosnę umyte, 43. blacha ciasteczek właśnie wyjechała z

30.03.2020 |  5 min

Home office, kwarantanna domowa – jak pracować zdalnie i nie oszaleć?

Praca zdalna to jedna z elastycznych form wypełniania obowiązków służbowych. Zazwyczaj jest bardzo doceniana przez pracowników, ale żeby istotnie zapewniała efektywność, należy ją odpowiednio zorganizować. Konieczne są: samoorganizacja, dyscyplina i odpowiednie nastawienie. Dlatego określ zasady, dzięki którym nie zwariujesz zamknięty w czterech ścianach. Z tego artykułu dowiesz się: • Jak postrzegana jest praca zdalna przez

25.03.2020 |  5 min

Zarządzanie zespołem zdalnym w czasie epidemii koronawirusa

Zarządzanie zespołem to nie lada wyzwanie! Już na co dzień wymaga od lidera szczególnych umiejętności i cech charakteru. A gdy kierowanie zespołem ma się odbywać wyłącznie zdalnie, to sprawna i efektywna komunikacja staje pod wielkim znakiem zapytania. Podejmij kroki, które sprawią, że ta współpraca przebiegnie gładko, a jej wyniki będą równie dobre jak podczas współpracy

23.03.2020 |  5 min

Praca w domu dla mam i ojców: życie zawodowe w dobie koronawirusa

Jesteś pracującym rodzicem? Jeśli tak, to na pewno wiesz, jakim teraz wyzwaniem jest połączenie obowiązków zawodowych z opieką nad dziećmi. Najpopularniejsze obecnie rozwiązania to praca z domu lub zasiłek opiekuńczy. Sprawdź, co na temat przywilejów dla rodziców mówi rządowa specustawa – przyjęta z uwagi na kryzys związany z epidemią koronawirusa. Z artykułu dowiesz się: •

Więcej porad
17.03.2020 |  7 min

Praca zdalna – co musisz wiedzieć o home office w czasie epidemii koronawirusa

Gdy w Europie pojawiło się wyzwanie związane z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli, wiele krajów, w tym Polska, profilaktycznie zaleciło ograniczenie kontaktów z innymi i unikanie skupisk ludzi. Dlatego jeśli to możliwe, lepiej na jakiś czas zrezygnować z pracy w biurze – zwłaszcza typu open space – i dojeżdżania do niego komunikacją miejską. O ile tylko charakter Twojego stanowiska na to pozwala, a pracodawca wyraża zgodę, skorzystaj z home office.

16.03.2020 |  7 min

Co lubi mózg, czyli jak mieć więcej siły na pracę?

Mózg człowieka potrzebuje do płynnej pracy przede wszystkim glukozy pochodzącej z cukrów złożonych oraz tlenu. Wymaga też regularnych dostaw kwasów omega 3 oraz witamin, mikroelementów i oczywiście dużej ilości wody. Chcąc zachować sprawny umysł i wysoką koncentrację, dobrze jest zadbać o zbilansowaną dietę.

13.03.2020 |  12 min

Samotność w pracy – znak czasów?

Samotność w pracy może mieć różne odcienie i wymiary. Zamknięta w czterech ścianach, zagłuszana przez liczne obowiązki, odbijająca się od złośliwych komentarzy, schowana za e-mailami i komunikatorami. Milczy, krzyczy, płacze, wpada w gniew, smutnieje. Bez względu na sytuację i źródło samotności – najgorszą reakcją na nią będzie obojętność. Warto być uważnym i w codziennym zabieganiu

05.03.2020 |  4 min

Koronawirus a praca – co warto wiedzieć?

Rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 powodującego chorobę COVID-19 wywołuje falę strachu, obaw i niepewności. Pojawia się też wiele wątpliwości dotyczących praw i obowiązków pracodawców i osób zatrudnionych w firmie.


Pozostałe porady
27.02.2020 |  5 min

Dzień Kobiet w pracy – pomysły na niebanalne prezenty

Czy prezent na Dzień Kobiet dla zatrudnionych w firmie pań to praktyka często stosowana i spotykająca się z dobrym przyjęciem? Tak, to święto powraca do łask! I nie jest to już zwyczaj kojarzony z epoką PRL-u.

19.02.2020 |  5 min

Entuzjazm w pracy – przewlekle udawany może szkodzić zdrowiu

Aby odczuwać prawdziwą radość z tego, co robimy, musimy dobrze się czuć w środowisku, w którym funkcjonujemy na co dzień. Jeśli nie do końca jesteśmy zadowoleni z zakresu obowiązków albo z relacji z innymi współpracownikami, a nasz entuzjazm jest udawany i wymuszony, prędzej czy później pojawią się frustracja, złość i znużenie.

19.02.2020 |  5 min

Top 10 stanowisk kierowniczych z najlepszymi zarobkami

Jeśli zmieniać pracę, to tylko na lepszą i dającą więcej satysfakcji. Ciekawe wyzwania i duże możliwości rozwoju zapewniają stanowiska kierownicze. W zależności od branży doświadczeni specjaliści mogą liczyć na pensje powyżej 10 tys. zł brutto.

18.02.2020 |  5 min

Praca w trybie flexi desk – wady i zalety

Pracownik nie ma jednego przypisanego sobie biurka, ale może korzystać z tego, które w danym dniu lub chwili najbardziej mu odpowiada. Na tym polega praca w trybie flexi desk, zwanym też: hot desk. Takie rozwiązania sprawdzają się raczej w dużych przedsiębiorstwach i są wygodne dla osób, które często wykonują swoje obowiązki zdalnie i podróżują służbowo


09.02.2020 |  5 min

Jedzenie w pracy – biznesowy savoir-vivre

Z najnowszego raportu Pracuj.pl „Polacy o jedzeniu w pracy” wynika, że kwestie związane ze spożywaniem posiłków w pracy są dla większości polskich pracowników bardzo istotne. Aż 87% podwładnych wyraża oczekiwanie, że w siedzibie firmy będzie dostęp do taniej stołówki, a ponad połowa badanych chciałaby, by pracodawca dofinansowywał obiady w pracy.

07.02.2020 |  6 min

Punktualność nie jest Twoją mocną stroną? Sprawdź, jak nad nią pracować!

Spóźnić do pracy zdarza się każdemu. Gorzej, jeśli dzieje się to bardzo często. Warto pamiętać, że punktualność to oznaka kultury i szacunku wobec współpracowników. W najgorszym wypadku za lekceważące podejście do tej kwestii może nam grozić zwolnienie z pracy lub obniżenie wynagrodzenia.

07.02.2020 |  5 min

Podaj mi dłoń, a powiem Ci kim jesteś. Jak powinno wyglądać powitanie podczas rekrutacji?

Gestykulacja i mowa ciała często mówią o nas więcej, niż byśmy chcieli. Dlatego tak istotne jest, by panować nad nimi i świadomie wykorzystywać ich moc. Podanie ręki na przywitanie to przykład gestu, który ma duży wpływ na tworzenie odpowiedniego wrażenia.

31.01.2020 |  5 min

Kawa w pracy – motywuje i integruje. Ile pić, żeby nie zaszkodzić zdrowiu?

Kawa i praca – to dla wielu osób nierozerwalny tandem. Dzięki kawie łatwiej zacząć dzień wypełniony obowiązkami i przyjemniej odprężyć się podczas przerwy. Ten napój jest tak ważny dla pracowników, że niejeden pracodawca, któremu leży na sercu komfort swoich podwładnych, inwestuje w zakup profesjonalnych ekspresów do kawy. Niektórzy nawet zatrudniają profesjonalnych baristów w siedzibie firmy.