Osoby z niepełnosprawnościami na rynku pracy mierzą się z wieloma wyzwaniami. Przy poszukiwaniach ofert muszą brać pod uwagę wiele czynników, którymi nie przejmuje się w pełni zdrowy człowiek. Praca zdalna dla niepełnosprawnych niesie jednak spore możliwości – jeśli tylko mogą oni pracować przy komputerze, są dla pracodawcy efektywnymi pracownikami. Zobacz, na jakich stanowiskach praca dla niepełnosprawnych w domu nie będzie stanowić problemu.
Czego dowiesz się z artykułu?
• Operator wprowadzania danych – praca zdalna dla niepełnosprawnych
• Praca zdalna dla osób niepełnosprawnych – copywriter
• Praca zdalna dla osób niepełnosprawnych w branży IT
• Praca dla niepełnosprawnych – zdalna księgowość
• Telepraca – oferty dla niepełnosprawnych
W dzisiejszych realiach wiele firm wydelegowało część działów do pracy zdalnej już na stałe. To daje duże pole manewru dla osób, które mają trudności z poruszaniem się lub nie mogą wychodzić z domu z powodów zdrowotnych. Oferty pracy zdalnej dla osób niepełnosprawnych bywają bardzo atrakcyjne. Sprawdź, jaka praca niepełnosprawnych może być wykonywana zdalnie i w jakich branżach pracownicy mogą pracować na home office.
1. Operator wprowadzania danych – praca zdalna dla niepełnosprawnych
Ten rodzaj pracy zdalnej niepełnosprawni sprawnie piszący na klawiaturze mogą wykonywać bez wcześniejszego przygotowania. Konieczny jest jedynie dostęp do komputera i internetu lub konkretnych programów, które zapewnia pracodawca. Praca polega na wprowadzaniu dużej ilości danych do systemów informatycznych zgodnie z instrukcją podaną przez pracodawcę.
2. Praca zdalna dla osób niepełnosprawnych – copywriter
Masz lekkie pióro? Interesujesz się marketingiem? Praca copywritera freelancera może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Za pisanie artykułów blogowych, sponsorowanych lub opisów produktów do sklepów internetowych otrzymasz zapłatę uzależnioną od objętości tekstu oraz Twoich umiejętności SEO (czyli wyszukiwania fraz pod pozycjonowanie strony). Za najprostsze teksty copywriterzy mogą otrzymać 15-30 zł za 1000 znaków ze spacjami, jednak warto pamiętać, że artykuły o tematyce specjalistycznej (medyczne, finansowe, polityczne) mogą kosztować nawet kilkaset złotych.
3. Praca zdalna dla osób niepełnosprawnych w branży IT
Informatycy i programiści nie mogą narzekać na brak ofert pracy. Co więcej, swoje zadania mogą oni wykonywać w 100% zdalnie! Jeśli interesuje Cię praca zdalna w domu dla osób niepełnosprawnych, zainteresuj się kursami programowania w językach Java, C#, Python lub innych. Dzięki tym umiejętnościom możesz liczyć na bardzo wysokie zarobki, które dadzą Ci pełną niezależność finansową.
4. Praca dla niepełnosprawnych – zdalna księgowość
Jeśli masz co najmniej średnie wykształcenie ekonomiczne, umiesz obsługiwać programy finansowo-księgowe, jesteś dokładny i terminowy – praca księgowego na Ciebie czeka! W wielu biurach rachunkowych lub przedsiębiorstwach pracodawca może się zgodzić na pracę zdalną z orzeczeniem o niepełnosprawności. Możesz również pomyśleć o własnej działalności i wspierać swoich klientów w comiesięcznych rozliczeniach.
5. Telepraca – oferty dla niepełnosprawnych
Osoby czujące się swobodnie w sprzedaży, charyzmatyczne i komunikatywne mogą spróbować swoich sił w telemarketingu. Nie zawsze polega on jednak na sprzedaży produktów przez telefon. Telemarketerzy udzielają informacji osobom zainteresowanym, umawiają potencjalnych klientów na spotkania, zajmują się windykacją lub przeprowadzają teleankiety. To często wybierana zdalna praca dla niepełnosprawnych.
Praca zdalna dla niepełnosprawnych zapewnia komfort przebywania we własnych czterech kątach i niweluje stres związany z wykonywaniem zadań w miejscach niedostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Warto poświęcić czas na poszukiwania, aby cieszyć się niezależnością i z przyjemnością zajmować się dziedziną, którą się lubi.