Zawody

16.08.2021 |  4 min

Własna restauracja czy praca na etacie? Gdzie masz szansę zarobić więcej jako kucharz?

Założenie restauracji to marzenie niejednego kucharza. Lokal o najlepiej odpowiadającym mu profilu i wystroju, dopracowane, samodzielnie menu, bycie gospodarzem i managerem – marzenia kucharza o własnej gastronomii zwykle znacznie wybiegają poza jego codzienną rolę. Dowiedz się, jak prezentują się plany na własny biznes w zderzeniu z rzeczywistością i czy rzeczywiście lepiej prowadzić własną restaurację, czy raczej pracować na etacie w lokalu należącym do kogoś innego.

27.07.2021 |  5 min

3 zawody, w których trzeba dobrze znać potrzeby osób starszych

Od lat obserwujemy wydłużanie się średniej długości życia człowieka. A każdy wiek rządzi się swoimi prawami. Dlatego potrzeby ludzi starych będą inne niż młodzieży. Warto mieć tego świadomość i dobrze wykorzystywać tę różnorodność na co dzień. W końcu znajomość podstawowych potrzeb ludzi starszych jest istotna nie tylko w domu, ale także w pracy. Jeśli interesuje Cię praca z seniorami, to zobacz, w jakiej pracy należy znać ich potrzeby.

01.06.2021 |  4 min

Zasada Pareto – na czym polega i czy warto ją stosować w pracy z klientami

80% efektów jest wywoływanych przez 20% przyczyn – to zasada, do której sprowadza się metoda Pareto. Jest ona kojarzona z wieloma dziedzinami życia, ale najmocniej z biznesem, produkcją i pracą z klientami. Przeczytaj i sprawdź, w jakich zawodach wiedza o działaniu zasady Pareto przyda się w praktyce. Z artykułu dowiesz się: • jakie zastosowanie ma

09.12.2020 |  5 min

5 zawodów, w których możliwa jest praca zdalna dla niepełnosprawnych

Osoby z niepełnosprawnościami mierzą się z trudną sytuacją na rynku pracy. Przy poszukiwaniach ofert muszą brać pod uwagę wiele czynników, którymi nie przejmuje się w pełni zdrowy człowiek. Praca zdalna dla niepełnosprawnych niesie jednak spore możliwości – jeśli tylko mogą oni pracować przy komputerze, są dla pracodawcy efektywnymi pracownikami. Zobacz, na jakich stanowiskach praca dla niepełnosprawnych w domu nie będzie stanowić problemu.

category.moreTips.zawody

25.11.2020 |  5 min

Architekt a projektant – czym się różnią te zawody?

Czym różnią się profesje architekta i projektanta? Czy architekt a projektant budowlany to jedno i to samo? Dowiedz się, czym zajmują się osoby na tych stanowiskach i jak w tym kontekście klasyfikuje się… architektów IT.

23.11.2020 |  4 min

Zawody blue collar najbardziej pożądane na rynku pracy

Już od kilku lat w Polsce brakuje wykwalifikowanych osób na różne stanowiska. Oczywiście dotyczy to tylko niektórych branż, ale wśród nich wymienia się tzw. zawody blue collar, czyli niebieskie kołnierzyki. Przeczytaj, jakie profesje zaliczają się do tej grupy.

21.11.2020 |  6 min

3 zawody związane z książkami

Według raportu Biblioteki Narodowej z 2019 roku 39% Polaków deklaruje przeczytanie minimum… jednej książki w ciągu ostatniego roku. Widać też, że ta liczba powoli, ale stabilnie wzrasta z roku na rok. Właśnie dlatego na rynku wciąż są potrzebne osoby, które na książkach się znają i chcą z nimi pracować. Jakie zawody związane z książkami istnieją? Co zrobić, by pracować z książkami? Sprawdź!

20.11.2020 |  5 min

Układanie diety online, czyli jak odnaleźć się w nowoczesnej dietetyce

Układanie diety online w czasach, kiedy nie zawsze możemy lub chcemy wychodzić z domu, to idealne rozwiązanie. Korzystają na tym obie strony – dietetyk oraz klient. Jeśli jednak chcesz się na to zdecydować, to masz przed sobą kilka wyzwań. Zobacz, jak zorganizować pracę nad układaniem diety online.


Pozostałe porady