Porady Student Zawód do pozazdroszczenia – jak znaleźć pracę marzeń na starcie kariery
05.06.2018  | 3 min czytania

Zawód do pozazdroszczenia – jak znaleźć pracę marzeń na starcie kariery

05.06.2018  | 3 min czytania
Autor wpisu admin
Ocena treści
(5)

Czy słyszeliście o takim zawodzie jak tester wodnych zjeżdżalni? A może obiła się Wam o uszy profesja obserwatora schnącej farby? 🙂 Na co dzień korzystamy z wielu udogodnień, nie zdając sobie sprawy z konieczności testowania tych produktów i tego, że ktoś za tę pracę odpowiada. Czy takie zawody są w zasięgu świeżo upieczonego studenta? Sprawdźmy to!

 Dobry research – od czego zacząć?

Szukając pierwszej pracy, musisz opierać się na sprawdzonych źródłach. W pierwszej kolejności zadaj sobie pytania, czego oczekujesz od pracy i w czym chcesz się spróbować. Dzięki temu „naszkicujesz swój profil” i zawęzisz liczbę ofert, które mogą być dla Ciebie interesujące. Poszukaj odpowiedzi na kluczowe pytania, aby dowiedzieć się, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej czy jakie umiejętności poza wykształceniem przydadzą się w przyszłym zawodzie.

Pomyśl, w czym jesteś dobry i gdzie dzięki temu zawodowo pasujesz. Nawet mało biznesowe (na pierwszy rzut oka) zainteresowania mogą przydać Ci się w pracy. Jeśli na przykład jesz czekoladę tonami, a bez względu na okazję najbardziej cieszysz się ze słodkich upominków, to może zawód testera czekolady jest karierą dla Ciebie? Sprawdź to i przekonaj się w praktyce :). Na początku poznaj rynek i stanowisko, a przede wszystkim nie sugeruj się samą (kuszącą) nazwą.

Nie daj się zwieść pozorom

Gdy już o testerze czekolady mowa - degustacja to „ciężki kawałek chleba” i jak się okazuje, mocno wiąże się przede wszystkim z umiejętnościami copywritingu! Po pierwsze musisz być w stanie dostarczyć szczerą i obiektywną informację zwrotną o produkcie, jednocześnie umiejąc wyodrębnić i nazwać wiele różnych smaków. Ten zawód wymaga także umiejętności pracy zespołowej – tutaj każdy może mieć inne zdanie, a Twoim zadaniem jest znalezienie kompromisu i jak najlepszego (najsmaczniejszego ;)) produktu. Dobra organizacja to kolejny warunek dostania się na to stanowisko – wymaga ono spójności wyników, czyli konsekwencji w Twoim feedbacku.

Jak widać nie chodzi tu tylko o zajadanie się słodyczami – za takim wyjątkowym stanowiskiem stoi szereg twardych i miękkich kompetencji. Jest to zawód w zasięgu osoby początkującej na rynku, jednak wymaga przygotowania i dużej świadomości!

Mondelēz International – przykłady ofert na polskim rynku

Firma Mondelēz International, która w swoim portfolio ma takie marki jak Milka, Oreo czy belVita co roku rekrutuje początkujących pracowników, angażując ich w projekty z różnych dziedzin. Testerzy czekolady pracują głównie w Londynie, jednak na rynku polskim istnieją inne ścieżki kariery zawodowej – w zasięgu studentów kochających czekoladę i inne słodkości :). Praktykanci i stażyści mogą liczyć na stanowiska w działach marketingu, sprzedaży, zarządzania łańcuchem dostaw, HR, obsługi klienta i logistyki, a także analizy konsumenckiej. Zapraszamy do aplikowania przez serwis pracuj.pl.

Cenimy naszych stażystów jak każdego innego pracownika w firmie. Dzięki temu są w pełni zintegrowani z zespołami; przekazujemy im też odpowiedzialne zadania oraz szkolimy z umiejętności niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w swojej pracy – mówi Monika Sypniewska, Recruitment Relationship Manager w Mondelēz International

Podstawą w poszukiwaniu pracy w tak wyjątkowej firmie jest wysoka motywacja, chęć wprowadzania wewnętrznej perspektywy do projektów oraz otwartość. Korzyści dla stażystów jest wiele – oprócz zdobywania wiedzy i doświadczenia, mogą także liczyć na bardziej przyziemne profity, jak czekoladowy deputat czy możliwość degustacji produktów, które nie są jeszcze dostępne na rynku. Jeśli więc zawsze marzyliście, aby choć przez chwilę poczuć się jak bohater filmu „Charlie i fabryka czekolady“, to praca idealna dla Was ;)!

Oceń artykuł