Porady Student Przegląd prac dla studenta, które uczą kreatywności
30.06.2018  | 4 min czytania

Przegląd prac dla studenta, które uczą kreatywności

30.06.2018  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl

Otwarty umysł i umiejętność wdrażania nieszablonowych rozwiązań - różne oblicza kreatywności. To kompetencja ważna dla pracodawców, dlatego warto ją rozwijać. Jeśli uważasz się za osobę kreatywną i chcesz doskonalić swoje zdolności, podejmij aktywność zawodową, np. jako nauczyciel języka obcego. Twórcze podejście jest potrzebne w wielu zawodach.  

Jak zadbać o swój rozwój rozwijać się podczas studiów?

W okresie studiów zdobywasz wiedzę fachową oraz uprawnienia do wykonywania zawodu. Warto zadbać w tym czasie o wszechstronny rozwój. Możesz np. wstąpić do koła naukowego i uczestniczyć w organizacji konferencji. Dobrze jest angażować się także w projekty badawcze.

Jesteś na studiach? Sprawdź, na jakie doświadczenia warto postawić!

Okres nauki to odpowiedni czas, by podjąć pierwszą pracę. Możesz zacząć np. od praktyk lub stażu. Nie musisz wykonywać zadań związanych z kierunkiem studiów. Warto wybrać zajęcie, dzięki któremu będziesz mógł rozwijać swoje zainteresowania lub kompetencje miękkie.

Pierwsza praca studenta – od czego zacząć?

Zajęcia rozwijające kreatywność

Pomysłowość to cecha niezbędna w wielu zawodach, nie tylko artystycznych. Powinieneś ją posiadać, jeśli np. zamierzasz w przyszłości objąć stanowisko kierownicze. Chcąc połączyć rozwijanie kreatywności z zarabianiem, warto zainteresować się dziedzinami, takimi jak:   

  • Grafika komputerowa

Tworzenie plakatów, broszur, szaty graficznej stron internetowych, okładek książek, animacji itd. to przyjemne zajęcie, które sprzyja rozwojowi kreatywności i dobrego smaku.

  • Pisanie artykułów

Masz okazję stawać się coraz bardziej twórczy również jako copywriter, bloger lub redaktor serwisu internetowego. Ubieranie myśli w słowa to duży wysiłek intelektualny.

  • Fotografia

Poszukiwanie ciekawych kadrów, wybieranie atrakcyjnych miejsc na sesje plenerowe lub strojów i dodatków dla modeli – to angażujące zajęcia. Praca fotografa wymaga kreatywności.

  • Sprzedaż

Chcąc sprzedać produkt lub usługę, musisz poznać potrzeby klienta i wymyślić najskuteczniejszy sposób ich zaspokojenia.  

  • Gotowanie

Opracowywanie receptur kulinarnych to rozwijające zajęcie, które wymaga nie tylko wiedzy, ale również umiejętności wyszukiwania ciekawych połączeń smakowych.

  • Opieka nad dziećmi

Wymyślanie bajek, rymowanek i zabaw angażujących dziecięce umysły wpływa korzystnie na intelekt.

  • Animowanie czasu wolnego

Musisz wykazać się kreatywnością i nieszablonowym podejściem również jako osoba zapewniająca rozrywkę uczestnikom wycieczki, którzy są w różnym wieku.

  • Nauczanie języków obcych

Aby zainteresować uczniów tematem i w efektywny sposób przekazać im wiedzę i umiejętności, lektor sięga po różne metody i stara się urozmaicać zajęcia.  

Umowa-zlecenie dla studenta 2018

Warto podjąć pracę na podstawie umowy-zlecenia, jeśli jesteś studentem przed 26. rokiem życia. Jako osoba, która się uczy, nie podlegasz obowiązkowi ubezpieczeń społecznych. Dzięki temu otrzymujesz wyższe wynagrodzenie „na rękę”. Różnicę pomiędzy pensją brutto i netto stanowi jedynie zaliczka na podatek dochodowy od osób fizycznych.

Umowa-zlecenie dla studenta – ABC

 

Oceń artykuł