Porady Student Nie wiesz, do których firm aplikować? Wpadnij na JOBICON 2022 i spotkaj się z pracodawcami!
03.03.2022  | 5 min czytania

Nie wiesz, do których firm aplikować? Wpadnij na JOBICON 2022 i spotkaj się z pracodawcami!

03.03.2022  | 5 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl

Szukasz nowej pracy? Nie wybieraj w ciemno! Weź udział w IV edycji Festiwalu Pracy JOBICON i poznaj przedstawicieli firmy, która oferuje interesujące Cię stanowisko. To wyjątkowa okazja – w trakcie spotkań z pracodawcami możesz poznać wiele szczegółów na temat warunków zatrudnienia u nich i realiów funkcjonowania danej branży. Do dyspozycji masz webinary, warsztaty, sesje Q&A, a także indywidualne rozmowy. Nie przegap tej szansy – na harmonogram spotkań JOBICONU 2022 i zapisz się na wybrane z nich!

Czego dowiesz się z artykułu?

• JOBICON 2022 – dlaczego warto?
• Spotkania z pracodawcami na Targach Pracy JOBICON – jak się zapisać?
• Jak możesz się przygotować do rozmów na JOBICONIE online 2022?

JOBICON 2022 – dlaczego warto?

To już czwarty raz, kiedy możemy Cię zaprosić na wyjątkowe wydarzenie – Pracy JOBICON online. Sytuacja pandemiczna wymusiła na nas w 2020 roku przeniesienie wydarzenia do internetu… i okazało się, że był to strzał w dziesiątkę! W tej samej formule przeprowadziliśmy JOBICON 2021, a teraz wracamy z kolejną odsłoną naszych targów – także online. Jeśli jeszcze nigdy nie brałeś lub nie brałaś udziału w tym wydarzeniu, sprawdź, czego możesz się po nim spodziewać. Oddajmy najpierw głos uczestnikom poprzednich JOBICONÓW…

„Podobała mi się możliwość wymiany oczekiwań i zapytania o możliwości rozwoju u interesujących mnie pracodawców” – Monika
„Bardzo przydatne i cenne wskazówki dostałem od pracodawców. Jest to lepsza forma niż standardowe wysyłanie CV, ponieważ jest się widocznym dwustronnie. Było to dla mnie ćwiczenie przed prawdziwą rozmową rekrutacyjną” – Bartosz

To jedne z wielu pochlebnych opinii osób, które przybyły na JOBICONY. Nasze targi pracy to szansa na:

Spotkania z pracodawcami na Targach Pracy JOBICON – jak się zapisać?

Chcesz poznać pracodawców, którzy zdecydowali się dołączyć do wydarzenia? Wejdź na stronę JOBICON – WYSTAWCY i przejrzyj ich profile. Możesz skorzystać z przydatnych filtrów, które pozwolą Ci wybrać odpowiednią kategorię branżową, lokalizację oraz możliwość pracy zdalnej. W profilu każdego pracodawcy znajdziesz listę aktualnych ofert zatrudnienia, informacje o benefitach czy kulturze organizacji. Jeżeli chcesz umówić się na spotkanie grupowe z którymś z nich, wejdź na stronę: https://jobicon.pracuj.pl/spotkania-grupowe i zapoznaj się z harmonogramem.

JOBICON 2022 – harmonogram spotkań grupowych z pracodawcami

Jeżeli natomiast preferujesz spotkanie indywidualne z przedstawicielem danej firmy, skorzystaj z harmonogramu dostępnego pod adresem: https://jobicon.pracuj.pl/spotkania-indywidualne. W tym wypadku masz możliwość przekazać przed rozmową, czego konkretnie chciałbyś się dowiedzieć na spotkaniu, oraz zostawić informacje o sobie. Dzięki temu także pracodawca ma szansę odpowiednio przygotować się do rozmowy i skontaktować się z Tobą, jeśli uzna, że Twoja kandydatura jest obiecująca!

| Szukanie pracy to też praca. Sprawdź, jak ją wykonać najlepiej

Na spotkaniach grupowych i indywidualnych spotkasz różnych przedstawicieli firm – managerów, specjalistów, dyrektorów czy HR-owców. Daje to znacznie szersze możliwości niż podczas zwykłej rozmowy kwalifikacyjnej. Spotkania odbywają się w luźnej, niezobowiązującej atmosferze, co również pozwala lepiej się przygotować do przyszłych rekrutacji.

Jak możesz się przygotować do rozmów na JOBICONIE online 2022?

Chcesz się zapisać na spotkania w ramach Targów Pracy JOBICON? Wykorzystaj tę szansę na maksa! Aby rozmowa dała Ci możliwie jak najwięcej, warto się do niej odpowiednio przygotować. Najlepiej, jeśli spiszesz sobie listę pytań, które zamierzasz zadać. Tak jak wspominaliśmy, możesz je też wysłać pracodawcy przed spotkaniem indywidualnym.

| „Kończę studia i nie wiem, co chcę robić w życiu”

O co dokładnie możesz spytać? Zachęcamy Cię do tego, aby poruszyć m.in. kwestie struktury danej firmy oraz jej kultury organizacyjnej. Dowiedz się na przykład, ile ma oddziałów i ilu zatrudnia pracowników. W obecnej sytuacji ważną informacją jest także to, w jakim trybie odbywa się praca – stacjonarnie, zdalnie, a może hybrydowo? Możesz także spytać, jaka jest pozycja danej firmy na tle branży i czy można w niej liczyć na stabilne warunki zatrudnienia. Ponadto dowiedz się, jakie oferuje ona benefity pracownicze, czy organizuje spotkania integracyjne, czy wspiera work–life balance oraz czy daje możliwość udziału w szkoleniach i kursach podnoszących kompetencje.

| O czym nie mówić podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Jeżeli jesteś zainteresowany pracą na konkretnym stanowisku w danej firmie, podpytaj też jej przedstawiciela o to, jak wygląda cały proces rekrutacyjny. Czy odbywa się on w całości zdalnie? A jeśli tak, to czy zdalny jest również onboarding? Możesz również się dowiedzieć, jak wygląda typowy dzień pracy na danym stanowisku oraz na jakie „widełki” zarobkowe możesz liczyć. Spróbuj ustalić, czy zainteresowanie tą ofertą pracy jest duże. Jeśli tak, to tym ważniejsze będzie pytanie o to, jakich cech i kompetencji firma szuka u kandydata. Dzięki temu możesz znacznie zwiększyć swoją przewagę nad konkurencją!

| Chcę zmienić pracę. Pierwszy krok to pewność siebie

Zanotuj wszystko, co przychodzi Ci do głowy. Gdy zaś nadejdzie już termin Twojego spotkania, przygotuj się do niego podobnie jak do rekrutacji online. Pamiętaj: pierwsze wrażenie to podstawa! Nie musisz wkładać garnituru czy szykownej garsonki – JOBICON to przestrzeń, w której wszyscy powinni czuć się swobodnie. Zadbaj jednak o to, aby Twój ubiór był schludny… i żeby w „oku” kamerki pojawiło się dokładnie to, co chcesz pokazać – bez żadnych niepożądanych elementów! Wystarczy jeszcze zaopatrzyć się w szklankę wody, aby móc zwilżyć usta w czasie rozmowy, oraz w doskonały humor i dużo optymizmu. Być może JOBICON 2022 okaże się Twoją szansą na start dużej kariery…?

Targi Pracy JOBICON 2022 tuż-tuż – 23-24 marca!

Zarejestruj się od razu na spotkania z pracodawcami i nie przegap tej szansy!

Oceń artykuł